Paris - Roubaix

Paris - Roubaix 1946
21 Apr 1946
Pos Coureur Nat Team Leeftijd
1 BEL Georges Claes (1920) BEL 26-105
2 FRA Louis Gauthier (1916) FRA 30-009
3 BEL Lucien Vlaemynck BEL 31-245
4 BEL Frans Bonduel BEL 38-117
5 FRA Camille Danguillaume FRA 26-322
6 FRA Georges Blum FRA 27-090
7 BEL Maurice Desimpelaere BEL 25-267
8 FRA Victor Pernac FRA 24-119
9 FRA Giuseppe "Joseph" Soffietti FRA 33-224
10 BEL Marcel Kint BEL 31-213
11 BEL Emile Masson (1915) BEL 30-233
12 BEL Lucien Maelfait BEL 26-266
13 BEL André Declerck BEL 26-248
14 FRA Roger-Jean Le Nizerhy FRA 29-139
15 BEL Jan Landuyt BEL 22-012
16 FRA Louis Thiétard FRA 35-325
17 FRA Lucien Teisseire FRA 26-132
18 BEL Sylvain Grysolle BEL 30-131
19 FRA Éloi Tassin FRA 33-319
20 BEL Albert Decin BEL 25-320
21 BEL Albert Sercu BEL 28-085
22 FRA Philippe Martineau FRA 26-291
23 BEL Désiré Stadsbaeder BEL 23-236
24 FRA Henri Massal FRA 24-355
25 FRA Alphonse Devreese FRA 24-106
26 ITA Alfred Macorig ITA 24-134
27 FRA Pierre Baratin FRA 25-226
28 FRA Lucien Boda FRA 32-283
29 BEL Valère Vandewalle BEL 24-309
30 FRA Raymond Goussot FRA 24-021
31 NED Albert Van Schendel NED 33-212
32 FRA André Brulé FRA 24-076
33 FRA Maurice Kallert FRA 25-307
34 FRA Serge Berselli FRA 22-116
35 ITA Luigi Negroni ITA 27-119
36 BEL Albert Hendrickx BEL 29-276
37 FRA Guy Butteux FRA 24-163
38 FRA René Lafosse FRA 25-343
39 FRA Jean Vandenabeele FRA 26-222
40 ITA Paolo "Paul" Neri ITA 29-054
41 FRA Raoul Remy FRA 26-179
42 BEL Jozef Van Der Helst BEL 22-294
43 BEL Odiel Vanden Meerschaut BEL 26-118
44 FRA Alexandre Pawlisiak FRA 32-330
45 FRA Jean Pieters FRA 25-352
46 ITA Pierre Brambilla ITA 26-345
47 FRA René Berton FRA 21-189
48 FRA Auguste Mallet FRA 32-353
49 FRA Sylvain Hordelalay FRA 32-065
50 ITA Gino Sciardis ITA 29-083
Paris - Roubaix 1946
Datum Rit Winnaar Leider Punten Berg
21.04 Eindstand Georges Claes (1920)
Startlijst Paris - Roubaix 1946
Coureur Nat Geboortedatum Team Deelnames
Albert Decin BEL 05 Jun 1920 1
Albert Hendrickx BEL 19 Jul 1916 3
Albert Sercu BEL 26 Jan 1918 2
Albert Van Schendel NED 21 Sep 1912 1
Alexandre Pawlisiak FRA 26 May 1913 1
Alfred Macorig ITA 08 Dec 1921 1
Alphonse Devreese FRA 05 Jan 1922 1
André Brulé FRA 04 Feb 1922 1
André Declerck BEL 17 Aug 1919 1
Auguste Mallet FRA 03 May 1913 1
Camille Danguillaume FRA 04 Jun 1919 2
Désiré Stadsbaeder BEL 28 Aug 1922 1
Éloi Tassin FRA 06 Jun 1912 1
Emile Masson (1915) BEL 01 Sep 1915 3
Frans Bonduel BEL 26 Dec 1907 6
Georges Blum FRA 21 Jan 1919 1
Georges Claes (1920) BEL 07 Jan 1920 2
Gino Sciardis ITA 28 Jan 1917 1
Giuseppe "Joseph" Soffietti FRA 09 Sep 1912 1
Guy Butteux FRA 09 Nov 1921 1
Henri Massal FRA 01 May 1921 1
Jan Landuyt BEL 09 Apr 1924 1
Jean Pieters FRA 04 May 1920 1
Jean Vandenabeele FRA 12 Sep 1919 1
Jozef Van Der Helst BEL 02 Jul 1923 1
Louis Gauthier (1916) FRA 12 Apr 1916 1
Louis Thiétard FRA 31 May 1910 4
Lucien Boda FRA 12 Jul 1913 1
Lucien Maelfait BEL 30 Jul 1919 2
Lucien Teisseire FRA 11 Dec 1919 2
Lucien Vlaemynck BEL 19 Aug 1914 2
Luigi Negroni ITA 23 Dec 1918 1
Marcel Kint BEL 20 Sep 1914 3
Maurice Desimpelaere BEL 28 Jul 1920 3
Maurice Kallert FRA 18 Jun 1920 1
Odiel Vanden Meerschaut BEL 25 Dec 1919 1
Paolo "Paul" Neri ITA 26 Feb 1917 1
Philippe Martineau FRA 05 Jul 1919 1
Pierre Baratin FRA 07 Sep 1920 1
Pierre Brambilla ITA 12 May 1919 1
Raoul Remy FRA 25 Oct 1919 1
Raymond Goussot FRA 31 Mar 1922 2
René Berton FRA 14 Oct 1924 1
René Lafosse FRA 13 May 1920 1
Roger-Jean Le Nizerhy FRA 03 Dec 1916 1
Serge Berselli FRA 27 Dec 1923 1
Sylvain Grysolle BEL 12 Dec 1915 4
Sylvain Hordelalay FRA 15 Feb 1914 1
Valère Vandewalle BEL 16 Jun 1921 1
Victor Pernac FRA 23 Dec 1921 1
Erelijst
Jaar Datum UCI Eerste Tweede Derde
2024 07.04 1.WT NED Mathieu van der Poel BEL Jasper Philipsen DEN Mads Pedersen
2023 09.04 1.WT NED Mathieu van der Poel BEL Jasper Philipsen BEL Wout Van Aert
2022 17.04 1.WT NED Dylan van Baarle BEL Wout Van Aert ZWI Stefan Küng
2021 03.10 1.WT ITA Sonny Colbrelli BEL Florian Vermeersch NED Mathieu van der Poel
2019 14.04 1.WT BEL Philippe Gilbert DUI Nils Politt BEL Yves Lampaert
2018 08.04 1.WT SVK Peter Sagan ZWI Silvan Dillier NED Niki Terpstra
2017 09.04 1.WT BEL Greg Van Avermaet CZE Zdenek Stybar NED Sebastian Langeveld
2016 10.04 1.WT AUS Mathew Hayman BEL Tom Boonen GBR Ian Stannard
2015 12.04 1.WT DUI John Degenkolb CZE Zdenek Stybar BEL Greg Van Avermaet
2014 13.04 1.WT NED Niki Terpstra DUI John Degenkolb ZWI Fabian Cancellara
2013 07.04 1.WT ZWI Fabian Cancellara BEL Sep Vanmarcke NED Niki Terpstra
2012 08.04 1.WT BEL Tom Boonen FRA Sébastien Turgot ITA Alessandro Ballan
2011 10.04 1.WT BEL Johan Vansummeren ZWI Fabian Cancellara NED Maarten Pieter Tjallingii
2010 11.04 1.HIS ZWI Fabian Cancellara NOR Thor Hushovd SPA Juan Antonio Flecha Giannoni
2009 12.04 1.HIS BEL Tom Boonen ITA Filippo Pozzato NOR Thor Hushovd
2008 13.04 1.HIS BEL Tom Boonen ZWI Fabian Cancellara ITA Alessandro Ballan
2007 15.04 1.PT AUS Stuart O'Grady SPA Juan Antonio Flecha Giannoni ZWI Steffen Wesemann
2006 09.04 1.PT ZWI Fabian Cancellara BEL Tom Boonen ITA Alessandro Ballan
2005 10.04 1.PT BEL Tom Boonen USA George Hincapie SPA Juan Antonio Flecha Giannoni
2004 11.04 CDM ZWE Magnus Backstedt NED Tristan Hoffmann GBR Roger Hammond
2003 13.04 CDM BEL Peter Van Petegem ITA Dario Pieri RUS Viatcheslav Ekimov
2002 14.04 CDM BEL Johan Museeuw DUI Steffen Wesemann BEL Tom Boonen
2001 15.04 CDM NED Servais Knaven BEL Johan Museeuw LAT Romans Vainsteins
2000 09.04 CDM BEL Johan Museeuw BEL Peter Van Petegem DUI Erik Zabel
1999 11.04 CDM ITA Andrea Tafi BEL Wilfried Peeters BEL Tom Steels
1998 12.04 CDM ITA Franco Ballerini ITA Andrea Tafi BEL Wilfried Peeters
1997 13.04 CDM FRA Frédéric Guesdon BEL Jo Planckaert BEL Johan Museeuw
1996 14.04 CDM BEL Johan Museeuw ITA Gianluca Bortolami ITA Andrea Tafi
1995 09.04 CDM ITA Franco Ballerini UKR Andrei Tchmil BEL Johan Museeuw
1994 10.04 CDM MDA Andrei Tchmil ITA Fabio Baldato ITA Franco Ballerini
1993 11.04 CDM FRA Gilbert Duclos-Lassalle ITA Franco Ballerini DUI Olaf Ludwig
1992 12.04 CDM FRA Gilbert Duclos-Lassalle DUI Olaf Ludwig BEL Johan Capiot
1991 14.04 CDM FRA Marc Madiot FRA Jean-Claude Colotti BEL Carlo Bomans
1990 08.04 CDM BEL Eddy Planckaert CDN Steve Bauer BEL Edwig Van Hooydonck
1989 09.04 CDM BEL Jean-Marie Wampers BEL Dirk De Wolf BEL Edwig Van Hooydonck
1988 10.04 CDM BEL Dirk Demol ZWI Thomas Wegmuller FRA Laurent Fignon
1987 12.04 HC BEL Eric Vanderaerden BEL Patrick Versluys BEL Rudy Dhaenens
1986 13.04 HC IRL Sean Kelly BEL Rudy Dhaenens NED Adri van der Poel
1985 14.04 HC FRA Marc Madiot FRA Bruno Wojtinek IRL Sean Kelly
1984 08.04 HC IRL Sean Kelly BEL Rudy Rogiers FRA Alain Bondue
1983 10.04 HC NED Hennie Kuiper FRA Gilbert Duclos-Lassalle ITA Francesco Moser
1982 18.04 HC NED Jan Raas FRA Yvon Bertin DUI Gregor Braun
1981 12.04 FRA Bernard Hinault BEL Roger De Vlaeminck ITA Francesco Moser
1980 13.04 ITA Francesco Moser FRA Gilbert Duclos-Lassalle DUI Dietrich Thurau
1979 08.04 ITA Francesco Moser BEL Roger De Vlaeminck NED Hennie Kuiper
1978 16.04 ITA Francesco Moser BEL Roger De Vlaeminck NED Jan Raas
1977 17.04 BEL Roger De Vlaeminck BEL Willy Teirlinck BEL Freddy Maertens
1976 11.04 BEL Marc Demeyer ITA Francesco Moser BEL Roger De Vlaeminck
1975 13.04 BEL Roger De Vlaeminck BEL Eddy Merckx BEL Andre Dierickx
1974 07.04 BEL Roger De Vlaeminck ITA Francesco Moser BEL Marc Demeyer
1973 15.04 BEL Eddy Merckx BEL Walter Godefroot BEL Roger Rosiers
1972 16.04 BEL Roger De Vlaeminck BEL Andre Dierickx GBR Barry Hoban
1971 18.04 BEL Roger Rosiers BEL Herman Vanspringel ITA Marino Basso
1970 12.04 BEL Eddy Merckx BEL Roger De Vlaeminck BEL Eric Leman
1969 13.04 BEL Walter Godefroot BEL Eddy Merckx BEL Willy Vekemans
1968 07.04 BEL Eddy Merckx BEL Herman Vanspringel BEL Walter Godefroot
1967 09.04 NED Jan Janssen BEL Rik Van Looy DUI Rudi Altig
1966 17.04 ITA Felice Gimondi NED Jan Janssen BEL Gustaaf Desmet
1965 11.04 BEL Rik Van Looy BEL Edward Sels BEL Willy Vannitsen
1964 19.04 NED Peter Post BEL Benoni Beheyt BEL Yvo Molenaers
1963 07.04 BEL Emile Daems BEL Rik Van Looy NED Jan Janssen
1962 09.04 BEL Rik Van Looy BEL Emile Daems BEL Frans Schoubben
1961 09.04 BEL Rik Van Looy BEL Marcel Janssens (1931) BEL René Vanderveken
1960 10.04 BEL Pino Cerami (1922) FRA Settimio Sabbadini SPA Miguel Poblet Orriols
1959 12.04 BEL Noël Fore BEL Gilbert Desmet (1931) BEL Marcel Janssens (1931)
1958 13.04 BEL Leon Van Daele SPA Miguel Poblet Orriols BEL Rik Van Looy
1957 07.04 BEL Alfred De Bruyne BEL Rik Van Steenbergen BEL Leon Van Daele
1956 08.04 FRA Louison Bobet BEL Alfred De Bruyne FRA Jean Forestier
1955 10.04 FRA Jean Forestier ITA Fausto Coppi FRA Louison Bobet
1954 11.04 BEL Raymond Impanis BEL Stan Ockers BEL Marcel Rijckaert
1953 12.04 BEL Germain Derijcke ITA Donato Piazza NED Wout Wagtmans
1952 13.04 BEL Rik Van Steenbergen ITA Fausto Coppi FRA André Mahé
1951 08.04 ITA Antonio Bevilacqua (1918) FRA Louison Bobet BEL Rik Van Steenbergen
1950 09.04 ITA Fausto Coppi FRA Maurice Diot ITA Fiorenzo Magni
1949 17.04 FRA André Mahé
ITA Serse Coppi
BEL Frans Leenen
FRA Georges Martin
FRA Jesus-Jacques Moujica
1948 04.04 BEL Rik Van Steenbergen FRA Émile Idée BEL Georges Claes (1920)
1947 06.04 BEL Georges Claes (1920) BEL Adolf Verschueren FRA Louis Thiétard
1946 21.04 BEL Georges Claes (1920) FRA Louis Gauthier (1916) BEL Lucien Vlaemynck
1945 08.04 FRA Paul Maye FRA Lucien Teisseire FRA Kléber Piot
1944 09.04 BEL Maurice Desimpelaere ITA Jules Rossi FRA Louis Thiétard
1943 25.04 BEL Marcel Kint BEL Jules Lowie FRA Louis Thiétard
1939 09.04 BEL Emile Masson (1915) BEL Marcel Kint FRA Roger Lapébie
1938 17.04 BEL Lucien Storme BEL Louis Hardiquest BEL Marcel Van Houtte
1937 28.03 ITA Jules Rossi BEL Albert Hendrickx BEL Noël Declercq
1936 12.04 FRA Georges Speicher BEL Romain Maes (1913) BEL Gaston Rebry
1935 21.04 BEL Gaston Rebry FRA André Leducq BEL Jean Aerts
1934 01.04 BEL Gaston Rebry BEL Jean Wauters BEL Frans Bonduel
1933 16.04 BEL Sylvère Maes BEL Julien Vervaecke FRA Léon Le Calvez
1932 27.03 BEL Romain Gijssels BEL Georges Ronsse DUI Herbert Sieronski
1931 05.04 BEL Gaston Rebry FRA Charles Pélissier BEL Emiel Decroix
1930 20.04 BEL Julien Vervaecke FRA Jean Maréchal FRA Antonin Magne
1929 31.03 BEL Charles Meunier BEL Georges Ronsse BEL Aimé Deolet
1928 08.04 FRA André Leducq BEL Georges Ronsse BEL Charles Meunier
1927 17.04 BEL Georges Ronsse FRA Joseph Curtel FRA Charles Pélissier
1926 04.04 BEL Julien Delbecque BEL Gustave Van Slembroucke BEL Gaston Rebry
1925 12.04 BEL Félix Sellier ITA Pietro Bestetti BEL Jules Van Hevel
1924 06.04 BEL Jules Van Hevel FRA Maurice Ville BEL Félix Sellier
1923 01.04 ZWI Heiri Suter BEL René Vermandel BEL Félix Sellier
1922 16.04 BEL Albert De Jonghe BEL Jean Rossius BEL Emile Masson (1888)
1921 27.03 FRA Henri Pélissier FRA Francis Pélissier BEL Léon Scieur
1920 04.04 BEL Paul Deman FRA Eugène Christophe BEL Lucien Buysse (Buyze)
1919 20.04 FRA Henri Pélissier BEL Philippe Thys FRA Honoré Barthélémy
1914 12.04 FRA Charles Crupelandt FRA Louis Luguet BEL Louis Mottiat
1913 23.03 LUX François Faber BEL Charles Deruyter FRA Charles Crupelandt
1912 07.04 FRA Charles Crupelandt FRA Gustave Garrigou FRA Maurice Leturgie
1911 16.04 FRA Octave Lapize FRA Alphonse Charpiot BEL Cyrille Van Hauwaert
1910 27.03 FRA Octave Lapize BEL Cyrille Van Hauwaert FRA Eugène Christophe
1909 11.04 FRA Octave Lapize FRA Louis Trousselier BEL Jules Masselis
1908 19.04 BEL Cyrille Van Hauwaert FRA Georges Lorgeou LUX François Faber
1907 31.03 FRA Georges Passerieu BEL Cyrille Van Hauwaert FRA Louis Trousselier
1906 16.04 FRA Henri Cornet (1884) FRA Marcel Cadolle FRA René Pottier
1905 23.04 FRA Louis Trousselier FRA René Pottier FRA Henri Cornet (1884)
1904 03.04 FRA Hippolyte Aucouturier FRA Cesar Garin FRA Lucien Pothier
1903 11.04 FRA Hippolyte Aucouturier FRA Claude Chapperon FRA Louis Trousselier
1902 30.03 FRA Lucien Lesna FRA Edouard Wattelier FRA Ambroise Garin
1901 07.04 FRA Lucien Lesna FRA Ambroise Garin FRA Lucien Itsweire
1900 15.04 FRA Emile Bouhours DUI Josef Fischer ITA Maurice Garin
1899 02.04 FRA Albert Champion FRA Paul Bor FRA Ambroise Garin
1898 10.04 ITA Maurice Garin FRA Auguste Stephane FRA Edouard Wattelier
1897 18.04 ITA Maurice Garin NED Mathieu Cordang ZWI Michel Frédérick
1896 19.04 DUI Josef Fischer DEN Charles Meyer ITA Maurice Garin
Meeste zeges
Aantal Coureur Nat Periode
4 Tom Boonen BEL 2005 - 2012
4 Roger De Vlaeminck BEL 1972 - 1977
3 Fabian Cancellara ZWI 2006 - 2013
3 Johan Museeuw BEL 1996 - 2002
3 Francesco Moser ITA 1978 - 1980
3 Eddy Merckx BEL 1968 - 1973
3 Rik Van Looy BEL 1961 - 1965
3 Gaston Rebry BEL 1931 - 1935
3 Octave Lapize FRA 1909 - 1911
2 Mathieu van der Poel NED 2023 - 2024
Meeste podiumplaatsen
Aantal Coureur Nat Periode
9 Roger De Vlaeminck BEL 1970 - 1981
7 Tom Boonen BEL 2002 - 2016
7 Francesco Moser ITA 1974 - 1983
6 Fabian Cancellara ZWI 2006 - 2014
6 Johan Museeuw BEL 1995 - 2002
6 Rik Van Looy BEL 1958 - 1967
5 Eddy Merckx BEL 1968 - 1975
5 Gaston Rebry BEL 1926 - 1936
4 Franco Ballerini ITA 1993 - 1998
4 Gilbert Duclos-Lassalle FRA 1980 - 1993
Meeste keren gefinished
Aantal Coureur Nat Periode
13 Roger De Vlaeminck BEL 1969 - 1982
12 John Degenkolb DUI 2011 - 2024
12 Tom Boonen BEL 2002 - 2017
11 Edvald Boasson Hagen NOR 2012 - 2024
11 Rik Van Looy BEL 1956 - 1969
10 Alexander Kristoff NOR 2012 - 2024
10 Jens Keukeleire BEL 2011 - 2023
10 Sep Vanmarcke BEL 2011 - 2023
10 Zdenek Stybar CZE 2013 - 2023
10 Adrien Petit FRA 2011 - 2022
Jongste winnaar
Leeftijd Coureur Nat Jaar
20-298 Louis Trousselier FRA 1905
20-362 Albert Champion FRA 1899
21-044 Georges Ronsse BEL 1927
21-133 Georges Passerieu FRA 1907
21-170 Octave Lapize FRA 1909
21-255 Henri Cornet (1884) FRA 1906
21-273 Lucien Storme BEL 1938
22-145 Jules Rossi ITA 1937
22-155 Octave Lapize FRA 1910
22-216 Julien Delbecque BEL 1926
Oudste winnaar
Leeftijd Coureur Nat Jaar
38-229 Gilbert Duclos-Lassalle FRA 1993
38-171 Lucien Lesna FRA 1902
38-013 Pino Cerami (1922) BEL 1960
37-355 Mathew Hayman AUS 2016
37-230 Gilbert Duclos-Lassalle FRA 1992
37-179 Lucien Lesna FRA 1901
36-283 Philippe Gilbert BEL 2019
36-183 Johan Museeuw BEL 2002
34-178 Johan Museeuw BEL 2000
34-066 Hennie Kuiper NED 1983
Meeste deelnames
Aantal Coureur Nat Periode
13 Alexander Kristoff NOR 2011 - 2024
13 Tom Boonen BEL 2002 - 2017
13 Roger De Vlaeminck BEL 1969 - 1982
12 Adrien Petit FRA 2011 - 2024
12 John Degenkolb DUI 2011 - 2024
11 Dmitriy Gruzdev KAZ 2012 - 2024
11 Edvald Boasson Hagen NOR 2012 - 2024
11 Marco Haller OOS 2012 - 2024
11 Daniel Oss ITA 2011 - 2023
11 Jens Keukeleire BEL 2011 - 2023
Jongste deelnemer
Leeftijd Coureur Nat Jaar
17-090 Lucien Pothier FRA 1900
18-177 Andrew August USA 2024
18-286 Louis Trousselier FRA 1903
18-343 Émile Joly BEL 1929
19-054 Joshua Tarling GBR 2023
19-071 Eugène Christophe FRA 1904
19-183 Emil Herzog DUI 2024
19-237 Ivan Romeo Abad SPA 2023
19-269 Georges Lorgeou FRA 1903
19-314 Madis Mihkels EST 2023
Oudste deelnemer
Leeftijd Coureur Nat Jaar
41-084 Frédéric Guesdon FRA 2012
40-333 Matteo Tosatto ITA 2015
40-227 Gilbert Duclos-Lassalle FRA 1995
40-086 Frédéric Guesdon FRA 2011
40-080 Eugène Christophe FRA 1925
40-061 Sébastien Hinault FRA 2014
39-353 Mathew Hayman AUS 2018
39-304 Fabio Baldato ITA 2008
39-286 Philippe Gilbert BEL 2022
39-250 Cameron James Wurf AUS 2023
Meeste ritzeges
Aantal Coureur Nat Periode
Jongste ritwinnaar
Leeftijd Coureur Nat Jaar
Oudste ritwinnaar
Leeftijd Coureur Nat Jaar
Meeste leiderstruien
Aantal Coureur Nat Periode
Jongste leider
Leeftijd Coureur Nat Jaar
Oudste leider
Leeftijd Coureur Nat Jaar