UAE Tour

UAE Tour 2023 | Rit 2
21 Feb 2023
Pos Coureur Nat Team Leeftijd
1 SOUDAL QUICK-STEP
2 EF EDUCATION - EASYPOST
3 INEOS GRENADIERS
Startlijst UAE Tour 2023
Coureur Nat Geboortedatum Team Deelnames
Alex Baudin FRA 25 May 2001 AG2R Citroën 1
Clément Berthet FRA 02 Aug 1997 AG2R Citroën 2
Geoffrey Bouchard FRA 01 Apr 1992 AG2R Citroën 5
Jaakko Hänninen FIN 16 Apr 1997 AG2R Citroën 3
Lawrence "Larry" Warbasse USA 28 Jun 1990 AG2R Citroën 3
Valentin Paret-Peintre FRA 14 Jan 2001 AG2R Citroën 1
Edward Planckaert BEL 01 Feb 1995 Alpecin - Deceuninck 1
Fabio Van Den Bossche BEL 21 Sep 2000 Alpecin - Deceuninck 1
Jason Osborne DUI 20 Mar 1994 Alpecin - Deceuninck 1
Jensen Plowright AUS 14 May 2000 Alpecin - Deceuninck 1
Maurice Ballerstedt DUI 16 Jan 2001 Alpecin - Deceuninck 1
Ramon Sinkeldam NED 09 Feb 1989 Alpecin - Deceuninck 3
Senne Leysen BEL 18 Mar 1996 Alpecin - Deceuninck 1
Alexey Lutsenko KAZ 07 Sep 1992 Astana Qazaqstan 3
Cees Bol NED 27 Jul 1995 Astana Qazaqstan 4
Davide Martinelli ITA 31 May 1993 Astana Qazaqstan 1
Dmitriy Gruzdev KAZ 13 Mar 1986 Astana Qazaqstan 2
Harold Alfonso Tejada Canacue COL 27 Apr 1997 Astana Qazaqstan 1
Javier Romo Oliver SPA 06 Jan 1999 Astana Qazaqstan 1
Mark Cavendish GBR 21 May 1985 Astana Qazaqstan 6
Ben Zwiehoff DUI 22 Feb 1994 BOHA - Hansgrohe 2
Danny van Poppel NED 26 Jul 1993 BOHA - Hansgrohe 3
Emanuel Buchmann DUI 18 Nov 1992 BOHA - Hansgrohe 3
Patrick Gamper OOS 21 Feb 1997 BOHA - Hansgrohe 1
Ryan Mullen IRL 07 Aug 1994 BOHA - Hansgrohe 2
Sam Bennett IRL 16 Oct 1990 BOHA - Hansgrohe 5
Shane Archbold NZL 02 Feb 1989 BOHA - Hansgrohe 4
Alexander Edmondson AUS 22 Dec 1993 DSM / DSM - Firmenich 1
Andreas Leknessund NOR 21 May 1999 DSM / DSM - Firmenich 2
Harm Vanhoucke BEL 17 Jun 1997 DSM / DSM - Firmenich 2
Niklas Märkl DUI 03 Mar 1999 DSM / DSM - Firmenich 2
Samuel Welsford AUS 19 Jan 1996 DSM / DSM - Firmenich 1
Andrey Amador Bikkazakova CRC 29 Aug 1986 EF Education - EasyPost 4
Diego Camargo COL 03 May 1998 EF Education - EasyPost 1
Georg Steinhauser DUI 21 Oct 2001 EF Education - EasyPost 1
Lukasz Wisniowski POL 07 Dec 1991 EF Education - EasyPost 1
Marijn van den Berg NED 19 Jul 1999 EF Education - EasyPost 2
Simon Carr GBR 29 Aug 1998 EF Education - EasyPost 1
Stefan De Bod ZAF 17 Nov 1996 EF Education - EasyPost 4
Alessandro Tonelli ITA 29 May 1992 Green Project - Bardiani - CSF - Faizanè 2
Enrico Zanoncello ITA 02 Aug 1997 Green Project - Bardiani - CSF - Faizanè 1
Filippo Magli ITA 29 Apr 1999 Green Project - Bardiani - CSF - Faizanè 1
Luca Colnaghi ITA 14 Jan 1999 Green Project - Bardiani - CSF - Faizanè 1
Luca Covili ITA 10 Feb 1997 Green Project - Bardiani - CSF - Faizanè 2
Riccardo Lucca ITA 24 Feb 1997 Green Project - Bardiani - CSF - Faizanè 1
Samuele Zoccarato ITA 09 Jan 1998 Green Project - Bardiani - CSF - Faizanè 2
Arnaud Démare FRA 26 Aug 1991 Groupama - FDJ 3
Bram Welten NED 29 Mar 1997 Groupama - FDJ 1
Clément Davy FRA 17 Jul 1998 Groupama - FDJ 2
Ignatas Konovalovas LTU 08 Dec 1985 Groupama - FDJ 3
Laurence Pithie NZL 17 Jul 2002 Groupama - FDJ 1
Michael Storer AUS 28 Feb 1997 Groupama - FDJ 1
Reuben Thompson NZL 15 Feb 2001 Groupama - FDJ 1
Boy van Poppel NED 18 Jan 1988 Intermarché - Circus - Wanty 1
Gerben Thijssen BEL 21 Jun 1998 Intermarché - Circus - Wanty 1
Julius Johansen DEN 13 Sep 1999 Intermarché - Circus - Wanty 2
Louis Meintjes ZAF 21 Feb 1992 Intermarché - Circus - Wanty 3
Rein Taaramäe EST 24 Apr 1987 Intermarché - Circus - Wanty 3
Simone Petilli ITA 04 May 1993 Intermarché - Circus - Wanty 2
Tom Paquot BEL 22 Sep 1999 Intermarché - Circus - Wanty 1
Ben Swift GBR 05 Nov 1987 INEOS Grenadiers 1
Ben Tulett GBR 26 Aug 2001 INEOS Grenadiers 1
Cameron James Wurf AUS 03 Aug 1983 INEOS Grenadiers 1
Elia Viviani ITA 07 Feb 1989 INEOS Grenadiers 7
Joshua Tarling GBR 15 Feb 2004 INEOS Grenadiers 1
Kim Alexander Heiduk DUI 03 Mar 2000 INEOS Grenadiers 1
Lucas Plapp AUS 25 Dec 2000 INEOS Grenadiers 2
Derek Gee CDN 03 Aug 1997 Israel - Premier Tech 1
Itmar Einhorn ISR 20 Sep 1997 Israel - Premier Tech 1
Mads Würtz Schmidt DEN 31 Mar 1994 Israel - Premier Tech 1
Matthew Riccitello USA 05 Mar 2002 Israel - Premier Tech 1
Taj Jones AUS 26 Jul 2000 Israel - Premier Tech 2
Blake Quick AUS 26 Feb 2000 Jayco - Alula 1
Callum Scotson AUS 10 Aug 1996 Jayco - Alula 2
Dylan Groenewegen NED 21 Jun 1993 Jayco - Alula 3
Elmar Reinders NED 14 Mar 1992 Jayco - Alula 1
Jan Maas (1996) NED 19 Feb 1996 Jayco - Alula 1
Luka Mezgec SLO 27 Jun 1988 Jayco - Alula 5
Michael Hepburn AUS 17 Aug 1991 Jayco - Alula 3
Caleb Ewan AUS 11 Jul 1994 Lotto - Dstny 6
Eduardo Sepulveda ARG 13 Jun 1991 Lotto - Dstny 1
Jacopo Guarnieri ITA 14 Aug 1987 Lotto - Dstny 3
Jarrad Drizners AUS 31 May 1999 Lotto - Dstny 1
Michael Schwarzmann DUI 07 Jan 1991 Lotto - Dstny 4
Rüdiger Selig DUI 10 Feb 1989 Lotto - Dstny 2
Thomas De Gendt BEL 06 Nov 1986 Lotto - Dstny 2
Albert Torres Barcelo SPA 26 Apr 1990 Movistar 4
Einer Augusto Rubio Reyes COL 22 Feb 1998 Movistar 1
Fernando Gaviria Rendon COL 19 Aug 1994 Movistar 4
Johan Jacobs (ZWI) ZWI 01 Mar 1997 Movistar 1
Juri Hollmann DUI 30 Aug 1999 Movistar 1
Oier Lazkano Lopez SPA 07 Nov 1999 Movistar 1
Oscar Rodriguez Garaicoechea SPA 06 May 1995 Movistar 3
Bert Van Lerberghe BEL 29 Sep 1992 Soudal - Quick Step 1
Josef Cerny CZE 11 May 1993 Soudal - Quick Step 1
Louis Vervaeke BEL 06 Oct 1993 Soudal - Quick Step 1
Mauro Schmid ZWI 04 Dec 1999 Soudal - Quick Step 1
Pieter Serry BEL 21 Nov 1988 Soudal - Quick Step 2
Remco Evenepoel BEL 25 Jan 2000 Soudal - Quick Step 2
Tim Merlier BEL 30 Oct 1992 Soudal - Quick Step 1
Fran Miholjevic CRO 02 Aug 2002 Bahrain - Victorious 1
Johan Price-Pejtersen DEN 26 May 1999 Bahrain - Victorious 2
Matevz Govekar SLO 17 Apr 2000 Bahrain - Victorious 1
Nikias Arndt DUI 18 Nov 1991 Bahrain - Victorious 2
Pello Bilbao Lopez de Armentia SPA 25 Feb 1990 Bahrain - Victorious 2
Phil Bauhaus DUI 08 Jul 1994 Bahrain - Victorious 4
Wout Poels NED 01 Oct 1987 Bahrain - Victorious 4
Amanuel Gebrezgabihier Egerzeigzaarhka ERI 17 Aug 1994 Trek - Segafredo 1
Antonio Tiberi ITA 24 Jun 2001 Trek - Segafredo 2
Asbjörn Hellemose DEN 15 Jan 1999 Trek - Segafredo 1
Emils Liepins LAT 29 Oct 1992 Trek - Segafredo 3
Jon Aberasturi Izaga SPA 28 Mar 1989 Trek - Segafredo 1
Marc Brustenga Masague SPA 04 Sep 1999 Trek - Segafredo 2
Lennard Hofstede NED 29 Dec 1994 Jumbo - Visma 1
Michel Hessmann DUI 06 Apr 2001 Jumbo - Visma 1
Olav Kooij NED 17 Oct 2001 Jumbo - Visma 2
Sepp Kuss USA 13 Sep 1994 Jumbo - Visma 2
Thomas Gloag GBR 13 Sep 2001 Jumbo - Visma 1
Timo Roosen NED 11 Jan 1993 Jumbo - Visma 3
Tosh Van Der Sande BEL 28 Nov 1990 Jumbo - Visma 3
Arthur Kluckers LUX 15 Mar 2000 Tudor Pro Cycling Team 1
Arvid de Kleijn NED 21 Mar 1994 Tudor Pro Cycling Team 1
Maikel Zijlaard NED 01 Jun 1999 Tudor Pro Cycling Team 1
Mika Heming DUI 06 Apr 2000 Tudor Pro Cycling Team 1
Rick Pluimers NED 07 Dec 2000 Tudor Pro Cycling Team 1
Sebastian Kolze Changizi DEN 29 Dec 2000 Tudor Pro Cycling Team 1
Yannis Voisard ZWI 26 Jul 1998 Tudor Pro Cycling Team 1
Adam Yates GBR 07 Aug 1992 UAE Team Emirates 4
Brandon McNulty USA 02 Apr 1998 UAE Team Emirates 1
Juan Sebastian Molano Benavides COL 04 Nov 1994 UAE Team Emirates 1
Marc Soler Gimenez SPA 22 Nov 1993 UAE Team Emirates 1
Mikkel Bjerg DEN 03 Nov 1998 UAE Team Emirates 3
Vegard Stake Laengen NOR 07 Feb 1989 UAE Team Emirates 1
Meeste zeges
Aantal Coureur Nat Periode
2 Tadej Pogacar SLO 2021 - 2022
1 Lennert Van Eetvelt BEL 2024 - 2024
1 Remco Evenepoel BEL 2023 - 2023
1 Adam Yates GBR 2020 - 2020
1 Primoz Roglic SLO 2019 - 2019
1 Alejandro Valverde Belmonte SPA 2018 - 2018
1 Rui Alberto Costa Faria POR 2017 - 2017
1 Tanel Kangert EST 2016 - 2016
1 Jhoan Esteban Chaves Rubio COL 2015 - 2015
Meeste podiumplaatsen
Aantal Coureur Nat Periode
4 Adam Yates GBR 2020 - 2023
3 Tadej Pogacar SLO 2020 - 2022
2 Pello Bilbao Lopez de Armentia SPA 2022 - 2024
2 Alejandro Valverde Belmonte SPA 2018 - 2019
1 Ben Alexander O'Connor AUS 2024 - 2024
1 Lennert Van Eetvelt BEL 2024 - 2024
1 Lucas Plapp AUS 2023 - 2023
1 Remco Evenepoel BEL 2023 - 2023
1 João Pedro Gonçalves Almeida POR 2021 - 2021
1 Alexey Lutsenko KAZ 2020 - 2020
Meeste keren gefinished
Aantal Coureur Nat Periode
5 Jan Hirt CZE 2019 - 2024
5 Luka Mezgec SLO 2020 - 2024
5 Michael Schwarzmann DUI 2020 - 2024
5 Sam Bennett IRL 2020 - 2024
5 Geoffrey Bouchard FRA 2019 - 2023
4 Dylan Groenewegen NED 2020 - 2024
4 Elia Viviani ITA 2021 - 2024
4 Emanuel Buchmann DUI 2019 - 2024
4 Jacopo Guarnieri ITA 2020 - 2024
4 Louis Meintjes ZAF 2021 - 2024
Jongste winnaar
Leeftijd Coureur Nat Jaar
22-159 Tadej Pogacar SLO 2021
22-223 Lennert Van Eetvelt BEL 2024
23-032 Remco Evenepoel BEL 2023
23-158 Tadej Pogacar SLO 2022
25-267 Jhoan Esteban Chaves Rubio COL 2015
27-206 Adam Yates GBR 2020
29-124 Primoz Roglic SLO 2019
29-226 Tanel Kangert EST 2016
30-144 Rui Alberto Costa Faria POR 2017
37-306 Alejandro Valverde Belmonte SPA 2018
Oudste winnaar
Leeftijd Coureur Nat Jaar
37-306 Alejandro Valverde Belmonte SPA 2018
30-144 Rui Alberto Costa Faria POR 2017
29-226 Tanel Kangert EST 2016
29-124 Primoz Roglic SLO 2019
27-206 Adam Yates GBR 2020
25-267 Jhoan Esteban Chaves Rubio COL 2015
23-158 Tadej Pogacar SLO 2022
23-032 Remco Evenepoel BEL 2023
22-223 Lennert Van Eetvelt BEL 2024
22-159 Tadej Pogacar SLO 2021
Meeste deelnames
Aantal Coureur Nat Periode
8 Elia Viviani ITA 2015 - 2024
7 Mark Cavendish GBR 2016 - 2024
6 Luka Mezgec SLO 2019 - 2024
6 Sam Bennett IRL 2019 - 2024
6 Caleb Ewan AUS 2017 - 2023
5 Adam Yates GBR 2020 - 2024
5 Fernando Gaviria Rendon COL 2019 - 2024
5 Jan Hirt CZE 2019 - 2024
5 Michael Mörköv Christensen DEN 2019 - 2024
5 Michael Schwarzmann DUI 2020 - 2024
Jongste deelnemer
Leeftijd Coureur Nat Jaar
18-130 Andrew August USA 2024
18-207 Markel Beloki Fernandez SPA 2024
19-011 Joshua Tarling GBR 2023
19-027 Carlos Rodriguez Cano SPA 2020
19-032 Remco Evenepoel BEL 2019
19-243 Antonio Tiberi ITA 2021
19-258 Mathias Vacek CZE 2022
19-303 Alexy Faure Prost FRA 2024
19-330 Michael Leonard CDN 2024
20-126 Olav Kooij NED 2022
Oudste deelnemer
Leeftijd Coureur Nat Jaar
40-308 Alejandro Valverde Belmonte SPA 2021
39-310 Alejandro Valverde Belmonte SPA 2020
39-207 Cameron James Wurf AUS 2023
38-361 Christian Knees DUI 2020
38-356 Maximiliano Ariel Richeze Araquistain ARG 2022
38-345 Dario Cataldo ITA 2024
38-311 Alejandro Valverde Belmonte SPA 2019
38-301 Michael Mörköv Christensen DEN 2024
38-294 Adam Hansen AUS 2020
38-279 Mark Cavendish GBR 2024
Meeste ritzeges
Aantal Coureur Nat Periode
5 Tim Merlier BEL 2023 - 2024
4 Mark Cavendish GBR 2016 - 2022
4 Tadej Pogacar SLO 2020 - 2022
4 Caleb Ewan AUS 2017 - 2021
4 Elia Viviani ITA 2015 - 2019
3 Sam Bennett IRL 2019 - 2021
2 Dylan Groenewegen NED 2020 - 2023
2 Adam Yates GBR 2020 - 2023
2 Jasper Philipsen BEL 2022 - 2022
2 Alejandro Valverde Belmonte SPA 2018 - 2019
Jongste ritwinnaar
Leeftijd Coureur Nat Jaar
19-258 Mathias Vacek CZE 2022
21-159 Tadej Pogacar SLO 2020
22-129 Olav Kooij NED 2024
22-155 Tadej Pogacar SLO 2021
22-223 Lennert Van Eetvelt BEL 2024
22-230 Caleb Ewan AUS 2017
23-155 Tadej Pogacar SLO 2022
23-158 Tadej Pogacar SLO 2022
23-162 Stefan Bissegger ZWI 2022
23-230 Phil Bauhaus DUI 2018
Oudste ritwinnaar
Leeftijd Coureur Nat Jaar
38-307 Alejandro Valverde Belmonte SPA 2019
37-306 Alejandro Valverde Belmonte SPA 2018
36-276 Mark Cavendish GBR 2022
31-278 Mark Cavendish GBR 2017
31-155 Mark Cavendish GBR 2016
31-153 Mark Cavendish GBR 2016
31-117 Tim Merlier BEL 2024
31-115 Tim Merlier BEL 2024
31-112 Tim Merlier BEL 2024
30-231 Alexander Kristoff NOR 2018
Meeste ritzeges in één jaar
Aantal Coureur Nat Jaar
3 Tim Merlier BEL 2024
2 Tim Merlier BEL 2023
2 Jasper Philipsen BEL 2022
2 Tadej Pogacar SLO 2022
2 Sam Bennett IRL 2021
2 Mark Cavendish GBR 2016
2 Elia Viviani ITA 2015
1 Brandon McNulty USA 2024
1 Ben Alexander O'Connor AUS 2024
1 Lennert Van Eetvelt BEL 2024
Meeste leiderstruien
Aantal Coureur Nat Periode
10 Tadej Pogacar SLO 2021 - 2022
7 Primoz Roglic SLO 2019 - 2019
5 Remco Evenepoel BEL 2023 - 2023
4 Jay Vine AUS 2024 - 2024
3 Adam Yates GBR 2020 - 2020
3 Elia Viviani ITA 2015 - 2018
3 Mark Cavendish GBR 2016 - 2017
2 Tim Merlier BEL 2023 - 2024
2 Jasper Philipsen BEL 2022 - 2022
2 Rui Alberto Costa Faria POR 2017 - 2017
Jongste leider
Leeftijd Coureur Nat Jaar
22-058 Lucas Plapp AUS 2023
22-154 Tadej Pogacar SLO 2021
22-223 Lennert Van Eetvelt BEL 2024
23-028 Remco Evenepoel BEL 2023
23-155 Tadej Pogacar SLO 2022
23-162 Stefan Bissegger ZWI 2022
23-355 Jasper Philipsen BEL 2022
25-228 Caleb Ewan AUS 2020
25-266 Jhoan Esteban Chaves Rubio COL 2015
25-324 Brandon McNulty USA 2024
Oudste leider
Leeftijd Coureur Nat Jaar
37-306 Alejandro Valverde Belmonte SPA 2018
31-279 Mark Cavendish GBR 2017
31-153 Mark Cavendish GBR 2016
31-112 Tim Merlier BEL 2024
30-231 Alexander Kristoff NOR 2018
30-144 Rui Alberto Costa Faria POR 2017
30-113 Tim Merlier BEL 2023
29-226 Tanel Kangert EST 2016
29-124 Primoz Roglic SLO 2019
29-016 Elia Viviani ITA 2018