Criterium du Dauphiné

Criterium du Dauphiné 2019
16 Jun 2019
Pos Coureur Nat Team Leeftijd
1 DEN Jakob Fuglsang DEN Astana 34-086
2 USA Tejay Van Garderen USA EF Education First 30-308
3 DUI Emanuel Buchmann DUI BORA - Hansgrohe 26-210
4 NED Wout Poels NED Team Sky / INEOS 31-259
5 FRA Thibaut Pinot FRA Groupama - FDJ 29-018
6 BEL Dylan Teuns BEL Bahrain - Merida 27-107
7 KAZ Alexey Lutsenko KAZ Astana 26-282
8 IRL Daniel Martin IRL UAE Team Emirates 32-300
9 COL Nairo Alexander Quintana Rojas COL Movistar 29-132
10 FRA Romain Bardet FRA AG2R - La Mondiale 28-219
11 AUS Richie Porte AUS Trek - Segafredo 34-137
12 BEL Bjorg Lambrecht BEL Lotto - Soudal 22-075
13 FRA Warren Barguil FRA Arkéa - Samsic 27-232
14 BEL Xandro Meurisse BEL Wanty - Groupe Gobert 27-137
15 ZWI Sébastien Reichenbach ZWI Groupama - FDJ 30-019
16 OOS Hermann Pernsteiner OOS Bahrain - Merida 28-313
17 FRA Guillaume Martin FRA Wanty - Groupe Gobert 26-007
18 SPA Gorka Izagirre Insausti SPA Astana 31-253
19 DEN Magnus Cort Nielsen DEN Astana 26-151
20 FRA Nicolas Edet FRA Cofidis 31-197
21 FRA Rudy Molard FRA Groupama - FDJ 29-272
22 ITA Simone Petilli ITA UAE Team Emirates 26-043
23 FRA Mikaël Cherel FRA AG2R - La Mondiale 33-091
24 USA Neilson Powless USA Jumbo - Visma 22-286
25 USA Joey Rosskopf USA CCC 29-284
26 USA Sepp Kuss USA Jumbo - Visma 24-276
27 AUS Jack Haig AUS Mitchelton - Scott 25-283
28 BEL Philippe Gilbert BEL Deceuninck - Quick Step 36-346
29 POL Michal Kwiatkowski POL Team Sky / INEOS 29-014
30 AUS Damien Howson AUS Mitchelton - Scott 26-307
31 NOR Carl Fredrik Hagen NOR Lotto - Soudal 27-264
32 NED Dylan van Baarle NED Team Sky / INEOS 27-026
33 DUI Nils Politt DUI Katusha - Alpecin 25-102
34 ITA Gianni Moscon ITA Team Sky / INEOS 25-057
35 FRA Julian Alaphilippe FRA Deceuninck - Quick Step 27-005
36 SPA Carlos Verona Quintanilla SPA Movistar 26-224
37 BEL Serge Pauwels BEL CCC 35-208
38 ITA Alessandro De Marchi ITA CCC 33-028
39 SPA Ruben Fernandez Andujar SPA Movistar 28-107
40 FRA David Gaudu FRA Groupama - FDJ 22-249
41 AUS Robert Power AUS Team Sunweb 24-036
42 LAT Toms Skujins LAT Trek - Segafredo 28-001
43 NOR Edvald Boasson Hagen NOR Dimension Data 32-030
44 ARG Eduardo Sepulveda ARG Movistar 28-003
45 DEN Jesper Hansen DEN Cofidis 28-236
46 FRA Julien Bernard FRA Trek - Segafredo 27-091
47 BEL Wout Van Aert BEL Jumbo - Visma 24-274
48 SPA Rafael Valls Ferri SPA Movistar 31-357
49 FRA Jérémy Maison FRA Arkéa - Samsic 25-330
50 BEL Oliver Naesen BEL AG2R - La Mondiale 28-273
51 FRA Maxime Bouet FRA Arkéa - Samsic 32-225
52 FRA Mathieu Ladagnous FRA Groupama - FDJ 34-186
53 OOS Felix Grossschartner OOS BORA - Hansgrohe 25-175
54 POL Pawel Bernas POL CCC 29-023
55 NED Lennard Hofstede NED Jumbo - Visma 24-169
56 DUI Jonas Koch DUI CCC 25-356
57 POR José Isidro Maciel Gonçalves POR Katusha - Alpecin 30-123
58 COL Cristian Camilo Munoz Lancheros COL UAE Team Emirates 23-088
59 AUS Nicholas Schultz AUS Mitchelton - Scott 24-276
60 DEN Niklas Eg DEN Trek - Segafredo 24-161
61 DUI Florian Stork DUI Team Sunweb 22-050
62 NED Marco Minnaard NED Wanty - Groupe Gobert 30-066
63 SLO Jan Tratnik SLO Bahrain - Merida 29-113
64 UKR Mark Padun UKR Bahrain - Merida 22-345
65 CDN Hugo Houle CDN Astana 28-262
66 FRA Quentin Pacher FRA 27-162
67 COL Hernando Bohorquez Sanchez COL Astana 26-359
68 ITA Sonny Colbrelli ITA Bahrain - Merida 29-030
69 FRA Anthony Delaplace FRA Arkéa - Samsic 29-278
70 CZE Zdenek Stybar CZE Deceuninck - Quick Step 33-187
71 ZAF Daryl Impey ZAF Mitchelton - Scott 34-192
72 BEL Jens Keukeleire BEL Lotto - Soudal 30-205
73 USA Logan Owen USA EF Education First 24-083
74 FRA Rémi Cavagna FRA Deceuninck - Quick Step 23-311
75 FRA Anthony Roux FRA Groupama - FDJ 32-059
76 CZE Petr Vakoc CZE Deceuninck - Quick Step 26-340
77 NED Joris Nieuwenhuis NED Team Sunweb 23-126
78 ZAF Stefan De Bod ZAF Dimension Data 22-211
79 DUI Christoph Pfingsten DUI BORA - Hansgrohe 31-209
80 FRA Benoît Cosnefroy FRA AG2R - La Mondiale 23-243
81 ERI Natnael Teweldemedhin Berhane ERI Cofidis 28-162
82 BEL Rémy Mertz BEL Lotto - Soudal 23-335
83 NED Martijn Tusveld NED Team Sunweb 25-280
84 NOR Vegard Stake Laengen NOR UAE Team Emirates 30-129
85 FRA Kévin Ledanois FRA Arkéa - Samsic 25-338
86 NED Laurens ten Dam NED CCC 38-215
87 POL Tomasz Marczynski POL Lotto - Soudal 35-102
88 ITA Cesare Benedetti ITA BORA - Hansgrohe 31-318
89 SPA Imanol Erviti Ollo SPA Movistar 35-214
90 BEL Edward Theuns BEL Trek - Segafredo 28-047
91 NED Pascal Eenkhoorn NED Jumbo - Visma 22-128
92 NED Koen de Kort NED Trek - Segafredo 36-281
93 DUI Johannes Fröhlinger DUI Team Sunweb 34-007
94 GBR Alex Dowsett GBR Katusha - Alpecin 30-256
95 USA Peter Stetina USA Trek - Segafredo 31-313
96 GBR Ian Stannard GBR Team Sky / INEOS 32-022
97 AUS Rory Sutherland AUS UAE Team Emirates 37-128
98 SLO Luka Pibernik SLO Bahrain - Merida 25-236
99 FRA Florian Vachon FRA Arkéa - Samsic 34-165
100 AUS James Whelan AUS EF Education First 22-340
101 BLR Vasil Kiryienka BLR Team Sky / INEOS 37-353
102 IRL Sam Bennett IRL BORA - Hansgrohe 28-243
103 ZAF Jacobus "Jaco" Venter ZAF Dimension Data 32-123
104 FRA Arnaud Courteille FRA 30-095
105 FRA William Bonnet FRA Groupama - FDJ 36-356
106 NED Julius van den Berg NED EF Education First 22-236
Startlijst Criterium du Dauphiné 2019
Coureur Nat Geboortedatum Team Deelnames
Arnaud Courteille FRA 13 Mar 1989 1
Lorrenzo Manzin FRA 26 Jul 1994 1
Quentin Pacher FRA 06 Jan 1992 1
Benoît Cosnefroy FRA 17 Oct 1995 AG2R - La Mondiale 1
Clément Venturini FRA 16 Oct 1993 AG2R - La Mondiale 1
Mikaël Cherel FRA 17 Mar 1986 AG2R - La Mondiale 1
Oliver Naesen BEL 16 Sep 1990 AG2R - La Mondiale 1
Romain Bardet FRA 09 Nov 1990 AG2R - La Mondiale 6
André Greipel DUI 16 Jul 1982 Arkéa - Samsic 1
Anthony Delaplace FRA 11 Sep 1989 Arkéa - Samsic 1
Florian Vachon FRA 02 Jan 1985 Arkéa - Samsic 1
Jérémy Maison FRA 21 Jul 1993 Arkéa - Samsic 1
Kévin Ledanois FRA 13 Jul 1993 Arkéa - Samsic 1
Maxime Bouet FRA 03 Nov 1986 Arkéa - Samsic 1
Warren Barguil FRA 28 Oct 1991 Arkéa - Samsic 1
Alexey Lutsenko KAZ 07 Sep 1992 Astana 1
Davide Ballerini ITA 21 Sep 1994 Astana 1
Gorka Izagirre Insausti SPA 07 Oct 1987 Astana 2
Hernando Bohorquez Sanchez COL 22 Jun 1992 Astana 1
Hugo Houle CDN 27 Sep 1990 Astana 1
Jakob Fuglsang DEN 22 Mar 1985 Astana 5
Magnus Cort Nielsen DEN 16 Jan 1993 Astana 1
Cesare Benedetti ITA 03 Aug 1987 BORA - Hansgrohe 1
Christoph Pfingsten DUI 20 Nov 1987 BORA - Hansgrohe 1
Emanuel Buchmann DUI 18 Nov 1992 BORA - Hansgrohe 3
Felix Grossschartner OOS 23 Dec 1993 BORA - Hansgrohe 1
Gregor Mühlberger OOS 04 Apr 1994 BORA - Hansgrohe 1
Sam Bennett IRL 16 Oct 1990 BORA - Hansgrohe 2
Shane Archbold NZL 02 Feb 1989 BORA - Hansgrohe 1
Alessandro De Marchi ITA 19 May 1986 CCC 3
Joey Rosskopf USA 05 Sep 1989 CCC 1
Jonas Koch DUI 25 Jun 1993 CCC 1
Laurens ten Dam NED 13 Nov 1980 CCC 1
Pawel Bernas POL 24 May 1990 CCC 1
Serge Pauwels BEL 21 Nov 1983 CCC 2
Jesper Hansen DEN 23 Oct 1990 Cofidis 1
Natnael Teweldemedhin Berhane ERI 05 Jan 1991 Cofidis 1
Nicolas Edet FRA 02 Dec 1987 Cofidis 1
Alvaro Hodeg Chagui COL 16 Sep 1996 Deceuninck - Quick Step 1
Julian Alaphilippe FRA 11 Jun 1992 Deceuninck - Quick Step 3
Petr Vakoc CZE 11 Jul 1992 Deceuninck - Quick Step 1
Philippe Gilbert BEL 05 Jul 1982 Deceuninck - Quick Step 2
Rémi Cavagna FRA 10 Aug 1995 Deceuninck - Quick Step 1
Zdenek Stybar CZE 11 Dec 1985 Deceuninck - Quick Step 2
Alberto Bettiol ITA 29 Oct 1993 EF Education First 1
James Whelan AUS 11 Jul 1996 EF Education First 1
Julius van den Berg NED 23 Oct 1996 EF Education First 1
Logan Owen USA 25 Mar 1995 EF Education First 1
Michael Woods CDN 12 Oct 1986 EF Education First 1
Tejay Van Garderen USA 12 Aug 1988 EF Education First 3
Anthony Roux FRA 18 Apr 1987 Groupama - FDJ 1
David Gaudu FRA 10 Oct 1996 Groupama - FDJ 1
Mathieu Ladagnous FRA 12 Dec 1984 Groupama - FDJ 1
Rudy Molard FRA 17 Sep 1989 Groupama - FDJ 1
Sébastien Reichenbach ZWI 28 May 1989 Groupama - FDJ 1
Thibaut Pinot FRA 29 May 1990 Groupama - FDJ 4
William Bonnet FRA 25 Jun 1982 Groupama - FDJ 1
Bjorg Lambrecht BEL 02 Apr 1997 Lotto - Soudal 1
Carl Fredrik Hagen NOR 26 Sep 1991 Lotto - Soudal 1
Harm Vanhoucke BEL 17 Jun 1997 Lotto - Soudal 1
Jens Keukeleire BEL 23 Nov 1988 Lotto - Soudal 1
Rémy Mertz BEL 17 Jul 1995 Lotto - Soudal 1
Tomasz Marczynski POL 06 Mar 1984 Lotto - Soudal 1
Carlos Verona Quintanilla SPA 04 Nov 1992 Movistar 1
Eduardo Sepulveda ARG 13 Jun 1991 Movistar 1
Imanol Erviti Ollo SPA 15 Nov 1983 Movistar 1
Nairo Alexander Quintana Rojas COL 04 Feb 1990 Movistar 2
Rafael Valls Ferri SPA 25 Jun 1987 Movistar 3
Ruben Fernandez Andujar SPA 01 Mar 1991 Movistar 1
Adam Yates GBR 07 Aug 1992 Mitchelton - Scott 5
Damien Howson AUS 13 Aug 1992 Mitchelton - Scott 1
Daryl Impey ZAF 06 Dec 1984 Mitchelton - Scott 2
Dion Smith NZL 03 Mar 1993 Mitchelton - Scott 1
Jack Haig AUS 06 Sep 1993 Mitchelton - Scott 1
Luka Mezgec SLO 27 Jun 1988 Mitchelton - Scott 2
Nicholas Schultz AUS 13 Sep 1994 Mitchelton - Scott 1
Chris Froome GBR 20 May 1985 Team Sky / INEOS 7
Dylan van Baarle NED 21 May 1992 Team Sky / INEOS 1
Gianni Moscon ITA 20 Apr 1994 Team Sky / INEOS 2
Ian Stannard GBR 25 May 1987 Team Sky / INEOS 1
Michal Kwiatkowski POL 02 Jun 1990 Team Sky / INEOS 2
Vasil Kiryienka BLR 28 Jun 1981 Team Sky / INEOS 2
Wout Poels NED 01 Oct 1987 Team Sky / INEOS 1
Casper Phillip Pedersen DEN 15 Mar 1996 Team Sunweb 1
Florian Stork DUI 27 Apr 1997 Team Sunweb 1
Johannes Fröhlinger DUI 09 Jun 1985 Team Sunweb 1
Joris Nieuwenhuis NED 11 Feb 1996 Team Sunweb 1
Martijn Tusveld NED 09 Sep 1993 Team Sunweb 1
Robert Power AUS 11 May 1995 Team Sunweb 1
Tom Dumoulin NED 11 Nov 1990 Team Sunweb 1
Dylan Teuns BEL 01 Mar 1992 Bahrain - Merida 1
Hermann Pernsteiner OOS 07 Aug 1990 Bahrain - Merida 1
Jan Tratnik SLO 23 Feb 1990 Bahrain - Merida 1
Luka Pibernik SLO 23 Oct 1993 Bahrain - Merida 1
Mark Padun UKR 06 Jul 1996 Bahrain - Merida 1
Sonny Colbrelli ITA 17 May 1990 Bahrain - Merida 1
Edvald Boasson Hagen NOR 17 May 1987 Dimension Data 8
Jacobus "Jaco" Venter ZAF 13 Feb 1987 Dimension Data 1
Stefan De Bod ZAF 17 Nov 1996 Dimension Data 1
Edward Theuns BEL 30 Apr 1991 Trek - Segafredo 1
Julien Bernard FRA 17 Mar 1992 Trek - Segafredo 1
Koen de Kort NED 08 Sep 1982 Trek - Segafredo 1
Niklas Eg DEN 06 Jan 1995 Trek - Segafredo 1
Peter Stetina USA 08 Aug 1987 Trek - Segafredo 1
Richie Porte AUS 30 Jan 1985 Trek - Segafredo 5
Toms Skujins LAT 15 Jun 1991 Trek - Segafredo 1
Lennard Hofstede NED 29 Dec 1994 Jumbo - Visma 1
Neilson Powless USA 03 Sep 1996 Jumbo - Visma 1
Pascal Eenkhoorn NED 08 Feb 1997 Jumbo - Visma 1
Sepp Kuss USA 13 Sep 1994 Jumbo - Visma 1
Steven Kruijswijk NED 07 Jun 1987 Jumbo - Visma 1
Wout Van Aert BEL 15 Sep 1994 Jumbo - Visma 1
Alex Dowsett GBR 03 Oct 1988 Katusha - Alpecin 1
Jens Debusschere BEL 23 Aug 1989 Katusha - Alpecin 2
José Isidro Maciel Gonçalves POR 13 Feb 1989 Katusha - Alpecin 1
Mads Würtz Schmidt DEN 31 Mar 1994 Katusha - Alpecin 1
Nils Politt DUI 06 Mar 1994 Katusha - Alpecin 1
Cristian Camilo Munoz Lancheros COL 20 Mar 1996 UAE Team Emirates 1
Daniel Martin IRL 20 Aug 1986 UAE Team Emirates 5
Rory Sutherland AUS 08 Feb 1982 UAE Team Emirates 1
Simone Petilli ITA 04 May 1993 UAE Team Emirates 1
Vegard Stake Laengen NOR 07 Feb 1989 UAE Team Emirates 1
Guillaume Martin FRA 09 Jun 1993 Wanty - Groupe Gobert 1
Marco Minnaard NED 11 Apr 1989 Wanty - Groupe Gobert 1
Odd Christian Eiking NOR 28 Dec 1994 Wanty - Groupe Gobert 1
Xandro Meurisse BEL 31 Jan 1992 Wanty - Groupe Gobert 1
Erelijst
Jaar Datum UCI Eerste Tweede Derde
2023 11.06 2.WT DEN Jonas Vingegaard Hansen GBR Adam Yates AUS Ben Alexander O'Connor
2022 12.06 2.WT SLO Primoz Roglic DEN Jonas Vingegaard Hansen AUS Ben Alexander O'Connor
2021 06.06 2.WT AUS Richie Porte KAZ Alexey Lutsenko GBR Geraint Thomas
2020 16.08 2.WT COL Daniel Felipe Martinez Poveda FRA Thibaut Pinot FRA Guillaume Martin
2019 16.06 2.WT DEN Jakob Fuglsang USA Tejay Van Garderen DUI Emanuel Buchmann
2018 10.06 2.WT GBR Geraint Thomas GBR Adam Yates FRA Romain Bardet
2017 11.06 2.WT DEN Jakob Fuglsang AUS Richie Porte IRL Daniel Martin
2016 12.06 2.WT GBR Chris Froome FRA Romain Bardet IRL Daniel Martin
2015 14.06 2.WT GBR Chris Froome USA Tejay Van Garderen POR Rui Alberto Costa Faria
2014 15.06 2.WT USA Andrew Talansky SPA Alberto Contador Velasco BEL Jürgen Van Den Broeck
2013 09.06 2.WT GBR Chris Froome AUS Richie Porte SPA Daniel Moreno Fernandez
2012 10.06 2.WT GBR Bradley Wiggins AUS Michael Rogers AUS Cadel Evans
2011 12.06 2.WT GBR Bradley Wiggins AUS Cadel Evans KAZ Alexandre Vinokourov
2010 13.06 2.PT SLO Janez Brajkovic SPA Alberto Contador Velasco USA Tejay Van Garderen
2009 14.06 2.PT SPA Alejandro Valverde Belmonte AUS Cadel Evans SPA Alberto Contador Velasco
2008 15.06 2.PT SPA Alejandro Valverde Belmonte AUS Cadel Evans USA Levi Leipheimer
2007 17.06 2.PT FRA Christophe Moreau AUS Cadel Evans KAZ Andrey Kashechkin
2006 11.06 2.PT USA Levi Leipheimer FRA Christophe Moreau OOS Bernhard Kohl
2005 12.06 2.PT SPA Iñigo Landaluze Intxaurraga COL Santiago Botero Echeverry USA Levi Leipheimer
2004 13.06 2.HC SPA Iban Mayo Diez USA Tyler Hamilton SPA Oscar Sevilla Ribera
2003 15.06 2.HC USA Lance Armstrong* SPA Iban Mayo Diez GBR David Millar
2002 16.06 2.HC USA Lance Armstrong* USA Floyd Landis FRA Christophe Moreau
2001 17.06 2.HC FRA Christophe Moreau RUS Pavel Tonkov FRA Benoît Salmon
2000 11.06 2.HC USA Tyler Hamilton SPA Haimar Zubeldia Agirre USA Lance Armstrong*
1999 13.06 2.HC KAZ Alexandre Vinokourov USA Jonathan Vaughters ITA Wladimir Belli
1998 14.06 FRA Armand De Las Cuevas SPA Miguel Angel Pena Caceres KAZ Andrei Teteriouk
1997 15.06 2.1 DUI Udo Bölts SPA Abraham Olano Manzano FRA Jean-Cyril Robin
1996 09.06 2.1 SPA Miguel Indurain Larraya ZWI Tony Rominger FRA Richard Virenque
1995 11.06 2.1 SPA Miguel Indurain Larraya GBR Christopher Boardman SPA Vicente Aparicio Vila
1994 06.06 2.1 ZWI Laurent Dufaux FRA Ronan Pensec LTU Arturas Kasputis
1993 07.06 2.1 ZWI Laurent Dufaux COL Oliverio Rincon Quintana FRA Eric Boyer
1992 08.06 2.1 FRA Charly Mottet FRA Luc Leblanc ITA Gianni Bugno
1991 10.06 2.1 COL Luis Alberto Herrera Herrera SPA Laudelino Cubino Gonzalez ZWI Tony Rominger
1990 04.06 2.1 GBR Robert Millar FRA Thierry Claveyrolat COL Alvaro Mejia Castrillon
1989 05.06 Cat 3 FRA Charly Mottet GBR Robert Millar FRA Thierry Claveyrolat
1988 05.06 Cat 2 COL Luis Alberto Herrera Herrera ZWI Niki Rüttimann FRA Charly Mottet
1987 01.06 FRA Charly Mottet COL Henry Cardenas Orduz FRA Ronan Pensec
1986 01.06 ZWI Urs Zimmermann FRA Ronan Pensec NED Joop Zoetemelk
1985 03.06 AUS Phil Anderson NED Steven Rooks FRA Pierre Bazzo
1984 04.06 COL Martin Alonso Ramirez Ramirez FRA Bernard Hinault USA Greg Lemond
1983 06.06 USA Greg Lemond GBR Robert Millar FRA Robert Alban
1982 07.06 FRA Michel Laurent FRA Jean-René Bernaudeau FRA Pascal Simon
1981 01.06 FRA Bernard Hinault POR Joaquim Agostinho USA Greg Lemond
1980 02.06 NED Johan van der Velde FRA Raymond Martin POR Joaquim Agostinho
1979 28.05 FRA Bernard Hinault NED Henk Lubberding SPA Francisco Galdos Guana
1978 05.06 BEL Michel Pollentier FRA Mariano Martinez SPA Francisco Galdos Guana
1977 06.06 FRA Bernard Hinault FRA Bernard Thevenet BEL Lucien Van Impe
1976 31.05 FRA Bernard Thevenet SPA Vicente Lopez Carril FRA Raymond Delisle
1975 09.06 FRA Bernard Thevenet ITA Francesco Moser NED Joop Zoetemelk
1974 10.06 FRA Alain Santy FRA Raymond Poulidor FRA Jean-Pierre Danguillaume
1973 04.06 SPA Luis Ocana Pernia FRA Bernard Thevenet NED Joop Zoetemelk
1972 04.06 SPA Luis Ocana Pernia FRA Bernard Thevenet BEL Lucien Van Impe
1971 23.05 BEL Eddy Merckx SPA Luis Ocana Pernia FRA Bernard Thevenet
1970 25.05 SPA Luis Ocana Pernia FRA Roger Pingeon BEL Herman Vanspringel
1969 31.05 FRA Raymond Poulidor BEL Ferdinand Bracke FRA Roger Pingeon
1966 11.06 FRA Raymond Poulidor SPA Carlos Echeverria Zudaire SPA Francisco Gabica
1965 29.05 FRA Jacques Anquetil FRA Raymond Poulidor DUI Karl-Heinz Kunde
1964 06.06 SPA Valentin Uriona FRA Raymond Poulidor SPA Esteban Martin Jimenez
1963 09.06 FRA Jacques Anquetil SPA José Perez Frances SPA Fernando Manzaneque Sanchez
1962 03.06 FRA Raymond Mastrotto DUI Hans Junkermann FRA Raymond Poulidor
1961 04.06 GBR Brian Robinson FRA Raymond Mastrotto FRA François Mahé
1960 06.06 FRA Jean Dotto FRA Raymond Mastrotto FRA Gerard Thielin
1959 07.06 FRA Henry Anglade FRA Raymond Mastrotto FRA Roger Rivière
1958 08.06 FRA Louis Rostollan FRA Francis Pipelin LUX Jean-Pierre "Jempy" Schmitz
1957 16.06 FRA Marcel Rohrbach FRA René Privat LUX Jean-Pierre "Jempy" Schmitz
1956 17.06 BEL Alex Close FRA Antonin Rolland FRA Fernand Picot
1955 19.06 FRA Louison Bobet FRA Roger Walkowiak BEL Marcel De Mulder
1954 20.06 FRA Nello Lauredi LUX Jean-Pierre "Jempy" Schmitz FRA Pierre Molineris
1953 14.06 FRA Lucien Teisseire LUX Charly Gaul FRA Jean Robic
1952 08.06 FRA Jean Dotto FRA Nello Lauredi FRA Jean Le Guilly
1951 17.06 FRA Nello Lauredi FRA Antonin Rolland FRA Lucien Lazaridès
1950 02.07 FRA Nello Lauredi FRA Apôtre Lazaridès LUX Jean "Bim" Diederich
1949 07.06 FRA Lucien Lazaridès FRA Jean Robic FRA Fermo Camellini
1948 06.06 FRA Edouard Fachleitner FRA Paul Giguet FRA Jean Robic
1947 16.06 POL Edouard Klabiński ITA Gino Sciardis ITA Fermo Camellini
Meeste zeges
Aantal Coureur Nat Periode
3 Chris Froome GBR 2013 - 2016
3 Charly Mottet FRA 1987 - 1992
3 Bernard Hinault FRA 1977 - 1981
3 Luis Ocana Pernia SPA 1970 - 1973
3 Nello Lauredi FRA 1950 - 1954
2 Jakob Fuglsang DEN 2017 - 2019
2 Bradley Wiggins GBR 2011 - 2012
2 Alejandro Valverde Belmonte SPA 2008 - 2009
2 Christophe Moreau FRA 2001 - 2007
2 Miguel Indurain Larraya SPA 1995 - 1996
Meeste podiumplaatsen
Aantal Coureur Nat Periode
6 Bernard Thevenet FRA 1971 - 1977
6 Raymond Poulidor FRA 1962 - 1974
5 Cadel Evans AUS 2007 - 2012
4 Christophe Moreau FRA 2001 - 2007
4 Charly Mottet FRA 1987 - 1992
4 Bernard Hinault FRA 1977 - 1984
4 Luis Ocana Pernia SPA 1970 - 1973
4 Raymond Mastrotto FRA 1959 - 1962
4 Nello Lauredi FRA 1950 - 1954
3 Richie Porte AUS 2013 - 2021
Meeste keren gefinished
Aantal Coureur Nat Periode
11 Raymond Poulidor FRA 1960 - 1975
9 Joop Zoetemelk NED 1970 - 1986
8 Alejandro Valverde Belmonte SPA 2006 - 2021
8 Christophe Moreau FRA 1997 - 2007
7 Chris Froome GBR 2012 - 2021
7 Richie Porte AUS 2012 - 2021
7 Romain Bardet FRA 2014 - 2020
7 Bernard Thevenet FRA 1971 - 1980
7 Jean Dotto FRA 1952 - 1962
6 Adam Yates GBR 2014 - 2023
Jongste winnaar
Leeftijd Coureur Nat Jaar
21-345 Greg Lemond USA 1983
22-159 Louis Rostollan FRA 1958
22-204 Bernard Hinault FRA 1977
23-172 Johan van der Velde NED 1980
23-208 Martin Alonso Ramirez Ramirez COL 1984
23-291 Valentin Uriona SPA 1964
24-018 Laurent Dufaux ZWI 1993
24-069 Marcel Rohrbach FRA 1957
24-073 Jean Dotto FRA 1952
24-113 Daniel Felipe Martinez Poveda COL 2020
Oudste winnaar
Leeftijd Coureur Nat Jaar
36-127 Richie Porte AUS 2021
36-066 Christophe Moreau FRA 2007
34-203 Alex Close BEL 1956
34-086 Jakob Fuglsang DEN 2019
33-186 Lucien Teisseire FRA 1953
33-046 Raymond Poulidor FRA 1969
32-230 Levi Leipheimer USA 2006
32-226 Primoz Roglic SLO 2022
32-081 Jakob Fuglsang DEN 2017
32-071 Jean Dotto FRA 1960
Meeste deelnames
Aantal Coureur Nat Periode
12 Raymond Poulidor FRA 1960 - 1975
10 Edvald Boasson Hagen NOR 2010 - 2023
9 Alejandro Valverde Belmonte SPA 2006 - 2021
9 Chris Froome GBR 2012 - 2021
9 Christophe Moreau FRA 1997 - 2007
9 Joop Zoetemelk NED 1970 - 1986
8 Sean Kelly IRL 1977 - 1994
8 Pascal Simon FRA 1979 - 1991
8 Bernard Thevenet FRA 1971 - 1980
8 Lucien Van Impe BEL 1971 - 1980
Jongste deelnemer
Leeftijd Coureur Nat Jaar
18-283 Marco Brenner DUI 2021
19-264 Juan Ayuso Pesquera SPA 2022
19-289 Marco Brenner DUI 2022
19-333 Lenny Martinez FRA 2023
19-340 Greg Lemond USA 1981
20-006 Madis Mihkels EST 2023
20-013 Thibaut Pinot FRA 2010
20-092 Anatole Novak FRA 1957
20-099 Max Poole GBR 2023
20-115 Marcel Verschueren BEL 1948
Oudste deelnemer
Leeftijd Coureur Nat Jaar
41-042 Alejandro Valverde Belmonte SPA 2021
40-113 Alejandro Valverde Belmonte SPA 2020
39-180 Joop Zoetemelk NED 1986
39-133 Pieter Weening NED 2020
39-091 Stéphane Goubert FRA 2009
39-055 Raymond Poulidor FRA 1975
38-345 William Bonnet FRA 2021
38-281 Gilbert Duclos-Lassalle FRA 1993
38-234 Chris Horner USA 2010
38-215 Laurens ten Dam NED 2019
Meeste ritzeges
Aantal Coureur Nat Periode
10 Bernard Hinault FRA 1977 - 1981
8 Christopher Boardman GBR 1994 - 1998
7 Freddy Maertens BEL 1975 - 1978
6 Chris Froome GBR 2013 - 2016
6 Iban Mayo Diez SPA 2001 - 2006
6 Raymond Poulidor FRA 1964 - 1974
5 Wout Van Aert BEL 2019 - 2022
5 Edvald Boasson Hagen NOR 2010 - 2019
5 Thierry Claveyrolat FRA 1986 - 1990
5 Bernard Thevenet FRA 1973 - 1977
Jongste ritwinnaar
Leeftijd Coureur Nat Jaar
20-115 Marcel Verschueren BEL 1948
20-317 Pascal Jules FRA 1982
21-055 Luke Durbridge AUS 2012
21-162 Louis Rostollan FRA 1957
21-192 Charly Gaul LUX 1954
21-196 Cees Bal NED 1973
21-212 Henry Cardenas Orduz COL 1987
21-235 René Koppert NED 1982
21-245 Frédéric Moncassin FRA 1990
21-247 Frédéric Moncassin FRA 1990
Oudste ritwinnaar
Leeftijd Coureur Nat Jaar
41-040 Alejandro Valverde Belmonte SPA 2021
38-281 Gilbert Duclos-Lassalle FRA 1993
38-076 Jean-Marie Goasmat FRA 1951
38-055 Raymond Poulidor FRA 1974
36-135 Stan Ockers BEL 1956
36-130 Stan Ockers BEL 1956
36-063 Christophe Moreau FRA 2007
36-061 Christophe Moreau FRA 2007
35-146 Pierre Cogan FRA 1949
35-141 Louis Caput FRA 1956
Meeste ritzeges in één jaar
Aantal Coureur Nat Jaar
6 Freddy Maertens BEL 1975
4 Bernard Hinault FRA 1981
4 Bernard Hinault FRA 1979
4 Patrick Sercu BEL 1977
3 Christopher Boardman GBR 1994
3 Greg Lemond USA 1983
3 Jacques Anquetil FRA 1965
3 Louison Bobet FRA 1955
2 Christophe Laporte FRA 2023
2 Jonas Vingegaard Hansen DEN 2023
Meeste leiderstruien
Aantal Coureur Nat Periode
19 Bernard Hinault FRA 1977 - 1981
14 Chris Froome GBR 2013 - 2016
14 Bradley Wiggins GBR 2007 - 2012
14 Nello Lauredi FRA 1950 - 1954
13 Bernard Thevenet FRA 1973 - 1976
12 Charly Mottet FRA 1987 - 1992
12 Luis Ocana Pernia SPA 1970 - 1973
11 Christopher Boardman GBR 1994 - 1998
10 Jacques Anquetil FRA 1963 - 1965
10 Jean-Claude Lebaube FRA 1962 - 1964
Jongste leider
Leeftijd Coureur Nat Jaar
21-055 Luke Durbridge AUS 2012
21-235 René Koppert NED 1982
21-285 Antoine Abate FRA 1960
21-324 Christophe Manin FRA 1988
21-339 Greg Lemond USA 1983
21-365 Jean-Luc Vandenbroucke BEL 1977
22-003 Armand Baeyens BEL 1950
22-027 Wilfried Nelissen BEL 1992
22-121 Jean-Pierre "Jempy" Schmitz LUX 1954
22-154 Rolf Wolfshohl DUI 1961
Oudste leider
Leeftijd Coureur Nat Jaar
38-281 Gilbert Duclos-Lassalle FRA 1993
37-264 Alexandre Vinokourov KAZ 2011
36-127 Richie Porte AUS 2021
36-066 Christophe Moreau FRA 2007
35-120 Jacky Durand FRA 2002
34-227 Levi Leipheimer USA 2008
34-203 Alex Close BEL 1956
34-086 Jakob Fuglsang DEN 2019
34-005 Alexis Vuillermoz FRA 2022
33-270 Alexandre Vinokourov KAZ 2007