Giro d'Italia

Giro d'Italia 1989 | Rit 14
03 Jun 1989
Pos Coureur Nat Team Leeftijd
1 ITA Flavio Giupponi ITA Malvor 25-025
2 FRA Laurent Fignon FRA Systeme "U" 28-295
3 USA Andrew Hampsten USA 7-Eleven 27-057
4 ITA Marco Giovannetti ITA Seur 27-060
5 ZWI Urs Zimmermann ZWI Carrera Jeans 29-187
6 ITA Franco Chioccioli ITA Del Tongo 29-283
7 ITA Roberto Conti ITA Selca Conti 24-169
8 AUS Phil Anderson AUS TVM 31-082
9 Vladimir Pulnikov URS Alfa Lum 23-361
10 ITA Maurizio Rossi ITA Jollu Componibili 26-165
11 BEL Claude Criquielion BEL Hitachi 32-143
12 SPA Marino Lejarreta Arrizabalaga SPA Caja Rural 32-020
13 ITA Maurizio Fondriest ITA Del Tongo 24-139
14 ITA Moreno Argentin ITA Gewiss - Bianchi 28-168
15 IRL Stephen Roche IRL Fagor - MBK 29-188
16 ITA Franco Vona ITA Chateau d'Ax 24-287
17 ITA Stefano Tomasini ITA Pepsi Cola 25-288
18 BEL Eddy Schepers BEL Fagor - MBK 33-174
19 DEN Jesper Skibby DEN TVM 25-013
20 NED Erik Breukink NED Panasonic - Isostar 25-063
21 SPA Jokin Mujika Aramburu SPA Caja Rural 26-254
22 ITA Luca Gelfi ITA Del Tongo 22-347
23 ITA Ennio Salvador ITA Gewiss - Bianchi 28-319
24 COL Luis Alberto Herrera Herrera COL Café de Colombia 28-030
25 SPA Jesus Blanco Villar SPA Seur 27-069
26 COL Alvaro Sierra Peña COL Café de Colombia 22-050
27 ITA Mauro Antonio Santaromita ITA Pepsi Cola 24-258
28 ITA Claudio Chiappucci ITA Carrera Jeans 26-095
29 Jure Pavlic YUG Carrera Jeans 26-041
30 Piotr Ugrumov URS Alfa Lum 28-133
31 ITA Davide Cassani ITA Gewiss - Bianchi 28-153
32 NED Peter Winnen NED Panasonic - Isostar 31-271
33 SPA Jon Unzaga Bombin SPA Seur 26-287
34 OOS Gerhard Zadrobilek OOS 7-Eleven 27-345
35 ITA Marco Bergamo ITA Del Tongo 25-052
36 BEL Jean-Philippe Vandenbrande BEL TVM 33-182
37 USA Greg Lemond USA AD Renting 27-342
38 ITA Gianluca Brugnami ITA Jollu Componibili 25-296
39 BEL Jos Haex BEL Hitachi 29-289
40 ITA Giancarlo Perini ITA Carrera Jeans 29-184
41 DEN John Carlsen DEN Fagor - MBK 27-154
42 ITA Alessandro Pozzi (1954) ITA Chateau d'Ax 34-161
43 ITA Maurizio Piovani ITA Malvor 29-322
44 COL José Samuel Cabrera Castaneda COL Café de Colombia 28-292
45 COL Julio Cesar Cadena Villejas COL Café de Colombia 25-279
46 NED Jos Van Aert NED Hitachi 26-281
47 ZWI Werner Stutz ZWI Frank Magniflex 27-045
48 NED Jan Siemons NED TVM 25-008
49 FRA Dominique Garde FRA Systeme "U" 30-077
50 ZWI Rolf Jaermann ZWI Frank Magniflex 23-123
51 ITA Mario Chiesa ITA Carrera Jeans 22-198
52 ITA Alberto Elli ITA Ariostea 25-086
53 ZWI Stephan Joho ZWI Ariostea 25-273
54 SPA José Salvador Sanchis Tormo SPA Caja Rural 25-343
55 Sergueï Soukhoroutchenkov URS Alfa Lum 32-236
56 POL Czeslaw Lang POL Malvor 34-017
57 NED Daan Luykx NED TVM 23-045
58 NED Henk Lubberding NED Panasonic - Isostar 35-303
59 FRA Jacques Decrion FRA Systeme "U" 27-197
60 BEL Eric Van Lancker BEL Panasonic - Isostar 28-034
61 ZWI Urs Freuler ZWI Panasonic - Isostar 31-014
62 BEL Hendrik De Vos BEL Hitachi 33-234
63 COL Henry Cardenas Orduz COL Café de Colombia 23-216
64 ITA Massimo Ghirotto ITA Carrera Jeans 27-343
65 DUI Christian Henn DUI Carrera Jeans 25-084
66 ZWI Kurt Steinmann ZWI Frank Magniflex 26-212
67 ITA Marino Amadori ITA Del Tongo 32-055
68 NOR Dag-Otto Lauritzen NOR 7-Eleven 32-264
69 Andrei Tchmil URS Alfa Lum 26-132
70 Ivan Ivanov URS Alfa Lum 29-025
71 Sergei Uslamin URS Alfa Lum 26-100
72 SPA Francisco-Javier Garciandia Pellejero SPA Caja Rural 24-125
73 NED Rob Kleinsman NED TVM 26-200
74 NED Marcel Arntz NED Caja Rural 23-197
75 BEL Jan Wijnants BEL Hitachi 30-268
76 ITA Luciano Boffo ITA Jollu Componibili 26-187
77 ITA Gianni Bugno ITA Chateau d'Ax 25-110
78 ITA Stefano Giuliani ITA Jollu Componibili 31-152
79 USA Ron Kiefel USA 7-Eleven 29-053
80 NED Martin Schalkers NED TVM 27-059
81 POR Acacio Da Silva Mora POR Carrera Jeans 28-152
82 ZWI Jürg Bruggmann ZWI Frank Magniflex 28-245
83 BEL Bruno Bruyere BEL Hitachi 23-154
84 OOS Paul Popp OOS Caja Rural 26-017
85 DEN Jesper Worre DEN Café de Colombia 29-364
86 ITA Danilo Gioia ITA Atala 23-105
87 ITA Stefano Zanatta ITA Chateau d'Ax 25-127
88 BEL Frank Hoste BEL AD Renting 33-279
89 ITA Raffaela Di Francesco ITA Jollu Componibili 27-173
90 Vassili Jdanov URS Alfa Lum 26-142
91 ITA Angelo Lecchi ITA Del Tongo 22-172
92 ITA Giuseppe Saronni ITA Malvor 31-254
93 ITA Salvatore Cavallaro ITA Seur 27-147
94 NED John Talen NED Panasonic - Isostar 24-136
95 BEL Alfons De Wolf BEL AD Renting 32-346
96 ITA Bruno Cenghialta ITA Ariostea 26-180
97 ITA Luciano Rabottini ITA Ariostea 31-131
98 SPA Jesus Gabriel Arambarri Arregui SPA Caja Rural 25-002
99 Nikolai Golovatenko URS Alfa Lum 26-097
100 ITA Marco Zen ITA Del Tongo 26-152
101 USA Bob Roll USA 7-Eleven 28-331
102 ITA Giovanni Fidanza ITA Chateau d'Ax 23-249
103 USA Jeff Pierce USA 7-Eleven 30-310
104 SPA José Antonio Sanchez Valencia SPA Caja Rural 23-172
105 ITA Luigi Bielli ITA Del Tongo 24-347
106 FRA Thierry Marie FRA Systeme "U" 25-344
107 NED Jean-Paul van Poppel NED Panasonic - Isostar 26-246
108 ITA Massimo Podenzana ITA Atala 27-309
109 ITA Silvio Martinello ITA Atala 26-135
110 ITA Claudio Rio ITA Selca Conti 25-112
111 NED Peter Pieters NED TVM 27-121
112 FRA Robert Forest FRA Fagor - MBK 27-197
113 ITA Rodolfo Massi ITA Atala 23-259
114 ZWI Hans-Ruedi Maerki ZWI Panasonic - Isostar 28-350
115 NED Johan Lammerts NED AD Renting 28-244
116 DEN Bjarne Riis DEN Systeme "U" 25-061
117 ITA Giuseppe Calcaterra (1964) ITA Atala 24-176
118 ITA Angelo Canzonieri ITA Pepsi Cola 24-184
119 FRA Jean-Louis Peillon FRA Systeme "U" 27-318
120 ZWI Pius Schwarzentruber ZWI Frank Magniflex 24-089
121 FRA Eric Salomon FRA Systeme "U" 27-011
122 FRA Vincent Barteau FRA Systeme "U" 27-077
123 FRA Laurent Biondi FRA Fagor - MBK 29-350
124 FRA Christian Chaubet FRA Fagor - MBK 27-319
125 ITA Giuseppe Petito ITA Ariostea 29-099
126 ITA Daniele Del Ben ITA Jollu Componibili 26-324
127 ITA Paolo Cimini ITA Jollu Componibili 25-065
128 ITA Francesco Rossignoli ITA Fagor - MBK 26-120
129 SPA José Rafael Garcia Martinez SPA Seur 27-163
130 NOR Bo-André Namtvedt NOR AD Renting 22-117
131 ITA Daniele Bruschi ITA Atala 22-330
132 ITA Claudio Corti ITA Chateau d'Ax 34-094
133 IRL Paul Kimmage IRL Fagor - MBK 27-027
134 AUS Allan Peiper AUS Panasonic - Isostar 29-069
135 ITA Fabio Bordonali ITA Malvor 25-161
136 ITA Maurizio Vandelli ITA Atala 24-298
137 ITA Silvano Contini ITA Malvor 31-139
138 ITA Mario Scirea ITA Café de Colombia 24-300
139 ITA Edoardo Rocchi ITA Selca Conti 23-268
140 SPA José Rodriguez Garcia SPA Seur 23-034
141 MEX Miguel Arroyo Rosales MEX AD Renting 22-179
142 ITA Luca Rota ITA Malvor 25-345
143 ITA Paolo Rosola ITA Gewiss - Bianchi 32-118
144 ITA Giuseppe Franzoni ITA Pepsi Cola 25-301
145 BEL Stefan Morjean BEL Hitachi 29-078
146 NED Dick Dekker NED Caja Rural 23-195
147 ITA Fabrizio Nespoli ITA Jollu Componibili 24-060
148 SPA Francisco Espinosa Sempere SPA Seur 27-027
149 ITA Davide Carli ITA Selca Conti 23-095
150 ITA Patrizio Gambirasio ITA Selca Conti 28-131
151 ITA Francesco Cesarini ITA Ariostea 27-071
152 ITA Adriano Baffi ITA Ariostea 26-300
153 ITA Alessio Di Basco ITA Pepsi Cola 24-197
154 BEL Noël Szostek BEL AD Renting 22-162
155 ITA Fabiano Fontanelli ITA Selca Conti 24-040
156 ITA Simone Bruscoli ITA Pepsi Cola 22-257
157 SPA Luis Maria Diaz de Otazu Galarza SPA Seur 22-296
158 ITA Stefano Cecini ITA Jollu Componibili 22-296
159 ITA Tullio Cortinovis ITA Atala 26-242
160 ITA Gianluca Tonetti ITA Gewiss - Bianchi 22-043
161 ZWI Karl Kälin ZWI Frank Magniflex 24-136
162 DEN Jens Veggerby DEN 7-Eleven 26-226
163 ITA Stefano Allocchio ITA Malvor 27-077
164 POL Lech Piasecki POL Malvor 27-202
165 FRA Christian Thary FRA Pepsi Cola 24-342
DNF ITA Dario Mariuzzo ITA Gewiss - Bianchi 27-157
DNF ITA Fabrizio Vannucci ITA Selca Conti 28-297
DNF FRA Francis Moreau FRA Fagor - MBK 23-317
DNF ITA Marco Franco Votolo ITA Carrera Jeans 24-235
DNF ITA Mario Cipollini ITA Del Tongo 22-073
DNF SPA Miguel Angel Martinez Torres SPA Seur 21-341
DNF ZWI Omar Pedretti ZWI Frank Magniflex 25-182
DNF FRA Pascal Dubois FRA Systeme "U" 26-219
DNF ITA Sergio Carcano ITA Ariostea 23-094
DNF ZWI Tony Rominger ZWI Chateau d'Ax 28-068
DNF ITA Walter Brugna ITA Pepsi Cola 24-126
Giro d'Italia 1989
Datum Rit Winnaar Leider Punten Berg
21.05 Rit 1 Jean-Paul van Poppel Jean-Paul van Poppel Jean-Paul van Poppel
22.05 Rit 2 Acacio Da Silva Mora Acacio Da Silva Mora Acacio Da Silva Mora Acacio Da Silva Mora
23.05 Rit 3 ARIOSTEA Silvano Contini Acacio Da Silva Mora Acacio Da Silva Mora
24.05 Rit 4 Rolf Jaermann Silvano Contini Acacio Da Silva Mora
25.05 Rit 5 Stefano Giuliani Silvano Contini Acacio Da Silva Mora
26.05 Rit 6 Stephan Joho Silvano Contini Acacio Da Silva Mora
27.05 Rit 7 Urs Freuler Silvano Contini Giovanni Fidanza
28.05 Rit 8 John Carlsen Erik Breukink Giovanni Fidanza
29.05 Rit 9 Bjarne Riis Acacio Da Silva Mora Acacio Da Silva Mora Tony Rominger
30.05 Rit 10 Lech Piasecki Erik Breukink Rolf Sörensen Tony Rominger
31.05 Rit 11 Urs Freuler Erik Breukink Rolf Sörensen Tony Rominger
01.06 Rit 12 Mario Cipollini Erik Breukink Rolf Sörensen Tony Rominger
02.06 Rit 13 Luis Alberto Herrera Herrera Erik Breukink Giovanni Fidanza Tony Rominger
03.06 Rit 14 Flavio Giupponi Laurent Fignon Giovanni Fidanza Luis Alberto Herrera Herrera
04.06 Rit 15 Jean-Paul van Poppel Laurent Fignon Giovanni Fidanza Luis Alberto Herrera Herrera
04.06 Rit 16 Lech Piasecki Laurent Fignon Giovanni Fidanza Luis Alberto Herrera Herrera
05.06 Rit 17 X
06.06 Rit 18 Phil Anderson Laurent Fignon Giovanni Fidanza Luis Alberto Herrera Herrera
07.06 Rit 19 Luis Alberto Herrera Herrera Laurent Fignon Giovanni Fidanza Luis Alberto Herrera Herrera
08.06 Rit 20 Jesper Skibby Laurent Fignon Giovanni Fidanza Luis Alberto Herrera Herrera
09.06 Rit 21 Laurent Fignon Laurent Fignon Giovanni Fidanza Luis Alberto Herrera Herrera
10.06 Rit 22 Gianni Bugno Laurent Fignon Giovanni Fidanza Luis Alberto Herrera Herrera
11.06 Rit 23 Lech Piasecki Laurent Fignon Giovanni Fidanza Luis Alberto Herrera Herrera
11.06 Eindstand Laurent Fignon Giovanni Fidanza Luis Alberto Herrera Herrera
Startlijst Giro d'Italia 1989
Coureur Nat Geboortedatum Team Deelnames
Erelijst
Jaar Datum UCI Eerste Tweede Derde
2023 28.05 GT SLO Primoz Roglic GBR Geraint Thomas POR João Pedro Gonçalves Almeida
2022 29.05 GT AUS Jai Hindley ECU Richard Antonio Carapaz Montenegro SPA Mikel Landa Meana
2021 30.05 GT COL Egan Arley Bernal Gomez ITA Damiano Caruso GBR Simon Yates
2020 25.10 GT GBR Tao Geoghegan Hart AUS Jai Hindley NED Wilco Kelderman
2019 02.06 GT ECU Richard Antonio Carapaz Montenegro ITA Vincenzo Nibali SLO Primoz Roglic
2018 27.05 GT GBR Chris Froome NED Tom Dumoulin COL Miguel Angel Lopez Moreno
2017 28.05 GT NED Tom Dumoulin COL Nairo Alexander Quintana Rojas ITA Vincenzo Nibali
2016 29.05 GT ITA Vincenzo Nibali COL Jhoan Esteban Chaves Rubio SPA Alejandro Valverde Belmonte
2015 31.05 GT SPA Alberto Contador Velasco ITA Fabio Aru SPA Mikel Landa Meana
2014 01.06 GT COL Nairo Alexander Quintana Rojas COL Rigoberto Uran Uran ITA Fabio Aru
2013 26.05 GT ITA Vincenzo Nibali COL Rigoberto Uran Uran AUS Cadel Evans
2012 27.05 GT CDN Ryder Hesjedal SPA Joaquin Pascual Rodriguez Oliver BEL Thomas De Gendt
2011 29.05 GT ITA Michele Scarponi ITA Vincenzo Nibali FRA John Gadret
2010 30.05 GT ITA Ivan Basso SPA David Arroyo Duran ITA Vincenzo Nibali
2009 31.05 GT RUS Denis Menchov SPA Carlos Sastre Candil ITA Ivan Basso
2008 01.06 GT SPA Alberto Contador Velasco ITA Riccardo Riccò ITA Marzio Bruseghin
2007 03.06 GT ITA Danilo Di Luca LUX Andy Schleck ITA Eddy Mazzoleni
2006 28.05 GT ITA Ivan Basso SPA Jose Enrique Gutierrez Cataluña ITA Gilberto Simoni
2005 29.05 GT ITA Paolo Savoldelli ITA Gilberto Simoni VEN Jose Rujano Guillen
2004 30.05 GT ITA Damiano Cunego UKR Serhiy Honchar ITA Gilberto Simoni
2003 01.06 GT ITA Gilberto Simoni ITA Stefano Garzelli UKR Yaroslav Popovych
2002 02.06 GT ITA Paolo Savoldelli USA Tyler Hamilton ITA Pietro Caucchioli
2001 10.06 GT ITA Gilberto Simoni SPA Abraham Olano Manzano SPA Unai Osa Eizaguirre
2000 04.06 GT ITA Stefano Garzelli ITA Francesco Casagrande ITA Gilberto Simoni
1999 06.06 GT ITA Ivan Gotti ITA Paolo Savoldelli ITA Gilberto Simoni
1998 07.06 GT ITA Marco Pantani RUS Pavel Tonkov ITA Giuseppe Guerini
1997 08.06 GT ITA Ivan Gotti RUS Pavel Tonkov ITA Giuseppe Guerini
1996 09.06 GT RUS Pavel Tonkov ITA Enrico Zaina SPA Abraham Olano Manzano
1995 04.06 GT ZWI Tony Rominger RUS Evgeni Berzin LAT Piotr Ugrumov
1994 12.06 GT RUS Evgeni Berzin ITA Marco Pantani SPA Miguel Indurain Larraya
1993 13.06 GT SPA Miguel Indurain Larraya LAT Piotr Ugrumov ITA Claudio Chiappucci
1992 14.06 GT SPA Miguel Indurain Larraya ITA Claudio Chiappucci ITA Franco Chioccioli
1991 16.06 GT ITA Franco Chioccioli ITA Claudio Chiappucci ITA Massimiliano Lelli
1990 06.06 GT ITA Gianni Bugno FRA Charly Mottet ITA Marco Giovannetti
1989 11.06 GT FRA Laurent Fignon ITA Flavio Giupponi USA Andrew Hampsten
1988 12.06 GT USA Andrew Hampsten NED Erik Breukink ZWI Urs Zimmermann
1987 13.06 GT IRL Stephen Roche GBR Robert Millar NED Erik Breukink
1986 02.06 GT ITA Roberto Visentini ITA Giuseppe Saronni ITA Francesco Moser
1985 09.06 GT FRA Bernard Hinault ITA Francesco Moser USA Greg Lemond
1984 10.06 GT ITA Francesco Moser FRA Laurent Fignon ITA Moreno Argentin
1983 05.06 GT ITA Giuseppe Saronni ITA Roberto Visentini SPA Alberto Fernandez Blanco
1982 06.06 GT FRA Bernard Hinault ZWE Tommy Prim ITA Silvano Contini
1981 07.06 GT ITA Giovanni Battaglin ZWE Tommy Prim ITA Giuseppe Saronni
1980 07.06 FRA Bernard Hinault ITA Wladimiro Panizza ITA Giovanni Battaglin
1979 06.06 ITA Giuseppe Saronni ITA Francesco Moser ZWE Bernt Johansson
1978 28.05 BEL Johan De Muynck ITA Gianbattista Baronchelli ITA Francesco Moser
1977 12.06 BEL Michel Pollentier ITA Francesco Moser ITA Gianbattista Baronchelli
1976 12.06 ITA Felice Gimondi BEL Johan De Muynck ITA Fausto Bertoglio
1975 07.06 ITA Fausto Bertoglio SPA Francisco Galdos Guana ITA Felice Gimondi
1974 08.06 BEL Eddy Merckx ITA Gianbattista Baronchelli ITA Felice Gimondi
1973 09.06 BEL Eddy Merckx ITA Felice Gimondi ITA Giovanni Battaglin
1972 11.06 BEL Eddy Merckx SPA José Manuel Fuente Lavandera SPA Francisco Galdos Guana
1971 10.06 ZWE Gösta Pettersson BEL Herman Vanspringel ITA Ugo Colombo
1970 07.06 BEL Eddy Merckx ITA Felice Gimondi BEL Martin Van Den Bossche
1969 08.06 ITA Felice Gimondi ITA Claudio Michelotto ITA Italo Zilioli
1968 12.06 BEL Eddy Merckx ITA Vittorio Adorni ITA Felice Gimondi
1967 11.06 ITA Felice Gimondi ITA Franco Balmamion FRA Jacques Anquetil
1966 09.06 ITA Gianni Motta ITA Italo Zilioli FRA Jacques Anquetil
1965 06.06 ITA Vittorio Adorni ITA Italo Zilioli ITA Felice Gimondi
1964 07.06 FRA Jacques Anquetil ITA Italo Zilioli ITA Guido De Rosso
1963 09.06 ITA Franco Balmamion ITA Vittorio Adorni ITA Giorgio Zancanaro
1962 09.06 ITA Franco Balmamion ITA Imerio Massignan ITA Nino Defilippis
1961 11.06 ITA Arnaldo Pambianco FRA Jacques Anquetil SPA Antonio Suarez Vasquez
1960 09.06 FRA Jacques Anquetil ITA Gastone Nencini LUX Charly Gaul
1959 07.06 LUX Charly Gaul FRA Jacques Anquetil ITA Diego Ronchini
1958 08.06 ITA Ercole Baldini BEL Jean Brankart LUX Charly Gaul
1957 09.06 ITA Gastone Nencini FRA Louison Bobet ITA Ercole Baldini
1956 10.06 LUX Charly Gaul ITA Fiorenzo Magni ITA Agostino Coletto
1955 05.06 ITA Fiorenzo Magni ITA Fausto Coppi ITA Gastone Nencini
1954 13.06 ZWI Carlo Clerici ZWI Hugo Koblet ITA Nino Assirelli
1953 02.06 ITA Fausto Coppi ZWI Hugo Koblet ITA Pasquale Fornara
1952 08.06 ITA Fausto Coppi ITA Fiorenzo Magni ZWI Ferdi Kübler
1951 10.06 ITA Fiorenzo Magni BEL Rik Van Steenbergen ZWI Ferdi Kübler
1950 13.06 ZWI Hugo Koblet ITA Gino Bartali ITA Alfredo Martini
1949 12.06 ITA Fausto Coppi ITA Gino Bartali ITA Giordano Cottur
1948 06.06 ITA Fiorenzo Magni ITA Ezio Cecchi ITA Giordano Cottur
1947 15.06 ITA Fausto Coppi ITA Gino Bartali ITA Giulio Bresci
1946 07.07 ITA Gino Bartali ITA Fausto Coppi ITA Vito Ortelli
1940 09.06 ITA Fausto Coppi ITA Enrico Mollo ITA Giordano Cottur
1939 18.05 ITA Giovanni Valetti ITA Gino Bartali ITA Mario Vicini
1938 29.05 ITA Giovanni Valetti ITA Ezio Cecchi ITA Severino Canavesi
1937 30.05 ITA Gino Bartali ITA Giovanni Valetti ITA Enrico Mollo
1936 07.06 ITA Gino Bartali ITA Giuseppe Olmo ITA Severino Canavesi
1935 09.06 ITA Vasco Bergamaschi ITA Giuseppe Martano ITA Giuseppe Olmo
1934 10.06 ITA Learco Guerra ITA Francesco Camusso ITA Giovanni Cazzulani
1933 28.05 ITA Alfredo Binda BEL Jef Demuysere ITA Domenico Piemontesi
1932 05.06 ITA Antonio Pesenti BEL Jef Demuysere ITA Remo Bertoni
1931 31.05 ITA Francesco Camusso ITA Luigi Giacobbe ITA Luigi Marchisio
1930 08.06 ITA Luigi Marchisio ITA Luigi Giacobbe ITA Allegro Grandi
1929 09.06 ITA Alfredo Binda ITA Domenico Piemontesi ITA Leonida Frascarelli
1928 03.06 ITA Alfredo Binda ITA Giuseppe Pancera ITA Bartolomeo Aimo
1927 05.06 ITA Alfredo Binda ITA Giovanni Brunero ITA Antonio Giuseppe Negrini
1926 06.06 ITA Giovanni Brunero ITA Alfredo Binda ITA Arturo Bresciani
1925 05.06 ITA Alfredo Binda ITA Costante Girardengo ITA Giovanni Brunero
1924 01.06 ITA Giuseppe Enrici ITA Federico Gay ITA Angelo Gabrielli
1923 10.06 ITA Costante Girardengo ITA Giovanni Brunero ITA Bartolomeo Aimo
1922 11.06 ITA Giovanni Brunero ITA Bartolomeo Aimo ITA Giuseppe Enrici
1921 12.06 ITA Giovanni Brunero ITA Gaetano Belloni ITA Bartolomeo Aimo
1920 06.06 ITA Gaetano Belloni ITA Angelo Gremo FRA Jean Alavoine
1919 08.06 ITA Costante Girardengo ITA Gaetano Belloni BEL Marcel Buysse (Buyze) (1889)
1914 07.06 ITA Alfonso Calzolari ITA Pierino Albini ITA Luigi Natale Lucotti
1913 22.05 ITA Carlo Oriani ITA Eberardo Pavesi ITA Giuseppe Azzini
1912 04.06 ATALA PEUGEOT GERBI
1911 06.06 ITA Carlo Galetti ITA Giovanni Rossignoli ITA Giovanni Gerbi
1910 05.06 ITA Carlo Galetti ITA Eberardo Pavesi ITA Luigi Ganna
1909 30.05 ITA Luigi Ganna ITA Carlo Galetti ITA Giovanni Rossignoli
Meeste zeges
Aantal Coureur Nat Periode
5 Eddy Merckx BEL 1968 - 1974
5 Fausto Coppi ITA 1940 - 1953
5 Alfredo Binda ITA 1925 - 1933
3 Bernard Hinault FRA 1980 - 1985
3 Felice Gimondi ITA 1967 - 1976
3 Fiorenzo Magni ITA 1948 - 1955
3 Gino Bartali ITA 1936 - 1946
3 Giovanni Brunero ITA 1921 - 1926
2 Vincenzo Nibali ITA 2013 - 2016
2 Alberto Contador Velasco SPA 2008 - 2015
Meeste podiumplaatsen
Aantal Coureur Nat Periode
9 Felice Gimondi ITA 1965 - 1976
7 Gilberto Simoni ITA 1999 - 2006
7 Fausto Coppi ITA 1940 - 1955
7 Gino Bartali ITA 1936 - 1950
6 Vincenzo Nibali ITA 2010 - 2019
6 Francesco Moser ITA 1977 - 1986
6 Jacques Anquetil FRA 1959 - 1967
6 Alfredo Binda ITA 1925 - 1933
6 Giovanni Brunero ITA 1921 - 1927
5 Eddy Merckx BEL 1968 - 1974
Meeste keren gefinished
Aantal Coureur Nat Periode
13 Gino Bartali ITA 1935 - 1953
12 Felice Gimondi ITA 1965 - 1976
10 Diego Ulissi ITA 2011 - 2023
10 Salvatore Puccio ITA 2013 - 2023
10 Dario Cataldo ITA 2011 - 2022
10 Domenico Pozzovivo ITA 2008 - 2022
10 Gianbattista Baronchelli ITA 1974 - 1985
9 Vincenzo Nibali ITA 2010 - 2022
9 Adam Hansen AUS 2012 - 2020
9 Eros Capecchi ITA 2011 - 2020
Jongste winnaar
Leeftijd Coureur Nat Jaar
20-268 Fausto Coppi ITA 1940
21-043 Luigi Marchisio ITA 1930
21-257 Giuseppe Saronni ITA 1979
21-324 Gino Bartali ITA 1936
22-150 Franco Balmamion ITA 1962
22-253 Damiano Cunego ITA 2004
22-298 Alfredo Binda ITA 1925
22-316 Gino Bartali ITA 1937
22-360 Eddy Merckx BEL 1968
23-084 Francesco Camusso ITA 1931
Oudste winnaar
Leeftijd Coureur Nat Jaar
34-180 Fiorenzo Magni ITA 1955
34-069 Tony Rominger ZWI 1995
33-261 Fausto Coppi ITA 1953
33-256 Felice Gimondi ITA 1976
33-211 Primoz Roglic SLO 2023
33-007 Chris Froome GBR 2018
32-357 Francesco Moser ITA 1984
32-267 Fausto Coppi ITA 1952
32-185 Ivan Basso ITA 2010
32-176 Alberto Contador Velasco SPA 2015
Meeste deelnames
Aantal Coureur Nat Periode
14 Domenico Pozzovivo ITA 2008 - 2023
14 Franco Bitossi ITA 1963 - 1978
14 Gino Bartali ITA 1935 - 1954
13 Mario Cipollini ITA 1989 - 2003
13 Pier Mattia "Pierino" Gavazzi ITA 1973 - 1985
13 Wladimiro Panizza ITA 1967 - 1983
13 Felice Gimondi ITA 1965 - 1978
13 Marino Basso ITA 1966 - 1978
13 Nino Defilippis ITA 1952 - 1964
12 Stefano Garzelli ITA 1997 - 2013
Jongste deelnemer
Leeftijd Coureur Nat Jaar
17-317 Enrico Sala ITA 1909
18-245 Andrii Ponomar UKR 2021
19-063 Ugo Agostoni ITA 1912
19-082 Fabio Battesini ITA 1931
19-181 Giovanni Marchese ITA 1909
19-201 Leopoldo Torricelli ITA 1913
19-210 Ezio Corlaita ITA 1909
19-243 Andrii Ponomar UKR 2022
19-288 Olimpio Bizzi ITA 1936
19-295 Aldo Bini ITA 1935
Oudste deelnemer
Leeftijd Coureur Nat Jaar
42-134 Andrea Noè ITA 2011
42-034 Alejandro Valverde Belmonte SPA 2022
42-015 Matteo Tosatto ITA 2016
41-180 Giovanni Rossignoli ITA 1924
41-148 Alessandro Petacchi ITA 2015
41-018 Svein Tuft CDN 2018
41-017 Matteo Tosatto ITA 2015
40-167 Domenico Pozzovivo ITA 2023
40-149 Alessandro Petacchi ITA 2014
40-148 Danilo Hondo DUI 2014
Meeste ritzeges
Aantal Coureur Nat Periode
42 Mario Cipollini ITA 1989 - 2003
41 Alfredo Binda ITA 1925 - 1933
31 Learco Guerra ITA 1930 - 1937
30 Costante Girardengo ITA 1913 - 1926
24 Giuseppe Saronni ITA 1978 - 1985
24 Eddy Merckx BEL 1967 - 1974
23 Francesco Moser ITA 1973 - 1986
22 Alessandro Petacchi ITA 2003 - 2011
22 Roger De Vlaeminck BEL 1972 - 1979
22 Fausto Coppi ITA 1940 - 1955
Jongste ritwinnaar
Leeftijd Coureur Nat Jaar
19-296 Olimpio Bizzi ITA 1936
20-059 Costante Girardengo ITA 1913
20-076 Nino Defilippis ITA 1952
20-088 Fabio Battesini ITA 1932
20-132 Dario Beni ITA 1909
20-149 Dario Beni ITA 1909
20-151 Alfredo Sivocci ITA 1911
20-156 Moreno Argentin ITA 1981
20-161 Moreno Argentin ITA 1981
20-167 Luigi Natale Lucotti ITA 1914
Oudste ritwinnaar
Leeftijd Coureur Nat Jaar
38-007 Mark Cavendish GBR 2023
37-313 Paolo Tiralongo ITA 2015
37-185 Giovanni Rossignoli ITA 1920
37-125 Alessandro Petacchi ITA 2011
36-352 Mark Cavendish GBR 2022
36-313 Stefano Garzelli ITA 2010
36-299 Alessandro Bertolini ITA 2008
36-266 Gaetano Belloni ITA 1929
36-255 Jens Voigt DUI 2008
36-215 Lucien Van Impe BEL 1983
Meeste leiderstruien
Aantal Coureur Nat Periode
78 Eddy Merckx BEL 1968 - 1974
59 Alfredo Binda ITA 1925 - 1933
57 Francesco Moser ITA 1976 - 1985
50 Gino Bartali ITA 1936 - 1947
49 Giuseppe Saronni ITA 1979 - 1986
42 Jacques Anquetil FRA 1959 - 1967
31 Bernard Hinault FRA 1980 - 1985
31 Fausto Coppi ITA 1940 - 1954
29 Miguel Indurain Larraya SPA 1992 - 1993
27 Roberto Visentini ITA 1980 - 1987
Jongste leider
Leeftijd Coureur Nat Jaar
20-059 Nino Defilippis ITA 1952
20-132 Dario Beni ITA 1909
20-257 Fausto Coppi ITA 1940
20-292 Aldo Bini ITA 1936
21-024 Luigi Marchisio ITA 1930
21-109 Wilfried Reybrouck BEL 1974
21-123 Guido Bontempi ITA 1981
21-162 Romeo Venturelli ITA 1960
21-235 Vincenzo Meco ITA 1962
21-245 Giuseppe Saronni ITA 1979
Oudste leider
Leeftijd Coureur Nat Jaar
38-128 Andrea Noè ITA 2007
37-156 Jens Heppner DUI 2002
37-109 Aldo Moser ITA 1971
37-096 Cadel Evans AUS 2014
37-001 Geraint Thomas GBR 2023
37-000 Svein Tuft CDN 2014
36-270 Gaetano Belloni ITA 1929
36-244 Alexandre Vinokourov KAZ 2010
36-112 Luca Paolini ITA 2013
35-314 Serhiy Honchar UKR 2006