Tour du Luxembourg

Startlijst Tour du Luxembourg 2021
Coureur Nat Geboortedatum Team Deelnames
Andrea Vendrame ITA 20 Jul 1994 AG2R Citroën Team 1
Ben Alexander O'Connor AUS 25 Nov 1995 AG2R Citroën Team 1
Benoît Cosnefroy FRA 17 Oct 1995 AG2R Citroën Team 1
Clément Champoussin FRA 29 May 1998 AG2R Citroën Team 2
Petr Vakoc CZE 11 Jul 1992 Alpecin - Fenix 2
Sacha Modolo ITA 19 Jun 1987 Alpecin - Fenix 1
Elie Gesbert FRA 01 Jul 1995 Arkéa - Samsic 1
Nairo Alexander Quintana Rojas COL 04 Feb 1990 Arkéa - Samsic 1
Jetse Bol NED 08 Sep 1989 Burgos - BH 2
Manuel Penalver SPA 10 Dec 1998 Burgos - BH 1
Bryan Coquard FRA 25 Apr 1992 B&B Hotels p/b KTM 2
Cyril Barthe FRA 14 Feb 1996 B&B Hotels p/b KTM 1
Franck Bonnamour FRA 20 Jun 1995 B&B Hotels p/b KTM 2
Jack Bauer NZL 07 Apr 1985 Team BikeExchange 1
Jhoan Esteban Chaves Rubio COL 17 Jan 1990 Team BikeExchange 1
Kenny Molly BEL 24 Dec 1996 Bingoal Pauwels Sauces WB 1
Luc Wirtgen LUX 07 Jul 1998 Bingoal Pauwels Sauces WB 1
Oier Lazkano Lopez SPA 07 Nov 1999 Caja Rural - Seguros RGA 1
Anthony Perez FRA 22 Apr 1991 Cofidis 4
Fernando Barcelo Aragon SPA 06 Jan 1996 Cofidis 1
Jesus Herrada Lopez SPA 26 Jul 1990 Cofidis 2
Delio Fernandez Cruz SPA 17 Feb 1986 Delko 1
Eduard Prades Reverter SPA 09 Aug 1987 Delko 2
Eduard-Michael Grosu ROU 04 Sep 1992 Delko 3
Julien Trarieux FRA 19 Aug 1992 Delko 1
Fausto Masnada ITA 06 Nov 1993 Deceuninck - Quick Step 1
João Pedro Gonçalves Almeida POR 05 Aug 1998 Deceuninck - Quick Step 1
Mattia Cattaneo ITA 25 Oct 1990 Deceuninck - Quick Step 1
Attila Valter HUN 12 Jun 1998 Groupama - FDJ 1
Bruno Armirail FRA 11 Apr 1994 Groupama - FDJ 1
David Gaudu FRA 10 Oct 1996 Groupama - FDJ 1
Sébastien Reichenbach ZWI 28 May 1989 Groupama - FDJ 1
Thibaut Pinot FRA 29 May 1990 Groupama - FDJ 1
Jan Maas (1996) NED 19 Feb 1996 Leopard Pro Cycling 2
Tim Torn Teutenberg DUI 19 Jun 2002 Leopard Pro Cycling 1
Frederik Frison BEL 28 Jul 1992 Lotto Soudal 1
Harrison Sweeny AUS 09 Jul 1998 Lotto Soudal 1
Kobe Goossens BEL 29 Apr 1996 Lotto Soudal 1
Arvid de Kleijn NED 21 Mar 1994 Rally Cycling 1
Aaron Van Poucke BEL 04 Apr 1998 Sport Vlaanderen - Baloise 1
Arne Marit BEL 21 Jan 1999 Sport Vlaanderen - Baloise 1
Kenneth Van Rooy BEL 08 Oct 1993 Sport Vlaanderen - Baloise 2
Edvald Boasson Hagen NOR 17 May 1987 Team TotalEnergies / Total Direct Energie 1
Pierre-Roger Latour FRA 12 Oct 1993 Team TotalEnergies / Total Direct Energie 1
Alex Kirsch LUX 12 Jun 1992 Trek - Segafredo 5
Antonio Tiberi ITA 24 Jun 2001 Trek - Segafredo 1
Bauke Mollema NED 26 Nov 1986 Trek - Segafredo 1
Mattias Skjelmose Jensen DEN 26 Sep 2000 Trek - Segafredo 1
Vincenzo Nibali ITA 14 Nov 1984 Trek - Segafredo 1
Jakub Mareczko ITA 30 Apr 1994 Vini Zabù 1
Riccardo Stacchiotti ITA 08 Nov 1991 Vini Zabù 1
David De La Cruz Melgarejo SPA 06 May 1989 UAE Team Emirates 1
Davide Formolo ITA 25 Oct 1992 UAE Team Emirates 1
Marc Hirschi ZWI 24 Aug 1998 UAE Team Emirates 1
Markus Hoelgaard NOR 04 Oct 1994 Uno-X Pro Cycling Team 2
Torstein Traeen NOR 16 Jul 1995 Uno-X Pro Cycling Team 1
Erelijst
Jaar Datum UCI Eerste Tweede Derde
2023 24.09 2.PS ZWI Marc Hirschi USA Brandon McNulty IRL Ben Healy
2022 17.09 2.PS DEN Mattias Skjelmose Jensen FRA Kévin Vauquelin FRA Valentin Madouas
2021 18.09 2.PS POR João Pedro Gonçalves Almeida ZWI Marc Hirschi ITA Mattia Cattaneo
2020 19.09 2.PS ITA Diego Ulissi NOR Markus Hoelgaard BEL Aimé De Gendt
2019 09.06 2.HC SPA Jesus Herrada Lopez NED Maurits Lammertink ITA Andrea Pasqualon
2018 03.06 2.HC ITA Andrea Pasqualon SLO Jan Tratnik LUX Pit Leyder
2017 04.06 2.HC BEL Greg Van Avermaet BEL Xandro Meurisse FRA Anthony Perez
2016 05.06 2.HC NED Maurits Lammertink BEL Philippe Gilbert LUX Alex Kirsch
2015 07.06 2.HC DUI Linus Gerdemann Marc de Maar NED Huub Duyn
2014 08.06 2.HC DEN Matti Breschel LUX Jean-Pierre "Jempy" Drucker DEN Michael Mörköv Christensen
2013 16.06 2.HC DUI Paul Martens (DUI) FRA Jonathan Hivert BEL Jan Bakelants
2012 03.06 2.HC DEN Jakob Fuglsang NED Wout Poels LUX Fränk Schleck
2011 05.06 2.HC DUI Linus Gerdemann FRA Alexandre Geniez FRA Tony Gallopin
2010 06.06 2.HC ITA Matteo Carrara LUX Fränk Schleck USA Lance Armstrong*
2009 07.06 2.HC LUX Fränk Schleck DUI Andreas Klöden ITA Marco Marcato
2008 08.06 2.HC NED Joost Posthuma ZWI Michael Albasini LUX Fränk Schleck
2007 10.06 2.HC ZWI Grégory Rast FRA Laurent Brochard ITA Tiziano Dall'Antonia
2006 04.06 2.HC USA Christian Vande Velde POL Tomasz Brozyna DEN Allan Johansen
2005 05.06 2.HC HUN Laszlo Bodrogi ZWI Fabian Cancellara FIN Jukka Vastaranta
2004 30.05 2.2 BEL Maxime Monfort DUI Torsten Hiekmann DUI Jörg Jaksche
2003 01.06 2.2 FRA Thomas Voeckler POL Piotr Wadecki SPA David Cañada Garcia
2002 02.06 2.2 ZWE Marcus Ljungqvist NED Bart Voskamp CZE Ondrej Sosenka
2001 17.06 2.2 DEN Jörgen Bo Petersen LAT Raivis Belohvosciks USA Fred Rodriguez
2000 11.06 2.2 ITA Alberto Elli LUX Benoît Joachim ITA Nicola Loda
1999 13.06 2.2 BEL Marc Wauters NOR Steffen Kjaergaard DUI Tobias Steinhauser
1998 14.06 2.2 USA Lance Armstrong NED Erik Dekker DUI Dirk Müller
1997 15.06 2.2 BEL Frank Vandenbroucke ITA Alberto Elli NED Erik Breukink
1996 09.06 2.2 ITA Alberto Elli FRA Laurent Desbiens NED Erik Breukink
1995 11.06 2.2 ZWI Rolf Jaermann FRA Emmanuel Magnien ITA Gianluca Bortolami
1994 12.06 2.2 NED Frans Maassen USA George Hincapie SPA Melcior Mauri Prat
1993 14.06 2.2 ITA Maximilian Sciandri NED Maarten den Bakker BEL Johan Museeuw
1992 14.06 2.2 FRA Jean-Philippe Dojwa NED John van den Akker USA Ron Kiefel
1991 16.06 2.3 NED Gert-Jan Theunisse NED Frans Maassen NED Adri van der Poel
1990 17.06 2.2 FRA Christophe Lavainne ZWI Erich Maechler ITA Maximilian Sciandri
1989 11.06 Cat 4 NED Michel Cornelisse DUI Dariusz Kajzer NED Eddy Schurer
1988 12.06 ZWI Richard Trinkler NOR Janus Kuum FRA Jacques Decrion
1987 07.06 DEN Sören Lilholt FRA Laurent Fignon BEL Benjamin Van Itterbeeck
1986 08.06 NED Steven Rooks DEN Sören Lilholt OOS Harald Maier
1985 09.06 NED Jelle Nijdam BEL William Tackaert BEL Louis Luyten
1984 10.06 FRA Christophe Lavainne BEL William Tackaert BEL Rudy Dhaenens
1983 12.06 LUX Lucien Didier FRA Charly Mottet DEN Kim Andersen
1982 13.06 FRA Bernard Hinault NED Hennie Kuiper Igor Bokov
1981 14.06 Yuri Barinov Igor Bokov Rikho Suun
1980 08.06 NED Bert Oosterbosch NED Leo van Vliet ZWI Daniël Gisiger
1979 09.06 LUX Lucien Didier FRA Bernard Hinault NED Bert Oosterbosch
1978 12.06 BEL Ludo Peeters BEL Wilfried Wesemael NED Gerben Karstens
1977 12.06 NED Bert Pronk NED Gerrie Knetemann ZWI Willi Lienhard
1976 14.06 BEL Frans Verbeeck BEL Joseph Jacobs NED Gerrie Knetemann
1975 16.06 BEL Frans Verbeeck BEL Willy Teirlinck BEL Herman Vanspringel
1974 17.06 BEL Freddy Maertens BEL Frans Verbeeck BEL Herman Vanspringel
1973 18.06 FRA Sylvain Vasseur BEL Willy Planckaert FRA Jean-Pierre Guitard
1972 12.06 BEL Roger Rosiers BEL Paul Aerts GBR Barry Hoban
1971 14.06 BEL Andre Dierickx BEL Ferdinand Bracke DEN Leif Mortensen
1970 15.06 LUX Edy Schutz BEL Georges Pintens NED René Pijnen
1969 16.06 ITA Davide Boifava NED Marinus "Rini" Wagtmans NED Arie den Hartog
1968 17.06 LUX Edy Schutz NED Cees Haast ITA Franco Bodrero
1967 19.06 BEL Frans Brands BEL Bernard Vandekerkhove FRA Raymond Delisle
1966 13.06 LUX Edy Schutz BEL Armand Desmet BEL Willy Planckaert
1965 14.06 GBR Vic Denson FRA Jean-Claude Lebaube NED Arie den Hartog
1964 15.06 NED Arie den Hartog NED Bastiaan Maliepaard DUI Hans Junkermann
1963 17.06 BEL Yvo Molenaers NED Jo de Roo NED Martin Van De Borgh
1962 18.06 BEL Jozef Planckaert BEL Willy Schroeders BEL Frans De Mulder
1961 19.06 LUX Charly Gaul LUX Marcel Ernzer FRA Georges Groussard
1960 20.06 LUX Marcel Ernzer ITA Aldo Bolzan ITA Giuseppe Pintarelli
1959 15.06 LUX Charly Gaul ITA Aldo Bolzan BEL Pino Cerami (1922)
1958 16.06 LUX Jean-Pierre "Jempy" Schmitz FRA Jean-Claude Annaert NED Piet de Jongh
1957 13.05 FRA Gérard Saint FRA Raymond Elena ITA Elio Gerussi
1956 25.06 LUX Charly Gaul FRA René Remangeon FRA Jean Forestier
1955 06.06 FRA Louison Bobet LUX Marcel Ernzer LUX Charly Gaul
1954 17.05 LUX Jean-Pierre "Jempy" Schmitz LUX Charly Gaul LUX Marcel Ernzer
1953 01.06 BEL Robert Vanderstockt BEL Alex Close LUX Charly Gaul
1952 04.05 LUX Jean Kirchen LUX Jang Goldschmit BEL Robert Vanderstockt
1951 . LUX Marcel Ernzer LUX Jean "Bim" Diederich BEL Georges Jobé
1950 . BEL Isidore De Ryck LUX Jean "Bim" Diederich LUX Jean Kirchen
1949 . LUX Jean "Bim" Diederich ITA Nello Sforacchi LUX Marcel Ernzer
1948 . LUX Jang Goldschmit FRA Guy Lapébie LUX Mathias Clemens
1947 . LUX Mathias Clemens LUX Jean "Bim" Diederich LUX Jean Kirchen
1946 . BEL Briek Schotte LUX Jean "Bim" Diederich BEL Norbert Callens
1945 . LUX Jang Goldschmit LUX Jean "Bim" Diederich LUX Marcel Poiré
1943 . LUX François Neuens LUX Mathias Clemens LUX Pierre Clemens
1942 19.04 LUX François Neuens LUX Christophe Didier LUX Mathias Clemens
1941 19.09 LUX Christophe Didier DUI Erich Bautz ITA Richard Menapace
1939 23.05 LUX Mathias Clemens BEL Lucien Vlaemynck FRA Fernand Mithouard
1938 25.06 BEL Lucien Vlaemynck BEL Adolf Braeckeveldt BEL Hubert Deltour
1937 27.05 LUX Mathias Clemens LUX Pierre Clemens BEL Camiel Michielsens
1936 . LUX Mathias Clemens LUX Pierre Clemens BEL Julien Hamelryckx
1935 . LUX Mathias Clemens BEL Julien Hamelryckx BEL Jean Oeyen
Meeste zeges
Aantal Coureur Nat Periode
5 Mathias Clemens LUX 1935 - 1947
3 Edy Schutz LUX 1966 - 1970
3 Charly Gaul LUX 1956 - 1961
2 Linus Gerdemann DUI 2011 - 2015
2 Alberto Elli ITA 1996 - 2000
2 Christophe Lavainne FRA 1984 - 1990
2 Lucien Didier LUX 1979 - 1983
2 Frans Verbeeck BEL 1975 - 1976
2 Marcel Ernzer LUX 1951 - 1960
2 Jean-Pierre "Jempy" Schmitz LUX 1954 - 1958
Meeste podiumplaatsen
Aantal Coureur Nat Periode
8 Mathias Clemens LUX 1935 - 1948
6 Charly Gaul LUX 1953 - 1961
6 Marcel Ernzer LUX 1949 - 1961
6 Jean "Bim" Diederich LUX 1945 - 1951
4 Fränk Schleck LUX 2008 - 2012
3 Alberto Elli ITA 1996 - 2000
3 Frans Verbeeck BEL 1974 - 1976
3 Edy Schutz LUX 1966 - 1970
3 Arie den Hartog NED 1964 - 1969
3 Jang Goldschmit LUX 1945 - 1952
Meeste keren gefinished
Aantal Coureur Nat Periode
8 Mathias Clemens LUX 1935 - 1948
6 Charly Gaul LUX 1953 - 1961
6 Marcel Ernzer LUX 1949 - 1961
6 Jean "Bim" Diederich LUX 1945 - 1951
4 Anthony Perez FRA 2017 - 2023
4 Fränk Schleck LUX 2008 - 2012
4 Alberto Elli ITA 1996 - 2000
3 Franck Bonnamour FRA 2021 - 2023
3 Kévin Geniets LUX 2019 - 2023
3 Benoît Joachim LUX 1999 - 2001
Jongste winnaar
Leeftijd Coureur Nat Jaar
Oudste winnaar
Leeftijd Coureur Nat Jaar
Meeste deelnames
Aantal Coureur Nat Periode
11 Marcel Ernzer LUX 1949 - 1961
9 Alberto Elli ITA 1991 - 2000
9 Charly Gaul LUX 1953 - 1961
9 Mathias Clemens LUX 1935 - 1948
7 Adri van der Poel NED 1983 - 1995
7 Jean "Bim" Diederich LUX 1945 - 1952
6 Alex Kirsch LUX 2014 - 2023
6 Anthony Perez FRA 2017 - 2023
6 Jimmy Engoulvent FRA 2007 - 2013
6 Serguei Ivanov RUS 1999 - 2010
Jongste deelnemer
Leeftijd Coureur Nat Jaar
19-271 Gil Gelders BEL 2022
20-115 Radovan Fort CSV 1985
20-168 Christophe Lavainne FRA 1984
20-214 Frank Vandenbroucke BEL 1995
20-275 Mats Wenzel LUX 2023
20-313 Danny van Poppel NED 2014
20-322 Pascal Jules FRA 1982
20-346 George Hincapie USA 1994
21-042 Robert Vandecaveye BEL 1960
21-044 Rikho Suun URS 1981
Oudste deelnemer
Leeftijd Coureur Nat Jaar
39-075 Laurent Brochard FRA 2007
37-294 Richard Trinkler ZWI 1988
36-094 Alberto Elli ITA 2000
35-093 Serguei Ivanov RUS 2010
35-001 Frans Verbeeck BEL 1976
34-089 Marcel Ernzer LUX 1960
34-003 Frans Verbeeck BEL 1975
33-335 Philippe Gilbert BEL 2016
33-311 Ferdi Kübler ZWI 1953
33-292 Marco Serpellini ITA 2006
Meeste ritzeges
Aantal Coureur Nat Periode
10 Frans Verbeeck BEL 1970 - 1976
7 André Greipel DUI 2012 - 2016
6 Mathias Clemens LUX 1936 - 1947
5 Marcel Ernzer LUX 1951 - 1961
5 Jang Goldschmit LUX 1946 - 1952
4 Jimmy Engoulvent FRA 2007 - 2013
4 Fabian Cancellara ZWI 2004 - 2011
4 Erik Zabel DUI 1996 - 2002
4 Edy Schutz LUX 1966 - 1968
4 Rik Van Looy BEL 1965 - 1966
Jongste ritwinnaar
Leeftijd Coureur Nat Jaar
Oudste ritwinnaar
Leeftijd Coureur Nat Jaar
Meeste leiderstruien
Aantal Coureur Nat Periode
10 Edy Schutz LUX 1966 - 1970
9 Alberto Elli ITA 1996 - 2000
9 Jean-Pierre "Jempy" Schmitz LUX 1954 - 1958
7 Jimmy Engoulvent FRA 2007 - 2013
7 Bernard Hinault FRA 1979 - 1982
7 Frans Verbeeck BEL 1971 - 1976
7 Charly Gaul LUX 1956 - 1961
6 Linus Gerdemann DUI 2011 - 2015
6 Gert-Jan Theunisse NED 1991 - 1991
6 Christophe Lavainne FRA 1984 - 1990
Jongste leider
Leeftijd Coureur Nat Jaar
20-168 Christophe Lavainne FRA 1984
20-214 Frank Vandenbroucke BEL 1995
20-313 Danny van Poppel NED 2014
20-322 Pascal Jules FRA 1982
20-346 George Hincapie USA 1994
21-042 Robert Vandecaveye BEL 1960
21-044 Rikho Suun URS 1981
21-133 Robert Lelangue BEL 1961
21-135 Maxime Monfort BEL 2004
21-212 Frans Melckenbeeck BEL 1962
Oudste leider
Leeftijd Coureur Nat Jaar
39-075 Laurent Brochard FRA 2007
37-294 Richard Trinkler ZWI 1988
36-094 Alberto Elli ITA 2000
35-001 Frans Verbeeck BEL 1976
34-089 Marcel Ernzer LUX 1960
34-003 Frans Verbeeck BEL 1975
33-311 Ferdi Kübler ZWI 1953
33-292 Marco Serpellini ITA 2006
33-189 Jimmy Engoulvent FRA 2013
32-323 André Greipel DUI 2015