Vuelta a Espana

Vuelta a Espana 2012 | Rit 4
21 Aug 2012
Pos Coureur Nat Team Leeftijd
1 AUS Simon Clarke AUS GreenEdge 26-034
2 DUI Tony Martin DUI Omega Pharma - Quick Step 27-120
3 KAZ Assan Bazayev KAZ Astana 31-180
Vuelta a Espana 2012
Datum Rit Winnaar Leider Punten Berg
18.08 Rit 1 MOVISTAR Jonathan Castroviejo Nicolas
19.08 Rit 2 John Degenkolb Jonathan Castroviejo Nicolas John Degenkolb Javier Chacon Quesada
20.08 Rit 3 Alejandro Valverde Belmonte Alejandro Valverde Belmonte Alejandro Valverde Belmonte Pim Ligthart
21.08 Rit 4 Simon Clarke Joaquin Pascual Rodriguez Oliver Simon Clarke Simon Clarke
22.08 Rit 5 John Degenkolb Joaquin Pascual Rodriguez Oliver John Degenkolb Simon Clarke
23.08 Rit 6 Joaquin Pascual Rodriguez Oliver Joaquin Pascual Rodriguez Oliver John Degenkolb Simon Clarke
24.08 Rit 7 John Degenkolb Joaquin Pascual Rodriguez Oliver John Degenkolb Simon Clarke
25.08 Rit 8 Alejandro Valverde Belmonte Joaquin Pascual Rodriguez Oliver John Degenkolb Alejandro Valverde Belmonte
26.08 Rit 9 Philippe Gilbert Joaquin Pascual Rodriguez Oliver Joaquin Pascual Rodriguez Oliver Alejandro Valverde Belmonte
28.08 Rit 10 John Degenkolb Joaquin Pascual Rodriguez Oliver John Degenkolb Alejandro Valverde Belmonte
29.08 Rit 11 Fredrik Kessiakoff Joaquin Pascual Rodriguez Oliver John Degenkolb Alejandro Valverde Belmonte
30.08 Rit 12 Joaquin Pascual Rodriguez Oliver Joaquin Pascual Rodriguez Oliver Joaquin Pascual Rodriguez Oliver Alejandro Valverde Belmonte
31.08 Rit 13 Stephen Cummings Joaquin Pascual Rodriguez Oliver Joaquin Pascual Rodriguez Oliver Alejandro Valverde Belmonte
01.09 Rit 14 Joaquin Pascual Rodriguez Oliver Joaquin Pascual Rodriguez Oliver Joaquin Pascual Rodriguez Oliver Simon Clarke
02.09 Rit 15 Antonio Piedra Perez Joaquin Pascual Rodriguez Oliver Joaquin Pascual Rodriguez Oliver Simon Clarke
03.09 Rit 16 Dario Cataldo Joaquin Pascual Rodriguez Oliver Joaquin Pascual Rodriguez Oliver Simon Clarke
05.09 Rit 17 Alberto Contador Velasco Alberto Contador Velasco Joaquin Pascual Rodriguez Oliver Simon Clarke
06.09 Rit 18 Daniele Bennati Alberto Contador Velasco Joaquin Pascual Rodriguez Oliver Simon Clarke
07.09 Rit 19 Philippe Gilbert Alberto Contador Velasco Joaquin Pascual Rodriguez Oliver Simon Clarke
08.09 Rit 20 Denis Menchov Alberto Contador Velasco Joaquin Pascual Rodriguez Oliver Simon Clarke
09.09 Rit 21 John Degenkolb Alberto Contador Velasco Alejandro Valverde Belmonte Simon Clarke
09.09 Eindstand Alberto Contador Velasco Alejandro Valverde Belmonte Simon Clarke
Startlijst Vuelta a Espana 2012
Coureur Nat Geboortedatum Team Deelnames
Adrian Palomares Villaplana SPA 18 Feb 1976 2
Aitor Galdos Alonso SPA 08 Nov 1979 1
Alexandre Geniez FRA 16 Apr 1988 2
André Fernando S. Martins Cardoso POR 03 Sep 1984 1
Antonio Piedra Perez SPA 10 Oct 1985 2
Cheng Ji CHN 15 Jul 1987 1
Danail Andonov Petrov BUL 05 Feb 1978 1
David De La Fuente Rasilla SPA 04 May 1981 3
David Moncoutié FRA 30 Apr 1975 5
Denys Kostyuk UKR 13 May 1982 1
Egoitz Garcia Etxegibel SPA 31 Mar 1986 1
Florent Barle FRA 17 Jan 1986 1
Francisco Javier Aramendia Llorente SPA 05 Dec 1986 1
Gustavo Cesar Veloso SPA 29 Jan 1980 2
Hernani Manuel Conceiçao Broco POR 13 Jun 1981 1
Javier Chacon Quesada SPA 29 Jul 1985 1
Javier Ramirez Abeja SPA 14 Mar 1978 1
Jesus Rosendo Prado SPA 16 Mar 1982 3
Johannes Fröhlinger DUI 09 Jun 1985 2
John Degenkolb DUI 07 Jan 1989 2
Jose Vicente Toribio Alcolea SPA 22 Dec 1985 2
Juan Jose Lobato Del Valle SPA 29 Dec 1988 2
Koen de Kort NED 08 Sep 1982 2
Leonardo Fabio Duque COL 04 Oct 1980 2
Luis Angel Mate Mardonas SPA 23 Mar 1984 2
Manuel Antonio Leal Cardoso POR 07 Apr 1983 2
Marcos Garcia Fernandez SPA 04 Dec 1986 1
Mickael Buffaz FRA 21 May 1979 1
Nico Sijmens BEL 01 Apr 1978 3
Pablo Lechuga Rodriguez SPA 16 Aug 1990 1
Rudy Molard FRA 17 Sep 1989 1
Sergio Carrasco Garcia SPA 17 Feb 1985 1
Simon Geschke DUI 13 Mar 1986 2
Thierry Hupond FRA 10 Nov 1984 1
Tom Dumoulin NED 11 Nov 1990 1
Yohann Bagot FRA 06 Sep 1987 2
Yukihiro Doi JPN 18 Sep 1983 2
Ben Gastauer LUX 14 Nov 1987 AG2R - La Mondiale 1
Blel Kadri FRA 03 Sep 1986 AG2R - La Mondiale 1
Christophe Riblon FRA 17 Jan 1981 AG2R - La Mondiale 1
John Gadret FRA 22 Apr 1979 AG2R - La Mondiale 1
Lloyd Mondory FRA 26 Apr 1982 AG2R - La Mondiale 3
Matteo Montaguti ITA 06 Jan 1984 AG2R - La Mondiale 2
Maxime Bouet FRA 03 Nov 1986 AG2R - La Mondiale 1
Nicolas Roche IRL 03 Jul 1984 AG2R - La Mondiale 4
Rinaldo Nocentini ITA 25 Sep 1977 AG2R - La Mondiale 1
Alexandre Dyachenko KAZ 17 Oct 1983 Astana 2
Andrey Kashechkin KAZ 21 Mar 1980 Astana 3
Andrey Zeits KAZ 14 Dec 1986 Astana 1
Assan Bazayev KAZ 22 Feb 1981 Astana 1
Egor Silin RUS 25 Jun 1988 Astana 1
Enrico Gasparotto ITA 22 Mar 1982 Astana 2
Fredrik Kessiakoff ZWE 17 May 1980 Astana 2
Kevin Seeldraeyers BEL 12 Sep 1986 Astana 2
Paolo Tiralongo ITA 08 Jul 1977 Astana 2
Alessandro Ballan ITA 06 Nov 1979 BMC Racing Team 2
Amaël Moinard FRA 02 Feb 1982 BMC Racing Team 1
Brent Bookwalter USA 16 Feb 1984 BMC Racing Team 1
Klaas Lodewyck BEL 24 Mar 1988 BMC Racing Team 1
Mauro Santambrogio ITA 07 Oct 1984 BMC Racing Team 2
Philippe Gilbert BEL 05 Jul 1982 BMC Racing Team 4
Stephen Cummings GBR 19 Mar 1981 BMC Racing Team 1
Steve Morabito ZWI 30 Jan 1983 BMC Racing Team 1
Yannick Eijssen BEL 26 Jun 1989 BMC Racing Team 1
Amets Txurruka Ansola SPA 10 Nov 1982 Euskaltel 2
Gorka Verdugo Marcotegui SPA 15 May 1978 Euskaltel 2
Iban Velasco Murillo SPA 08 Feb 1980 Euskaltel 1
Igor Anton Hernandez SPA 02 Mar 1983 Euskaltel 5
Juan Jose Oroz Ugalde SPA 11 Jul 1980 Euskaltel 2
Mikel Astarloza Chaurreau SPA 17 Nov 1979 Euskaltel 1
Mikel Landa Meana SPA 13 Dec 1989 Euskaltel 1
Romain Sicard FRA 01 Jan 1988 Euskaltel 1
Ruben Perez Moreno SPA 30 Oct 1981 Euskaltel 1
Arnaud Courteille FRA 13 Mar 1989 FDJ - BigMat 1
Arnold Jeannesson FRA 15 Jan 1986 FDJ - BigMat 1
Benoît Vaugrenard FRA 05 Jan 1982 FDJ - BigMat 1
David Boucher FRA 17 Mar 1980 FDJ - BigMat 1
Dominique Rollin CDN 29 Oct 1982 FDJ - BigMat 1
Gabriel Rasch NOR 08 Apr 1976 FDJ - BigMat 1
Nacer Bouhanni FRA 25 Jul 1990 FDJ - BigMat 1
Rémi Pauriol FRA 04 Apr 1982 FDJ - BigMat 1
William Bonnet FRA 25 Jun 1982 FDJ - BigMat 2
Allan Davis AUS 27 Jul 1980 GreenEdge 3
Cameron Meyer AUS 11 Jan 1988 GreenEdge 1
Daniel Teklehaimanot Girmazion ERI 10 Nov 1988 GreenEdge 1
Julian Dean NZL 28 Dec 1975 GreenEdge 5
Mitchell Docker AUS 02 Oct 1986 GreenEdge 1
Pieter Weening NED 05 Apr 1981 GreenEdge 1
Simon Clarke AUS 18 Jul 1986 GreenEdge 1
Travis Meyer AUS 08 Jun 1989 GreenEdge 1
Wesley Sulzberger AUS 20 Oct 1986 GreenEdge 1
Andrew Talansky USA 23 Nov 1988 Garmin - Barracuda 2
Christophe Le Mével FRA 11 Sep 1980 Garmin - Barracuda 2
Johan Vansummeren BEL 04 Feb 1981 Garmin - Barracuda 2
Koldo Fernandez de Larrea SPA 13 Sep 1981 Garmin - Barracuda 4
Martijn Maaskant NED 27 Jul 1983 Garmin - Barracuda 1
Michel Kreder NED 15 Aug 1987 Garmin - Barracuda 1
Raymond Kreder NED 26 Nov 1989 Garmin - Barracuda 1
Thomas Dekker NED 06 Sep 1984 Garmin - Barracuda 1
Thomas Peterson USA 24 Dec 1986 Garmin - Barracuda 1
Alberto Losada Alguacil SPA 28 Feb 1982 Katusha 2
Angel Vicioso Arcos SPA 13 Apr 1977 Katusha 2
Daniel Moreno Fernandez SPA 05 Sep 1981 Katusha 3
Denis Menchov RUS 25 Jan 1978 Katusha 6
Gatis Smukulis LAT 15 Apr 1987 Katusha 1
Joaquin Pascual Rodriguez Oliver SPA 12 May 1979 Katusha 7
Mikhail Ignatiev RUS 07 May 1985 Katusha 1
Pavel Brutt RUS 29 Jan 1982 Katusha 1
Xavier Florencio Cabre SPA 26 Dec 1979 Katusha 2
Damiano Cunego ITA 19 Sep 1981 Lampre - ISD 4
Davide Cimolai ITA 13 Aug 1989 Lampre - ISD 1
Davide Vigano ITA 12 Jun 1984 Lampre - ISD 3
Marco Marzano ITA 10 Jun 1980 Lampre - ISD 3
Morris Possoni ITA 01 Jul 1984 Lampre - ISD 2
Oleksandr Kvachuk UKR 23 Jul 1983 Lampre - ISD 1
Przemyslaw Niemiec POL 11 Apr 1980 Lampre - ISD 2
Winner Andrew Anacona Gomez COL 11 Aug 1988 Lampre - ISD 1
Cayetano Jose Sarmiento Tunarrosa COL 28 Mar 1987 Liquigas - Cannondale 1
Cristiano Salerno ITA 18 Feb 1985 Liquigas - Cannondale 1
Daniele Ratto ITA 05 Oct 1989 Liquigas - Cannondale 1
Elia Viviani ITA 07 Feb 1989 Liquigas - Cannondale 1
Eros Capecchi ITA 13 Jun 1986 Liquigas - Cannondale 2
Maciej Bodnar POL 07 Mar 1985 Liquigas - Cannondale 1
Maciej Paterski POL 12 Sep 1986 Liquigas - Cannondale 1
Mauro Da Dalto ITA 08 Apr 1981 Liquigas - Cannondale 2
Tiziano Dall'Antonia ITA 26 Jul 1983 Liquigas - Cannondale 1
Adam Hansen AUS 11 May 1981 Lotto - Belisol 2
Bart De Clercq BEL 26 Aug 1986 Lotto - Belisol 1
Frederik Willems (1979) BEL 08 Sep 1979 Lotto - Belisol 1
Gianni Meersman BEL 05 Dec 1985 Lotto - Belisol 1
Jens Debusschere BEL 23 Aug 1989 Lotto - Belisol 1
Joost van Leijen NED 20 Jul 1984 Lotto - Belisol 1
Jürgen Van Den Broeck BEL 01 Feb 1983 Lotto - Belisol 2
Olivier Kaisen BEL 30 Apr 1983 Lotto - Belisol 2
Vicente Reynes Mimo SPA 30 Jul 1981 Lotto - Belisol 2
Alejandro Valverde Belmonte SPA 25 Apr 1980 Movistar 6
Benat Intxausti Elorriaga SPA 20 Mar 1986 Movistar 2
Imanol Erviti Ollo SPA 15 Nov 1983 Movistar 4
Javier Moreno Bazan SPA 18 Jul 1984 Movistar 1
Jonathan Castroviejo Nicolas SPA 27 Apr 1987 Movistar 1
José Joaquin Rojas Gil SPA 08 Jun 1985 Movistar 1
Juan Jose Cobo Acebo SPA 11 Feb 1981 Movistar 3
Nairo Alexander Quintana Rojas COL 04 Feb 1990 Movistar 1
Pablo Lastras Garcia SPA 20 Jan 1976 Movistar 3
Dario Cataldo ITA 17 Mar 1985 Omega Pharma - Quick Step 2
Frantisek Rabon CZE 26 Sep 1983 Omega Pharma - Quick Step 1
Gert Steegmans BEL 30 Sep 1980 Omega Pharma - Quick Step 1
Kevin De Weert BEL 27 May 1982 Omega Pharma - Quick Step 3
Kristof Vandewalle BEL 05 Apr 1985 Omega Pharma - Quick Step 2
Niki Terpstra NED 18 May 1984 Omega Pharma - Quick Step 1
Serge Pauwels BEL 21 Nov 1983 Omega Pharma - Quick Step 1
Tony Martin DUI 23 Apr 1985 Omega Pharma - Quick Step 2
Zdenek Stybar CZE 11 Dec 1985 Omega Pharma - Quick Step 1
Bauke Mollema NED 26 Nov 1986 Rabobank 2
Dennis van Winden NED 02 Dec 1987 Rabobank 1
Grischa Niermann DUI 03 Nov 1975 Rabobank 2
Juan Manuel Garate Cepa SPA 24 Apr 1976 Rabobank 5
Lars Boom NED 30 Dec 1985 Rabobank 2
Laurens ten Dam NED 13 Nov 1980 Rabobank 1
Matti Breschel DEN 31 Aug 1984 Rabobank 3
Robert Gesink NED 31 May 1986 Rabobank 3
Stef Clement NED 24 Sep 1982 Rabobank 2
Daniele Bennati ITA 24 Sep 1980 RadioShack - Nissan 6
Grégory Rast ZWI 17 Jan 1980 RadioShack - Nissan 1
Hayden Roulston NZL 01 Oct 1981 RadioShack - Nissan 1
Jan Bakelants BEL 14 Feb 1986 RadioShack - Nissan 2
Laurent Didier LUX 19 Jul 1984 RadioShack - Nissan 1
Linus Gerdemann DUI 16 Sep 1982 RadioShack - Nissan 1
Markel Irizar Aranburu SPA 05 Feb 1980 RadioShack - Nissan 2
Maxime Monfort BEL 14 Jan 1983 RadioShack - Nissan 2
Tiago Machado POR 18 Oct 1985 RadioShack - Nissan 2
Alberto Contador Velasco SPA 06 Dec 1982 Saxo Bank 2
Benjamin Noval Gonzalez SPA 23 Jan 1979 Saxo Bank 1
Bruno Pires POR 15 May 1981 Saxo Bank 1
Daniel Navarro Garcia SPA 08 Jul 1983 Saxo Bank 1
Jesus Hernandez Blazquez SPA 28 Sep 1981 Saxo Bank 1
Matteo Tosatto ITA 14 May 1974 Saxo Bank 1
Nicki Sörensen DEN 14 May 1975 Saxo Bank 3
Rafal Majka POL 12 Sep 1989 Saxo Bank 2
Sergio Miguel Paulinho Moreira POR 26 Mar 1980 Saxo Bank 3
Ben Swift GBR 05 Nov 1987 Team Sky 1
Chris Froome GBR 20 May 1985 Team Sky 2
Danny Pate USA 24 Mar 1979 Team Sky 1
Ian Stannard GBR 25 May 1987 Team Sky 2
Juan Antonio Flecha Giannoni SPA 17 Sep 1977 Team Sky 5
Richie Porte AUS 30 Jan 1985 Team Sky 1
Rigoberto Uran Uran COL 26 Jan 1987 Team Sky 1
Sergio Luis Henao Montoya COL 10 Dec 1987 Team Sky 1
Xavier Zandio Echaide SPA 17 Mar 1977 Team Sky 2
Bert-Jan Lindeman NED 16 Jun 1989 Vacansoleil - DCM 1
Martijn Keizer NED 25 Mar 1988 Vacansoleil - DCM 2
Pim Ligthart NED 16 Jun 1988 Vacansoleil - DCM 2
Rafael Valls Ferri SPA 25 Jun 1987 Vacansoleil - DCM 1
Rob Ruijgh NED 12 Nov 1986 Vacansoleil - DCM 1
Sergey Lagutin UZB 14 Oct 1981 Vacansoleil - DCM 2
Thomas De Gendt BEL 06 Nov 1986 Vacansoleil - DCM 1
Tomasz Marczynski POL 06 Mar 1984 Vacansoleil - DCM 1
Wouter Mol NED 17 Apr 1982 Vacansoleil - DCM 1
Erelijst
Jaar Datum UCI Eerste Tweede Derde
2023 17.09 GT USA Sepp Kuss DEN Jonas Vingegaard Hansen SLO Primoz Roglic
2022 11.09 GT BEL Remco Evenepoel SPA Enric Mas Nicolau SPA Juan Ayuso Pesquera
2021 05.09 GT SLO Primoz Roglic SPA Enric Mas Nicolau AUS Jack Haig
2020 08.11 GT SLO Primoz Roglic ECU Richard Antonio Carapaz Montenegro GBR Hugh Carthy
2019 15.09 GT SLO Primoz Roglic SPA Alejandro Valverde Belmonte SLO Tadej Pogacar
2018 16.09 GT GBR Simon Yates SPA Enric Mas Nicolau COL Miguel Angel Lopez Moreno
2017 10.09 GT GBR Chris Froome ITA Vincenzo Nibali RUS Ilnur Zakarin
2016 11.09 GT COL Nairo Alexander Quintana Rojas GBR Chris Froome COL Jhoan Esteban Chaves Rubio
2015 13.09 GT ITA Fabio Aru SPA Joaquin Pascual Rodriguez Oliver POL Rafal Majka
2014 14.09 GT SPA Alberto Contador Velasco GBR Chris Froome SPA Alejandro Valverde Belmonte
2013 15.09 GT USA Chris Horner ITA Vincenzo Nibali SPA Alejandro Valverde Belmonte
2012 09.09 GT SPA Alberto Contador Velasco SPA Alejandro Valverde Belmonte SPA Joaquin Pascual Rodriguez Oliver
2011 11.09 GT GBR Chris Froome GBR Bradley Wiggins NED Bauke Mollema
2010 19.09 GT ITA Vincenzo Nibali SVK Peter Velits SPA Joaquin Pascual Rodriguez Oliver
2009 20.09 GT SPA Alejandro Valverde Belmonte SPA Samuel Sanchez Gonzalez AUS Cadel Evans
2008 21.09 GT SPA Alberto Contador Velasco USA Levi Leipheimer SPA Carlos Sastre Candil
2007 23.09 GT RUS Denis Menchov SPA Carlos Sastre Candil SPA Samuel Sanchez Gonzalez
2006 17.09 GT KAZ Alexandre Vinokourov SPA Alejandro Valverde Belmonte KAZ Andrey Kashechkin
2005 18.09 GT SPA Roberto Heras Hernandez RUS Denis Menchov SPA Carlos Sastre Candil
2004 26.09 GT SPA Roberto Heras Hernandez SPA Santiago Perez Fernandez SPA Francisco Mancebo Perez
2003 28.09 GT SPA Roberto Heras Hernandez SPA Isidro Nozal Vega SPA Alejandro Valverde Belmonte
2002 29.09 GT SPA Aitor Gonzalez Jimenez SPA Roberto Heras Hernandez SPA Joseba Beloki Dorronsoro
2001 30.09 GT SPA Angel Luis Casero Moreno SPA Oscar Sevilla Ribera USA Levi Leipheimer
2000 17.09 GT SPA Roberto Heras Hernandez SPA Angel Luis Casero Moreno RUS Pavel Tonkov
1999 26.09 GT DUI Jan Ullrich SPA Igor Gonzalez de Galdeano Aranzabal SPA Roberto Heras Hernandez
1998 27.09 GT SPA Abraham Olano Manzano SPA Fernando Escartin Coti SPA José Maria Jimenez Sastre
1997 28.09 GT ZWI Alex Zülle SPA Fernando Escartin Coti ZWI Laurent Dufaux
1996 28.09 GT ZWI Alex Zülle ZWI Laurent Dufaux ZWI Tony Rominger
1995 24.09 GT FRA Laurent Jalabert SPA Abraham Olano Manzano BEL Johan Bruyneel
1994 15.05 GT ZWI Tony Rominger SPA Mikel Zarrabeitia Uranga SPA Pedro Delgado Robledo
1993 16.05 GT ZWI Tony Rominger ZWI Alex Zülle SPA Laudelino Cubino Gonzalez
1992 17.05 GT ZWI Tony Rominger SPA Jesus Montoya Alarcon SPA Pedro Delgado Robledo
1991 19.05 GT SPA Melcior Mauri Prat SPA Miguel Indurain Larraya SPA Marino Lejarreta Arrizabalaga
1990 15.05 GT ITA Marco Giovannetti SPA Pedro Delgado Robledo SPA Anselmo Fuerte Abelenda
1989 15.05 GT SPA Pedro Delgado Robledo COL Fabio Enrique Parra Pinto COL Oscar de Jesus Vargas Restrepo
1988 15.05 GT IRL Sean Kelly DUI Raimund Dietzen SPA Anselmo Fuerte Abelenda
1987 15.05 GT COL Luis Alberto Herrera Herrera DUI Raimund Dietzen FRA Laurent Fignon
1986 13.05 GT SPA Alvaro Pino Counago GBR Robert Millar IRL Sean Kelly
1985 12.05 GT SPA Pedro Delgado Robledo GBR Robert Millar COL José Francisco Pacho Rodriguez Maldonado
1984 06.05 GT FRA Eric Caritoux SPA Alberto Fernandez Blanco DUI Raimund Dietzen
1983 08.05 GT FRA Bernard Hinault SPA Marino Lejarreta Arrizabalaga SPA Alberto Fernandez Blanco
1982 09.05 GT SPA Marino Lejarreta Arrizabalaga BEL Michel Pollentier ZWE Sven-Ake Nilsson
1981 10.05 GT ITA Giovanni Battaglin SPA Pedro Munoz Machin Rodriguez SPA Vicente Belda Vicedo
1980 11.05 SPA Faustino Ruperez Rincon SPA Pedro Torres Cruces BEL Claude Criquielion
1979 13.05 NED Joop Zoetemelk SPA Francisco Galdos Guana BEL Michel Pollentier
1978 14.05 FRA Bernard Hinault SPA Jose Pesarrodona Altimi FRA Jean-René Bernaudeau
1977 15.05 BEL Freddy Maertens SPA Miguel Maria Lasa DUI Klaus-Peter Thaler
1976 16.05 SPA Jose Pesarrodona Altimi SPA Luis Ocana Pernia SPA José Nazabal Mirendia
1975 11.05 SPA Agustin Tamames Iglesias SPA Domingo Perurena SPA Miguel Maria Lasa
1974 12.05 SPA José Manuel Fuente Lavandera POR Joaquim Agostinho SPA Miguel Maria Lasa
1973 13.05 BEL Eddy Merckx SPA Luis Ocana Pernia FRA Bernard Thevenet
1972 14.05 SPA José Manuel Fuente Lavandera SPA Miguel Maria Lasa SPA Agustin Tamames Iglesias
1971 16.05 BEL Ferdinand Bracke BEL Wilfried David SPA Luis Ocana Pernia
1970 12.05 SPA Luis Ocana Pernia SPA Agustin Tamames Iglesias BEL Herman Vanspringel
1969 11.05 FRA Roger Pingeon SPA Luis Ocana Pernia NED Marinus "Rini" Wagtmans
1968 12.05 ITA Felice Gimondi SPA José Perez Frances SPA Eusebio Velez Mendizabal
1967 14.05 NED Jan Janssen FRA Jean-Pierre Ducasse SPA Aurelio Gonzalez Puente
1966 15.05 SPA Francisco Gabica SPA Eusebio Velez Mendizabal SPA Carlos Echeverria Zudaire
1965 16.05 DUI Rolf Wolfshohl FRA Raymond Poulidor BEL Rik Van Looy
1964 16.05 FRA Raymond Poulidor SPA Luis Otano SPA José Perez Frances
1963 15.05 FRA Jacques Anquetil SPA José Martin Colmenarejo Perez SPA Miguel Pacheco Font
1962 13.05 DUI Rudi Altig SPA José Perez Frances IRL Seamus Elliott
1961 11.05 SPA Angelino Soler Romaguera FRA François Mahé SPA José Perez Frances
1960 15.05 BEL Frans De Mulder BEL Armand Desmet SPA Miguel Pacheco Font
1959 10.05 SPA Antonio Suarez Vasquez SPA José Segu Soriano BEL Rik Van Looy
1958 15.05 FRA Jean Stablinski ITA Pasquale Fornara SPA Fernando Manzaneque Sanchez
1957 12.05 SPA Jesús Loroño Artega SPA Federico Martin Bahamontes SPA Bernardo Ruiz Navarrete
1956 13.05 ITA Angelo Conterno SPA Jesús Loroño Artega BEL Raymond Impanis
1955 08.05 FRA Jean Dotto SPA Antonio Jimenez Quilez FRA Raphaël Géminiani
1950 10.09 SPA Emilio Rodriguez Barros SPA Manolo Rodriguez Barros SPA José Serra Gil
1948 04.07 SPA Bernardo Ruiz Navarrete SPA Emilio Rodriguez Barros SPA Bernardo Capó Plomer
1947 05.06 BEL Edward Van Dijck SPA Manuel Costa (1921) SPA Delio Rodriguez Barros
1946 30.05 SPA Dalmacio Langarica Lizasoain SPA Julián Berrendero Martín NED Jan Lambrichs
1945 31.05 SPA Delio Rodriguez Barros SPA Julián Berrendero Martín SPA Juan Gimeno Guillamón
1942 19.07 SPA Julián Berrendero Martín SPA Diego Cháfer Ferrero SPA Antonio Andrès Sancho
1941 06.07 SPA Julián Berrendero Martín SPA Fermin Trueba Perez SPA José Jabardo Zaragoza
1936 31.05 BEL Gustave Deloor BEL Alphonse Deloor ITA Antonio Bertola
1935 15.05 BEL Gustave Deloor SPA Mariano Cañardo Lacasta BEL Antoine Dignef
Meeste zeges
Aantal Coureur Nat Periode
4 Roberto Heras Hernandez SPA 2000 - 2005
3 Primoz Roglic SLO 2019 - 2021
3 Alberto Contador Velasco SPA 2008 - 2014
3 Tony Rominger ZWI 1992 - 1994
2 Chris Froome GBR 2011 - 2017
2 Alex Zülle ZWI 1996 - 1997
2 Pedro Delgado Robledo SPA 1985 - 1989
2 Bernard Hinault FRA 1978 - 1983
2 José Manuel Fuente Lavandera SPA 1972 - 1974
2 Julián Berrendero Martín SPA 1941 - 1942
Meeste podiumplaatsen
Aantal Coureur Nat Periode
7 Alejandro Valverde Belmonte SPA 2003 - 2019
6 Roberto Heras Hernandez SPA 1999 - 2005
5 Pedro Delgado Robledo SPA 1985 - 1994
5 Luis Ocana Pernia SPA 1969 - 1976
4 Primoz Roglic SLO 2019 - 2023
4 Chris Froome GBR 2011 - 2017
4 Tony Rominger ZWI 1992 - 1996
4 Miguel Maria Lasa SPA 1972 - 1977
4 José Perez Frances SPA 1961 - 1968
4 Julián Berrendero Martín SPA 1941 - 1946
Meeste keren gefinished
Aantal Coureur Nat Periode
14 Alejandro Valverde Belmonte SPA 2003 - 2022
11 Imanol Erviti Ollo SPA 2011 - 2023
11 Luis Angel Mate Mardonas SPA 2011 - 2022
9 Luis Leon Sanchez Gil SPA 2010 - 2023
9 Nelson Filipe Santos Oliveira POR 2011 - 2023
9 Robert Gesink NED 2008 - 2023
9 Roberto Heras Hernandez SPA 1997 - 2005
9 Pedro Delgado Robledo SPA 1984 - 1994
9 Miguel Maria Lasa SPA 1970 - 1981
8 Andrey Zeits KAZ 2012 - 2023
Jongste winnaar
Leeftijd Coureur Nat Jaar
21-167 Angelino Soler Romaguera SPA 1961
21-325 Gustave Deloor BEL 1935
22-152 Frans De Mulder BEL 1960
22-230 Remco Evenepoel BEL 2022
22-341 Gustave Deloor BEL 1936
23-177 Bernardo Ruiz Navarrete SPA 1948
23-181 Bernard Hinault FRA 1978
23-263 Eric Caritoux FRA 1984
23-286 Faustino Ruperez Rincon SPA 1980
24-337 Luis Ocana Pernia SPA 1970
Oudste winnaar
Leeftijd Coureur Nat Jaar
41-328 Chris Horner USA 2013
33-049 Tony Rominger ZWI 1994
33-001 Alexandre Vinokourov KAZ 2006
32-161 Joop Zoetemelk NED 1979
32-113 Chris Froome GBR 2017
32-050 Tony Rominger ZWI 1993
31-357 Ferdinand Bracke BEL 1971
31-356 Sean Kelly IRL 1988
31-311 Primoz Roglic SLO 2021
31-282 Alberto Contador Velasco SPA 2014
Meeste deelnames
Aantal Coureur Nat Periode
15 Alejandro Valverde Belmonte SPA 2003 - 2022
13 Imanol Erviti Ollo SPA 2008 - 2023
13 Domingo Perurena SPA 1966 - 1978
12 Luis Leon Sanchez Gil SPA 2010 - 2023
11 Luis Angel Mate Mardonas SPA 2011 - 2022
10 David De La Cruz Melgarejo SPA 2013 - 2023
10 Robert Gesink NED 2008 - 2023
10 Daniele Bennati ITA 2007 - 2018
10 Joaquin Pascual Rodriguez Oliver SPA 2003 - 2015
10 Carlos Sastre Candil SPA 2000 - 2011
Jongste deelnemer
Leeftijd Coureur Nat Jaar
18-051 Pello Ruiz Cabestany SPA 1980
19-026 Manuele Mori ITA 1999
19-297 Eduardo Chozas Olmo SPA 1980
19-338 Juan Ayuso Pesquera SPA 2022
19-358 Marco Brenner DUI 2022
20-037 Enrique Alberto Aja Cagigas SPA 1980
20-047 Lenny Martinez FRA 2023
20-047 Carlos Canal SPA 2021
20-086 Celestino Prieto Rodriguez SPA 1981
20-098 Quinn Simmons USA 2021
Oudste deelnemer
Leeftijd Coureur Nat Jaar
42-139 Alejandro Valverde Belmonte SPA 2022
41-328 Chris Horner USA 2013
41-117 Alejandro Valverde Belmonte SPA 2021
40-244 Franco Pellizotti ITA 2018
40-215 Sébastien Hinault FRA 2014
40-197 Alejandro Valverde Belmonte SPA 2020
40-124 Svein Tuft CDN 2017
40-123 Matteo Tosatto ITA 2014
40-071 Daniel Navarro Garcia SPA 2023
39-307 Imanol Erviti Ollo SPA 2023
Meeste ritzeges
Aantal Coureur Nat Periode
39 Delio Rodriguez Barros SPA 1941 - 1947
20 Alessandro Petacchi ITA 2000 - 2010
18 Laurent Jalabert FRA 1993 - 1997
18 Rik Van Looy BEL 1958 - 1965
16 Sean Kelly IRL 1979 - 1988
14 Gerben Karstens NED 1966 - 1976
13 Tony Rominger ZWI 1992 - 1996
13 Freddy Maertens BEL 1977 - 1977
12 Primoz Roglic SLO 2019 - 2023
12 Alejandro Valverde Belmonte SPA 2003 - 2019
Jongste ritwinnaar
Leeftijd Coureur Nat Jaar
20-086 Celestino Prieto Rodriguez SPA 1981
20-169 Senén Mesa Fernández SPA 1947
20-170 Antonio Gomez del Moral SPA 1960
20-278 Fermin Trueba Perez SPA 1936
20-345 Tadej Pogacar SLO 2019
20-350 Tadej Pogacar SLO 2019
20-358 Tadej Pogacar SLO 2019
21-046 Caleb Ewan AUS 2015
21-069 Eric Vanderaerden BEL 1983
21-069 Evert Dolman NED 1967
Oudste ritwinnaar
Leeftijd Coureur Nat Jaar
41-315 Chris Horner USA 2013
41-308 Chris Horner USA 2013
39-127 Alejandro Valverde Belmonte SPA 2019
38-129 Alejandro Valverde Belmonte SPA 2018
38-123 Alejandro Valverde Belmonte SPA 2018
37-335 Manuel Martin Pinera SPA 1969
37-068 Philippe Gilbert BEL 2019
37-062 Philippe Gilbert BEL 2019
37-062 Erik Zabel DUI 2007
37-040 Antonio Escuriet San Pedro SPA 1941
Meeste ritzeges in één jaar
Aantal Coureur Nat Jaar
13 Freddy Maertens BEL 1977
12 Delio Rodriguez Barros SPA 1941
8 Rik Van Looy BEL 1965
8 Delio Rodriguez Barros SPA 1947
8 Delio Rodriguez Barros SPA 1942
7 Laurent Jalabert FRA 1994
6 Tony Rominger ZWI 1994
6 Mathieu Hermans NED 1988
6 Marino Basso ITA 1975
6 Eddy Merckx BEL 1973
Meeste leiderstruien
Aantal Coureur Nat Periode
48 Alex Zülle ZWI 1993 - 2000
37 Primoz Roglic SLO 2019 - 2022
37 Roberto Heras Hernandez SPA 2000 - 2005
32 Tony Rominger ZWI 1992 - 1994
32 Delio Rodriguez Barros SPA 1941 - 1947
32 Gustave Deloor BEL 1935 - 1936
29 Domingo Perurena SPA 1967 - 1975
29 Julián Berrendero Martín SPA 1941 - 1945
27 Alejandro Valverde Belmonte SPA 2006 - 2014
26 Alberto Contador Velasco SPA 2008 - 2014
Jongste leider
Leeftijd Coureur Nat Jaar
20-051 Lenny Martinez FRA 2023
20-283 Miguel Indurain Larraya SPA 1985
21-160 Lorenzo Milesi ITA 2023
21-166 Angelino Soler Romaguera SPA 1961
21-169 Dietrich Thurau DUI 1976
21-290 Dominique Gaigne FRA 1983
21-312 Gustave Deloor BEL 1935
21-336 Ettore Pastorelli ITA 1988
22-144 Frans De Mulder BEL 1960
22-157 Andrea Piccolo ITA 2023
Oudste leider
Leeftijd Coureur Nat Jaar
41-328 Chris Horner USA 2013
36-334 Manuel Martin Pinera SPA 1968
36-118 Joaquin Pascual Rodriguez Oliver SPA 2015
36-080 Robert Gesink NED 2022
35-215 Pablo Lastras Garcia SPA 2011
35-055 Nicolas Roche IRL 2019
34-318 Levi Leipheimer USA 2008
34-127 Alejandro Valverde Belmonte SPA 2014
34-115 Rein Taaramäe EST 2021
33-222 Hilaire Couvreur BEL 1958