Etoile de Besseges

Etoile de Besseges 2024 | Rit 3
Startlijst Etoile de Besseges 2024
Coureur Nat Geboortedatum Team Deelnames
Alexander Konijn NED 15 Oct 1999 1
Alexandre Delettre FRA 25 Oct 1997 3
Andrea Mifsud FRA 28 May 1999 1
Clément Braz Afonso FRA 08 Nov 1999 1
Damien Girard FRA 14 Dec 2001 1
Emmanuel Morin FRA 13 Mar 1995 2
Enzo Boulet FRA 26 Feb 2003 1
Jean-Louis Le Ny FRA 29 Jan 1998 1
Jérémy Cabot FRA 24 Jul 1991 2
Jérémy Lecroq FRA 07 Apr 1995 1
Jon Rye-Johnsen NOR 08 Feb 2003 1
Jonathan Couanon FRA 08 Apr 1997 1
Joris Delbove FRA 15 Jul 2000 1
Kenny Molly BEL 24 Dec 1996 1
Léo Danes FRA 09 Dec 1996 1
Maël Guegan FRA 19 Jan 1998 1
Matisse Julien CDN 21 Jan 2003 1
Maxime Jarnet FRA 06 Sep 1998 1
Maximilien Juillard FRA 13 Dec 2001 1
Paul Hennequin FRA 09 Dec 2002 1
Pierre Thierry FRA 31 May 2003 1
Ramses Debruyne BEL 31 Aug 2002 1
Rémi Capron FRA 18 Jun 2000 1
Romain Cardis FRA 12 Aug 1992 2
Samuel Leroux FRA 27 Nov 1994 1
Simon Dehairs BEL 04 Jun 2001 1
Théo Delacroix FRA 21 Feb 1999 1
Thibaud Gruel FRA 01 May 2004 1
Valentin Tabellion FRA 23 Mar 1999 1
Axel Laurance FRA 13 Apr 2001 Alpecin - Deceuninck 2
Edward Planckaert BEL 01 Feb 1995 Alpecin - Deceuninck 3
Luca Vergallito ITA 14 Sep 1997 Alpecin - Deceuninck 1
Robbe Ghys BEL 11 Jan 1997 Alpecin - Deceuninck 2
Timo Kielich BEL 05 Aug 1999 Alpecin - Deceuninck 1
Alan Riou FRA 02 Apr 1997 Arkéa - B&B Hotels 1
Kévin Vauquelin FRA 26 Apr 2001 Arkéa - B&B Hotels 2
Luca Mozzato ITA 15 Feb 1998 Arkéa - B&B Hotels 2
Mathis Le Berre FRA 16 Apr 2001 Arkéa - B&B Hotels 1
Simon Guglielmi FRA 01 Jul 1997 Arkéa - B&B Hotels 1
Thibault Guernalec FRA 31 Jul 1997 Arkéa - B&B Hotels 5
Alexis Gougeard FRA 05 Mar 1993 Cofidis 3
Anthony Perez FRA 22 Apr 1991 Cofidis 3
Benjamin Thomas FRA 12 Sep 1995 Cofidis 5
Christophe Noppe BEL 29 Nov 1994 Cofidis 1
Harrison Wood GBR 14 Jun 2000 Cofidis 1
Thomas Champion FRA 08 Sep 1999 Cofidis 1
Alex Baudin FRA 25 May 2001 Decathlon AG2R La Mondiale 1
Aurélien Paret-Peintre FRA 27 Feb 1996 Decathlon AG2R La Mondiale 2
Benoît Cosnefroy FRA 17 Oct 1995 Decathlon AG2R La Mondiale 3
Damien Touzé FRA 07 Jul 1996 Decathlon AG2R La Mondiale 2
Dries De Bondt BEL 04 Jul 1991 Decathlon AG2R La Mondiale 2
Sander De Pestel BEL 11 Oct 1998 Decathlon AG2R La Mondiale 1
Valentin Retailleau FRA 18 Jun 2000 Decathlon AG2R La Mondiale 1
Alberto Bettiol ITA 29 Oct 1993 EF Education - Easypost 4
Ben Healy IRL 11 Sep 2000 EF Education - Easypost 1
Darren Rafferty IRL 01 Jul 2003 EF Education - Easypost 1
Lukas Nerurkar GBR 14 Nov 2003 EF Education - Easypost 1
Sean Quinn USA 10 May 2000 EF Education - Easypost 1
Simon Carr GBR 29 Aug 1998 EF Education - Easypost 2
Stefan Bissegger ZWI 13 Sep 1998 EF Education - Easypost 2
Cyril Barthe FRA 14 Feb 1996 Groupama - FDJ 3
Eddy Le Huitouze FRA 03 Apr 2003 Groupama - FDJ 1
Kévin Geniets LUX 09 Jan 1997 Groupama - FDJ 2
Marc Sarreau FRA 10 Jun 1993 Groupama - FDJ 4
Quentin Pacher FRA 06 Jan 1992 Groupama - FDJ 3
Rémy Rochas FRA 15 May 1996 Groupama - FDJ 2
Alex Kirsch LUX 12 Jun 1992 Lidl - Trek 3
Daan Hoole NED 22 Feb 1999 Lidl - Trek 1
Julien Bernard FRA 17 Mar 1992 Lidl - Trek 2
Mads Pedersen DEN 18 Dec 1995 Lidl - Trek 5
Otto Vergaerde BEL 15 Jul 1994 Lidl - Trek 1
Tim Declercq BEL 21 Mar 1989 Lidl - Trek 1
Toms Skujins LAT 15 Jun 1991 Lidl - Trek 2
Alexis Vuillermoz FRA 01 Jun 1988 TotalEngergies 1
Fabien Grellier FRA 31 Oct 1994 TotalEngergies 1
Mathieu Burgaudeau FRA 17 Nov 1998 TotalEngergies 3
Sandy Dujardin FRA 29 May 1997 TotalEngergies 1
Thomas Bonnet FRA 13 Sep 1998 TotalEngergies 2
Thomas Gachignard FRA 17 Aug 2000 TotalEngergies 1
Valentin Ferron FRA 08 Feb 1998 TotalEngergies 2
Danny van der Tuuk NED 05 Nov 1999 Equipo Kern Pharma 1
Francisco Galvan SPA 01 Dec 1997 Equipo Kern Pharma 3
Martin Marquez Roman SPA 09 Feb 1996 Equipo Kern Pharma 3
Mikel Retegi SPA 27 Apr 2001 Equipo Kern Pharma 1
Pau Miquel Delgado SPA 20 Aug 2000 Equipo Kern Pharma 2
Urko Berrade Fernandez SPA 28 Nov 1997 Equipo Kern Pharma 1
Alec Segaert BEL 16 Jan 2003 Lotto - Dstny 1
Brent Van Moer BEL 12 Jan 1998 Lotto - Dstny 2
Jarrad Drizners AUS 31 May 1999 Lotto - Dstny 1
Jenno Berckmoes BEL 04 Feb 2001 Lotto - Dstny 2
Lionel Taminiaux BEL 21 May 1996 Lotto - Dstny 2
Milan Menten BEL 31 Oct 1996 Lotto - Dstny 4
Sébastien Grignard BEL 29 Apr 1999 Lotto - Dstny 1
Alex Colman BEL 22 Jul 1998 Team Flanders - Baloise 1
Arno Claeys BEL 20 Apr 2000 Team Flanders - Baloise 1
Gilles De Wilde BEL 12 Oct 1999 Team Flanders - Baloise 1
Jules Hesters BEL 11 Nov 1998 Team Flanders - Baloise 1
Kamiel Bonneu BEL 01 Aug 1999 Team Flanders - Baloise 1
Vincent Van Hemelen BEL 02 Nov 2000 Team Flanders - Baloise 1
Ward Van Hoof BEL 18 Apr 1999 Team Flanders - Baloise 1
Alessandro Monaco ITA 04 Feb 1998 Corratec 1
Andrii Ponomar UKR 05 Sep 2002 Corratec 1
Etienne van Empel NED 14 Apr 1994 Corratec 1
Jan Stöckli ZWI 08 Jan 1999 Corratec 1
Marco Murgano ITA 29 Mar 1998 Corratec 1
Valentin Darbellay ZWI 19 Nov 1997 Corratec 1
Valerio Conti ITA 30 Mar 1993 Corratec 1
Cériel Desal BEL 20 Oct 1999 Bingoal - WB 1
Giacomo Villa ITA 29 Jan 2002 Bingoal - WB 1
Jelle Vermoote BEL 29 Aug 2001 Bingoal - WB 1
Kenneth Van Rooy BEL 08 Oct 1993 Bingoal - WB 2
Louka Matthys BEL 31 Dec 1999 Bingoal - WB 1
Luca De Meester BEL 22 Jan 2000 Bingoal - WB 1
Luca Van Boven BEL 06 Jan 2000 Bingoal - WB 1
Alexander Kristoff NOR 05 Jul 1987 Uno-X Mobility 2
Andreas Leknessund NOR 21 May 1999 Uno-X Mobility 1
Jonas Abrahamsen NOR 20 Sep 1995 Uno-X Mobility 1
Jonas Iversby Hvideberg NOR 09 Feb 1999 Uno-X Mobility 1
Magnus Cort Nielsen DEN 16 Jan 1993 Uno-X Mobility 4
Markus Hoelgaard NOR 04 Oct 1994 Uno-X Mobility 1
Rasmus Fossum Tiller NOR 28 Jul 1996 Uno-X Mobility 3
Arthur Kluckers LUX 15 Mar 2000 Tudor Pro Cycling Team 1
Florian Stork DUI 27 Apr 1997 Tudor Pro Cycling Team 1
Jacob Eriksson ZWE 01 Oct 1999 Tudor Pro Cycling Team 1
Lucas Eriksson ZWE 10 Apr 1996 Tudor Pro Cycling Team 1
Marco Brenner DUI 27 Aug 2002 Tudor Pro Cycling Team 1
Mika Heming DUI 06 Apr 2000 Tudor Pro Cycling Team 1
Nils Brun ZWI 14 Jun 2000 Tudor Pro Cycling Team 1
Erelijst
Jaar Datum UCI Eerste Tweede Derde
2024 04.02 2.1 DEN Mads Pedersen FRA Kévin Vauquelin ITA Alberto Bettiol
2023 05.02 2.1 USA Neilson Powless DEN Mattias Skjelmose Jensen FRA Pierre-Roger Latour
2022 06.02 2.1 FRA Benjamin Thomas ITA Alberto Bettiol NOR Tobias Halland Johannessen
2021 07.02 2.1 BEL Tim Wellens POL Michal Kwiatkowski DUI Nils Politt
2020 09.02 2.1 FRA Benoît Cosnefroy ITA Alberto Bettiol FRA Alexys Brunel
2019 10.02 2.1 FRA Christophe Laporte ZWE Tobias Ludvigsson BEL Jimmy Janssens
2018 04.02 2.1 FRA Tony Gallopin FRA Christophe Laporte FRA Yoann Paillot
2017 05.02 2.1 FRA Lilian Calmejane FRA Tony Gallopin DEN Mads Würtz Schmidt
2016 07.02 2.1 FRA Jérôme Coppel FRA Tony Gallopin FRA Thibaut Pinot
2015 08.02 2.1 LUX Bob Jungels FRA Tony Gallopin BEL Kris Boeckmans
2014 09.02 2.1 ZWE Tobias Ludvigsson FRA Jérôme Coppel DUI John Degenkolb
2013 03.02 2.1 FRA Jonathan Hivert FRA Jérôme Cousin FRA Anthony Roux
2012 06.02 2.1 FRA Jérôme Coppel FRA Franck Vermeulen EST Rein Taaramäe
2011 06.02 2.1 FRA Anthony Ravard ITA Marco Marcato NED Johnny Hoogerland
2010 07.02 2.1 FRA Samuel Dumoulin FRA Mathieu Ladagnous BEL Pieter Ghyllebert
2009 08.02 2.1 FRA Thomas Voeckler SLO Jure Kocjan RUS Yury Trofimov
2008 10.02 2.1 RUS Yury Trofimov BEL Gianni Meersman FRA Pierrick Fédrigo
2007 11.02 2.1 BEL Nick Nuyens BLR Vasil Kiryienka BEL Preben Van Hecke
2006 05.02 2.1 BEL Frederik Willems (1979) BEL Preben Van Hecke FRA Thomas Voeckler
2005 06.02 2.1 FRA Freddy Bichot BEL Maxime Monfort FRA Arnaud Labbé
2004 08.02 2.3 FRA Laurent Brochard FRA Sylvain Calzati SPA Joseba Zubeldia Agirre
2003 09.02 2.3 ITA Fabio Baldato DEN Michael Skelde FRA Franck Bouyer
2002 10.02 2.3 AUS Robbie McEwen ITA Andrea Ferrigato ITA Lorenzo Bernucci
2001 11.02 2.4 BEL Niko Eeckhout FRA Damien Nazon CZE Jan Svorada
2000 06.02 2.4 BEL Jo Planckaert EST Jaan Kirsipuu BEL Chris Peers
1999 07.02 2.4 FRA David Lefevre DUI Jens Voigt BEL Andrei Tchmil
1998 08.02 2.4 BEL Jo Planckaert ITA Alberto Elli FRA Philippe Gaumont
1997 09.02 2.4 FRA Patrice Halgand POL Zbigniew Spruch ITA Bruno Boscardin
1996 11.02 2.4 CZE Jan Svorada BEL Wilfried Nelissen ITA Fabio Baldato
1995 05.02 2.4 UKR Sergei Outschakov UKR Andrei Tchmil FRA François Simon
1994 06.02 2.4 NED Jean-Paul van Poppel FRA Christophe Leroscouet FRA Christian Chaubet
1993 07.02 2.4 FRA Armand De Las Cuevas BEL Jean-Pierre Heynderickx FRA Charly Mottet
1992 09.02 Nat ZWI Beat Zberg NED Danny Nelissen FRA Ronan Pensec
1991 10.02 2.4 NED Ad Wijnands ZWI Stephan Joho NED Frans Maassen
1990 11.02 2.4 NED Frans Maassen BEL Michel Vermote NED Henri Manders
1989 12.02 Cat 4 BEL Etienne De Wilde NED Teun van Vliet NED Frans Maassen
1988 14.02 NED Adri van der Poel FRA Régis Simon DEN Sören Lilholt
1987 08.02 FRA Ronan Pensec FRA Laurent Fignon ZWI Guido Winterberg
1986 09.02 ZWI Niki Rüttimann BEL Marc Sergeant DEN Kim Andersen
1985 10.02 BEL Guy Nulens FRA Jean-Claude Leclercq NED Steven Rooks
1984 12.02 BEL Eddy Planckaert NED Jos Lammertink BEL Jean-Luc Vandenbroucke
1983 12.02 NED Bert Oosterbosch ZWI Gilbert Glaus NED Gerrie Knetemann
1982 06.02 NED Cees Priem NED Leo van Vliet FRA Patrick Bonnet
1981 07.02 NED Jan Raas FRA Régis Clere BEL Frank Hoste
1980 09.02 BEL Franky De Gendt FRA Jean-Louis Gauthier ITA Wladimiro Panizza
1979 10.02 FRA Jacques Michaud BEL Ferdi Van Den Haute FRA Christian Levavasseur
1978 08.02 DUI Dietrich Thurau NED Leo van Vliet BEL Guido Van Sweevelt
1977 12.02 BEL Willy Planckaert BEL Serge Vandaele IRL Sean Kelly
1976 10.02 FRA Maurice Le Guilloux FRA Bernard Labourdette FRA Guy Dolhats
1975 13.02 FRA Patrick Beon FRA Charles Rouxel FRA Patrick Perret
1974 12.02 FRA Jacques Esclassan FRA Charles Rouxel
NED Gerrie Knetemann
1973 . FRA Robert Mintkiewicz FRA Serge Lapebie FRA Bernard Masson (1948)
1972 . FRA Jean-Luc Molineris FRA Guy Maingon BEL Daniel Van Ryckeghem
1971 . FRA Jean-Luc Molineris FRA René Grelin GBR Barry Hoban
Meeste zeges
Aantal Coureur Nat Periode
2 Jérôme Coppel FRA 2012 - 2016
2 Jo Planckaert BEL 1998 - 2000
2 Jean-Luc Molineris FRA 1971 - 1972
1 Mads Pedersen DEN 2024 - 2024
1 Neilson Powless USA 2023 - 2023
1 Benjamin Thomas FRA 2022 - 2022
1 Tim Wellens BEL 2021 - 2021
1 Benoît Cosnefroy FRA 2020 - 2020
1 Christophe Laporte FRA 2019 - 2019
1 Tony Gallopin FRA 2018 - 2018
Meeste podiumplaatsen
Aantal Coureur Nat Periode
4 Tony Gallopin FRA 2015 - 2018
3 Alberto Bettiol ITA 2020 - 2024
3 Jérôme Coppel FRA 2012 - 2016
3 Frans Maassen NED 1989 - 1991
2 Christophe Laporte FRA 2018 - 2019
2 Tobias Ludvigsson ZWE 2014 - 2019
2 Thomas Voeckler FRA 2006 - 2009
2 Yury Trofimov RUS 2008 - 2009
2 Preben Van Hecke BEL 2006 - 2007
2 Fabio Baldato ITA 1996 - 2003
Meeste keren gefinished
Aantal Coureur Nat Periode
4 Tony Gallopin FRA 2015 - 2018
4 Frans Maassen NED 1988 - 1991
3 Alberto Bettiol ITA 2020 - 2024
3 Pierre-Roger Latour FRA 2015 - 2023
3 Jérôme Coppel FRA 2012 - 2016
3 Jo Planckaert BEL 1998 - 2000
3 Ad Wijnands NED 1981 - 1991
3 Laurent Fignon FRA 1987 - 1989
3 Gerrie Knetemann NED 1974 - 1988
3 Leo van Vliet NED 1978 - 1982
Jongste winnaar
Leeftijd Coureur Nat Jaar
20-275 Beat Zberg ZWI 1992
22-139 Bob Jungels LUX 2015
22-344 Patrice Halgand FRA 1997
22-352 Tobias Ludvigsson ZWE 2014
23-091 Dietrich Thurau DUI 1978
23-165 Niki Rüttimann ZWI 1986
23-213 Ronan Pensec FRA 1987
24-015 Yury Trofimov RUS 2008
24-061 Lilian Calmejane FRA 2017
24-115 Benoît Cosnefroy FRA 2020
Oudste winnaar
Leeftijd Coureur Nat Jaar
35-319 Laurent Brochard FRA 2004
34-241 Fabio Baldato ITA 2003
32-313 Willy Planckaert BEL 1977
31-337 Ad Wijnands NED 1991
31-129 Jean-Paul van Poppel NED 1994
31-105 Cees Priem NED 1982
30-324 Etienne De Wilde BEL 1989
30-057 Niko Eeckhout BEL 2001
29-273 Tim Wellens BEL 2021
29-256 Tony Gallopin FRA 2018
Meeste deelnames
Aantal Coureur Nat Periode
10 Jaan Kirsipuu EST 1997 - 2006
9 Jo Planckaert BEL 1995 - 2004
8 Bryan Coquard FRA 2013 - 2022
6 Pierre-Roger Latour FRA 2015 - 2023
5 Benjamin Thomas FRA 2020 - 2024
5 Mads Pedersen DEN 2019 - 2024
5 Thibault Guernalec FRA 2019 - 2024
5 Christophe Laporte FRA 2015 - 2021
5 Tony Gallopin FRA 2014 - 2018
5 Jimmy Casper FRA 2001 - 2009
Jongste deelnemer
Leeftijd Coureur Nat Jaar
18-275 Quinn Simmons USA 2020
18-356 Joshua Tarling GBR 2023
19-165 Filippo Baroncini ITA 2020
19-251 Daniel Alejandro Mendez COL 2020
19-279 Thibaud Gruel FRA 2024
19-288 Nicolo Parisini ITA 2020
19-310 Biniam Girmay Hailu ERI 2020
20-024 Luca Colnaghi ITA 2019
20-080 Alessandro Verre ITA 2022
20-082 Lukas Nerurkar GBR 2024
Oudste deelnemer
Leeftijd Coureur Nat Jaar
41-050 Niko Eeckhout BEL 2012
39-165 Stijn Devolder BEL 2019
39-053 Niko Eeckhout BEL 2010
39-011 Hennie Kuiper NED 1988
38-261 Jean-Christophe Péraud FRA 2016
38-219 Sylvain Chavanel FRA 2018
38-216 Philippe Gilbert BEL 2021
38-160 Christophe Mengin FRA 2007
38-025 Frédéric Guesdon FRA 2009
37-262 Greg Van Avermaet BEL 2023
Meeste ritzeges
Aantal Coureur Nat Periode
13 Jaan Kirsipuu EST 1998 - 2006
9 Bryan Coquard FRA 2013 - 2022
8 Wilfried Nelissen BEL 1994 - 1996
5 Jan Svorada CZE 1996 - 1997
5 Eddy Planckaert BEL 1984 - 1986
5 Jan Raas NED 1980 - 1982
4 Christophe Laporte FRA 2018 - 2021
4 Tom Steels BEL 2003 - 2005
4 Eric Vanderaerden BEL 1985 - 1993
4 Gilbert Glaus ZWI 1982 - 1987
Jongste ritwinnaar
Leeftijd Coureur Nat Jaar
20-139 Sören Lilholt DEN 1986
20-281 Bryan Coquard FRA 2013
20-283 Bryan Coquard FRA 2013
20-322 Arnaud De Lie BEL 2023
20-322 Stéphane Heulot FRA 1992
20-324 Arnaud De Lie BEL 2023
21-115 Scott McKinley USA 1990
21-118 Alexys Brunel FRA 2020
21-183 Arnaud Molmy FRA 2010
21-191 Nacer Bouhanni FRA 2012
Oudste ritwinnaar
Leeftijd Coureur Nat Jaar
39-053 Niko Eeckhout BEL 2010
38-160 Christophe Mengin FRA 2007
36-220 Sylvain Chavanel FRA 2016
36-203 Jaan Kirsipuu EST 2006
36-200 Jaan Kirsipuu EST 2006
35-318 Laurent Brochard FRA 2004
34-352 Stéphane Pétilleau FRA 2006
34-237 Fabio Baldato ITA 2003
34-206 Jaan Kirsipuu EST 2004
34-203 Jaan Kirsipuu EST 2004
Meeste ritzeges in één jaar
Aantal Coureur Nat Jaar
4 Eddy Planckaert BEL 1984
4 Dietrich Thurau DUI 1978
3 Jaan Kirsipuu EST 2000
3 Jan Svorada CZE 1997
3 Wilfried Nelissen BEL 1996
3 Wilfried Nelissen BEL 1995
3 Etienne De Wilde BEL 1989
3 Jan Raas NED 1981
3 Luc Leman BEL 1976
2 Arnaud De Lie BEL 2023
Meeste leiderstruien
Aantal Coureur Nat Periode
7 Gilbert Glaus ZWI 1983 - 1987
6 Christophe Laporte FRA 2018 - 2021
5 Mads Pedersen DEN 2022 - 2024
5 Frederik Willems (1979) BEL 2006 - 2006
5 Freddy Bichot FRA 2005 - 2005
5 Fabio Baldato ITA 2003 - 2003
5 Niko Eeckhout BEL 2001 - 2001
5 Jo Planckaert BEL 1998 - 2000
5 David Lefevre FRA 1999 - 1999
5 Patrice Halgand FRA 1997 - 1997
Jongste leider
Leeftijd Coureur Nat Jaar
20-274 Beat Zberg ZWI 1992
20-322 Arnaud De Lie BEL 2023
20-322 Stéphane Heulot FRA 1992
21-115 Scott McKinley USA 1990
21-118 Alexys Brunel FRA 2020
21-183 Arnaud Molmy FRA 2010
21-191 Nacer Bouhanni FRA 2012
21-309 Per Pedersen DEN 1986
22-080 Leo van Vliet NED 1978
22-131 Mattias Skjelmose Jensen DEN 2023
Oudste leider
Leeftijd Coureur Nat Jaar
36-221 Sylvain Chavanel FRA 2016
35-319 Laurent Brochard FRA 2004
34-241 Fabio Baldato ITA 2003
33-334 Alberto Elli ITA 1998
32-313 Willy Planckaert BEL 1977
32-160 Andrea Ferrigato ITA 2002
32-156 Tom Steels BEL 2004
31-337 Ad Wijnands NED 1991
31-183 Jean-Pierre Parenteau FRA 1976
31-129 Jean-Paul van Poppel NED 1994