Tour des Alpes - Maritimes et du Var

Tour des Alpes - Maritimes et du Var 2024 | Rit 1
Startlijst Tour des Alpes - Maritimes et du Var 2024
Coureur Nat Geboortedatum Team Deelnames
Alexandre Delettre FRA 25 Oct 1997 1
Andrea Mifsud FRA 28 May 1999 2
Axel De Lie BEL 27 Apr 1999 1
Axel Narbonne Zuccarelli FRA 31 May 1998 1
Célestin Guillon FRA 07 Apr 1996 1
Clément Braz Afonso FRA 08 Nov 1999 1
Cole Kessler USA 20 May 2003 1
Gaëtan Verleyen BEL 19 May 2003 1
Jean-Louis Le Ny FRA 29 Jan 1998 1
Jens Verbrugghe BEL 23 Sep 2004 1
Jonathan Couanon FRA 08 Apr 1997 2
Joris Delbove FRA 15 Jul 2000 1
Kenny Molly BEL 24 Dec 1996 3
Léo Danes FRA 09 Dec 1996 1
Maël Guegan FRA 19 Jan 1998 1
Martin Pedersen (1998) DEN 28 Jan 1998 1
Matisse Julien CDN 21 Jan 2003 1
Matteo Milan ITA 22 Jan 2003 1
Matys Grisel FRA 14 Jul 2005 1
Maxime Jarnet FRA 06 Sep 1998 1
Morne Van Niekerk ZAF 17 Aug 1995 1
Noah Detalle BEL 04 Jun 2003 1
Paul Hennequin FRA 09 Dec 2002 1
Rémi Capron FRA 18 Jun 2000 1
Robin Orins BEL 06 Mar 2002 1
Robin Plamandon CDN 07 Jan 2000 1
Romain Cardis FRA 12 Aug 1992 1
Simon Dalby DEN 29 Jan 2003 1
Steffen De Schuyteneer BEL 24 Feb 2005 1
Théo Delacroix FRA 21 Feb 1999 1
Thomas Boudat FRA 24 Feb 1994 1
Valentin Tabellion FRA 23 Mar 1999 1
Vlad Van Mechelen BEL 02 Jun 2004 1
Ewen Costiou FRA 10 Nov 2002 Arkéa - B&B Hotels 1
Kévin Ledanois FRA 13 Jul 1993 Arkéa - B&B Hotels 1
Kévin Vauquelin FRA 26 Apr 2001 Arkéa - B&B Hotels 2
Louis Barre FRA 06 Apr 2000 Arkéa - B&B Hotels 2
Simon Guglielmi FRA 01 Jul 1997 Arkéa - B&B Hotels 1
Vincenzo Albanese ITA 12 Nov 1996 Arkéa - B&B Hotels 1
Anthony Perez FRA 22 Apr 1991 Cofidis 4
Axel Mariault FRA 07 Jun 1998 Cofidis 1
Gorka Izagirre Insausti SPA 07 Oct 1987 Cofidis 2
Guillaume Martin FRA 09 Jun 1993 Cofidis 2
Jonathan Lastra Martinez SPA 03 Jun 1993 Cofidis 1
Simon Geschke DUI 13 Mar 1986 Cofidis 1
Thomas Champion FRA 08 Sep 1999 Cofidis 1
Aurélien Paret-Peintre FRA 27 Feb 1996 Decathlon AG2R La Mondiale 3
Bastien Tronchon FRA 29 Mar 2002 Decathlon AG2R La Mondiale 1
Benoît Cosnefroy FRA 17 Oct 1995 Decathlon AG2R La Mondiale 2
Jaakko Hänninen FIN 16 Apr 1997 Decathlon AG2R La Mondiale 1
Jordan Labrosse FRA 15 Sep 2002 Decathlon AG2R La Mondiale 1
Lawrence "Larry" Warbasse USA 28 Jun 1990 Decathlon AG2R La Mondiale 2
Nans Peters FRA 12 Mar 1994 Decathlon AG2R La Mondiale 3
Chris Hamilton AUS 18 May 1995 DSM - Firmenich PostNL 1
Kevin Vermaerke USA 16 Oct 2000 DSM - Firmenich PostNL 1
Romain Bardet FRA 09 Nov 1990 DSM - Firmenich PostNL 4
Romain Combaud FRA 01 Apr 1991 DSM - Firmenich PostNL 4
Sean Flynn GBR 02 Mar 2000 DSM - Firmenich PostNL 1
Cyril Barthe FRA 14 Feb 1996 Groupama - FDJ 1
Fabian Lienhard ZWI 03 Sep 1993 Groupama - FDJ 1
Kévin Geniets LUX 09 Jan 1997 Groupama - FDJ 3
Lars van den Berg NED 07 Jul 1998 Groupama - FDJ 2
Quentin Pacher FRA 06 Jan 1992 Groupama - FDJ 1
Romain Grégoire FRA 21 Jan 2003 Groupama - FDJ 2
Dylan Teuns BEL 01 Mar 1992 Israel - Premier Tech 1
Ethan Vernon GBR 26 Aug 2000 Israel - Premier Tech 1
Guillaume Boivin CDN 25 May 1989 Israel - Premier Tech 1
Hugo Houle CDN 27 Sep 1990 Israel - Premier Tech 2
Jakob Fuglsang DEN 22 Mar 1985 Israel - Premier Tech 2
Krists Neilands LAT 18 Aug 1994 Israel - Premier Tech 3
Michael Woods CDN 12 Oct 1986 Israel - Premier Tech 2
Alan Jousseaume FRA 03 Aug 1998 TotalEngergies 1
Alexis Vuillermoz FRA 01 Jun 1988 TotalEngergies 6
Fabien Grellier FRA 31 Oct 1994 TotalEngergies 1
Jordan Jegat FRA 07 Jun 1999 TotalEngergies 1
Mathieu Burgaudeau FRA 17 Nov 1998 TotalEngergies 2
Mattéo Vercher FRA 26 Jan 2001 TotalEngergies 1
Steff Cras BEL 13 Feb 1996 TotalEngergies 1
Alessandro Iacchi ITA 26 May 1999 Corratec 1
Antoine Debons ZWI 17 Feb 1998 Corratec 1
Etienne van Empel NED 14 Apr 1994 Corratec 1
Kristian Sbaragli ITA 08 May 1990 Corratec 1
Matteo Amella ITA 26 Oct 2001 Corratec 1
Niccolo Bonifazio ITA 29 Oct 1993 Corratec 1
Simone Olivero ITA 29 Apr 2001 Corratec 1
Aaron Van Der Beken BEL 13 Nov 2000 Bingoal - WB 1
Floris De Tier BEL 20 Jan 1992 Bingoal - WB 1
Louka Matthys BEL 31 Dec 1999 Bingoal - WB 1
Marco Tizza ITA 06 Feb 1992 Bingoal - WB 3
Adne Holter NOR 08 Jul 2000 Uno-X Mobility 1
Anders Halland Johannessen NOR 23 Aug 1999 Uno-X Mobility 1
Fredrik Dversnes NOR 20 Mar 1997 Uno-X Mobility 1
Jonas Iversby Hvideberg NOR 09 Feb 1999 Uno-X Mobility 1
Magnus Kulset NOR 18 Aug 2000 Uno-X Mobility 1
Tobias Halland Johannessen NOR 23 Aug 1999 Uno-X Mobility 1
Erelijst
Jaar Datum UCI Eerste Tweede Derde
2024 18.02 2.1 FRA Benoît Cosnefroy ITA Vincenzo Albanese FRA Aurélien Paret-Peintre
2023 19.02 2.1 FRA Kévin Vauquelin FRA Aurélien Paret-Peintre USA Neilson Powless
2022 20.02 2.1 COL Nairo Alexander Quintana Rojas BEL Tim Wellens FRA Guillaume Martin
2021 21.02 2.1 ITA Gianluca Brambilla CDN Michael Woods NED Bauke Mollema
2020 23.02 2.1 COL Nairo Alexander Quintana Rojas FRA Romain Bardet AUS Richie Porte
2019 24.02 2.1 FRA Thibaut Pinot FRA Romain Bardet GBR Hugh Carthy
2018 18.02 2.1 FRA Jonathan Hivert FRA Alexis Vuillermoz FRA Rudy Molard
2017 19.02 2.1 FRA Arthur Vichot FRA Julien Simon FRA Romain Hardy
2016 21.02 2.1 FRA Arthur Vichot SPA Jesus Herrada Lopez ITA Diego Ulissi
2015 22.02 2.1 LUX Ben Gastauer BEL Philippe Gilbert FRA Jonathan Hivert
2014 23.02 2.1 COL Carlos Alberto Betancur Gomez FRA Samuel Dumoulin FRA Amaël Moinard
2013 17.02 2.1 FRA Arthur Vichot NED Lars Boom NED Laurens ten Dam
2012 19.02 2.1 GBR Jonathan Tiernan-Locke FRA Julien El Farès FRA Julien Simon
2011 20.02 2.1 FRA Thomas Voeckler FRA Julien Antomarchi ITA Rinaldo Nocentini
2010 21.02 2.1 FRA Christophe Le Mével BEL Bert De Waele FRA Julien El Farès
2009 22.02 2.1 FRA Thomas Voeckler FRA David Moncoutié FIN Jussi Veikkanen
2008 24.02 1.1 ITA Davide Rebellin ITA Rinaldo Nocentini RUS Alexandre Botcharov
2007 25.02 1.1 ITA Filippo Pozzato AUS Simon Gerrans SPA Ricardo Serrano Gonzalez
2006 18.02 1.1 ITA Leonardo Bertagnolli ITA Pietro Caucchioli BEL Jurgen Van De Walle
2005 19.02 1.1 BEL Philippe Gilbert ITA Ruggero Marzoli FRA Cédric Vasseur
2004 21.02 1.2 NED Marc Lotz KAZ Dimitriy Fofonov BEL Stijn Devolder
2003 22.02 1.2 FRA Sylvain Chavanel SPA Samuel Sanchez Gonzalez KAZ Andrei Kivilev
2002 23.02 1.2 FRA Laurent Jalabert KAZ Alexandre Vinokourov AUS Robbie McEwen
2001 24.02 1.2 ITA Daniele Nardello DEN Nicolay Bo Larsen ITA Davide Rebellin
2000 19.02 1.2 ITA Daniele Nardello KAZ Andrei Kivilev ITA Davide Rebellin
1999 20.02 1.2 ITA Davide Rebellin ZWI Beat Zberg FRA Christophe Bassons
1998 21.02 1.1 FRA Laurent Jalabert FRA Pascal Chanteur FRA Emmanuel Magnien
1997 22.02 1.2 ITA Rodolfo Massi FRA Richard Virenque FRA Laurent Jalabert
1996 24.02 1.2 ITA Bruno Boscardin NED Leon van Bon NED Tristan Hoffmann
1995 18.02 1.3 ITA Marco Lietti ITA Luca Scinto ITA Giuseppe Guerini
1994 19.02 1.3 FRA Laurent Brochard FRA Eddy Seigneur FRA Ronan Pensec
1993 20.02 1.3 FRA Thierry Claveyrolat ZWI Fabian Jeker FRA Gérard Guazzini
1992 22.02 1.3 FRA Gérard Rue ZWI Fabian Jeker FRA Frédéric Moncassin
1991 23.02 1.3 FRA Eric Caritoux BEL Etienne De Wilde BEL Willem Van Eynde
1990 24.02 1.3 FRA Luc Leblanc BEL Claude Criquielion ITA Massimiliano Lelli
1989 25.02 Cat 4 FRA Gérard Rue FRA Roland Leclerc BEL Luc Roosen
1988 27.02 BEL Luc Roosen IRL Sean Kelly BEL Etienne De Wilde
1987 21.02 DUI Rolf Golz FRA Ronan Pensec IRL Martin Earley
1986 22.02 Cat 1 FRA Pascal Simon FRA Marc Madiot NOR Dag-Otto Lauritzen
1985 24.02 Cat 1 FRA Charly Mottet FRA Eric Caritoux CDN Steve Bauer
1984 26.02 Cat 1 FRA Eric Caritoux GBR Robert Millar FRA Pascal Simon
1983 27.02 Cat 1 NED Joop Zoetemelk IRL Stephen Roche DEN Kim Andersen
1982 28.02 Cat 1 IRL Sean Kelly FRA Francis Castaing GBR Paul Sherwen
1981 22.02 FRA Jacques Bossis FRA Francis Castaing BEL Jean-Luc Vandenbroucke
1980 24.02 FRA Pascal Simon IRL Sean Kelly FRA Guy Sibille
1979 25.02 NED Joop Zoetemelk FRA Jean Chassang FRA Jean-René Bernaudeau
1978 26.02 BEL Freddy Maertens NED Joop Zoetemelk BEL Jean-Luc Vandenbroucke
1977 27.02 FRA Bernard Thevenet NED Henk Lubberding BEL Johan De Muynck
1976 29.02 BEL Frans Verbeeck NED Jan Raas FRA André Chalmel
1975 03.03 FRA Raymond Delisle SPA Miguel Maria Lasa FRA Patrick Perret
1974 03.03 NED Gerben Karstens FRA Georges Talbourdet FRA José Catieau
1973 05.03 NED Joop Zoetemelk BEL Roger Rosiers SPA Luis Ocana Pernia
1972 28.02 BEL Frans Verbeeck FRA Jean-Claude Genty FRA Pierre Rivory
1971 28.02 FRA Désiré Letort FRA Bernard Labourdette FRA Jean-Pierre Parenteau
1970 02.03 FRA René Grelin ITA Wladimiro Panizza ITA Roberto Poggiali
1969 03.03 FRA Raymond Poulidor BEL Willy Monty BEL Albert Van Vlierberghe
Meeste zeges
Aantal Coureur Nat Periode
3 Arthur Vichot FRA 2013 - 2017
3 Joop Zoetemelk NED 1973 - 1983
2 Nairo Alexander Quintana Rojas COL 2020 - 2022
2 Thomas Voeckler FRA 2009 - 2011
2 Davide Rebellin ITA 1999 - 2008
2 Laurent Jalabert FRA 1998 - 2002
2 Daniele Nardello ITA 2000 - 2001
2 Gérard Rue FRA 1989 - 1992
2 Eric Caritoux FRA 1984 - 1991
2 Pascal Simon FRA 1980 - 1986
Meeste podiumplaatsen
Aantal Coureur Nat Periode
4 Davide Rebellin ITA 1999 - 2008
4 Joop Zoetemelk NED 1973 - 1983
3 Arthur Vichot FRA 2013 - 2017
3 Laurent Jalabert FRA 1997 - 2002
3 Eric Caritoux FRA 1984 - 1991
3 Sean Kelly IRL 1980 - 1988
3 Pascal Simon FRA 1980 - 1986
2 Aurélien Paret-Peintre FRA 2023 - 2024
2 Nairo Alexander Quintana Rojas COL 2020 - 2022
2 Romain Bardet FRA 2019 - 2020
Meeste keren gefinished
Aantal Coureur Nat Periode
4 Alexis Vuillermoz FRA 2018 - 2024
4 Romain Bardet FRA 2019 - 2024
4 Julien El Farès FRA 2010 - 2020
4 Davide Rebellin ITA 1999 - 2008
4 Joop Zoetemelk NED 1973 - 1983
3 Kévin Geniets LUX 2022 - 2024
3 Nairo Alexander Quintana Rojas COL 2020 - 2022
3 Rudy Molard FRA 2018 - 2021
3 Arthur Vichot FRA 2013 - 2017
3 Laurent Jalabert FRA 1997 - 2002
Jongste winnaar
Leeftijd Coureur Nat Jaar
21-299 Kévin Vauquelin FRA 2023
22-070 Charly Mottet FRA 1985
22-229 Philippe Gilbert BEL 2005
23-150 Pascal Simon FRA 1980
23-163 Luc Roosen BEL 1988
23-194 Eric Caritoux FRA 1984
23-204 Luc Leblanc FRA 1990
23-237 Sylvain Chavanel FRA 2003
23-294 Gérard Rue FRA 1989
24-083 Arthur Vichot FRA 2013
Oudste winnaar
Leeftijd Coureur Nat Jaar
36-199 Davide Rebellin ITA 2008
36-086 Joop Zoetemelk NED 1983
34-261 Frans Verbeeck BEL 1976
33-326 Thierry Claveyrolat FRA 1993
33-183 Gianluca Brambilla ITA 2021
33-085 Laurent Jalabert FRA 2002
32-332 Jonathan Hivert FRA 2018
32-322 Raymond Poulidor FRA 1969
32-084 Joop Zoetemelk NED 1979
32-048 Gerben Karstens NED 1974
Meeste deelnames
Aantal Coureur Nat Periode
6 Alexis Vuillermoz FRA 2016 - 2024
5 Julien Simon FRA 2012 - 2023
5 Rudy Molard FRA 2018 - 2023
5 Thibaut Pinot FRA 2019 - 2023
5 Julien El Farès FRA 2010 - 2020
5 Samuel Dumoulin FRA 2010 - 2018
4 Anthony Perez FRA 2019 - 2024
4 Romain Bardet FRA 2019 - 2024
4 Romain Combaud FRA 2019 - 2024
4 Jonathan Hivert FRA 2015 - 2021
Jongste deelnemer
Leeftijd Coureur Nat Jaar
18-218 Matys Grisel FRA 2024
18-359 Steffen De Schuyteneer BEL 2024
19-147 Jens Verbrugghe BEL 2024
19-179 Ben Tulett GBR 2021
19-261 Vlad Van Mechelen BEL 2024
20-027 Romain Grégoire FRA 2023
20-033 Pierre Gautherat FRA 2023
20-259 Noah Detalle BEL 2024
20-274 Cole Kessler USA 2024
20-274 Gaëtan Verleyen BEL 2024
Oudste deelnemer
Leeftijd Coureur Nat Jaar
39-024 Hennie Kuiper NED 1988
38-333 Jakob Fuglsang DEN 2024
37-342 Simon Geschke DUI 2024
37-181 Samuel Dumoulin FRA 2018
37-136 Julien Simon FRA 2023
37-129 Michael Woods CDN 2024
37-022 Amaël Moinard FRA 2019
36-199 Davide Rebellin ITA 2008
36-182 Samuel Dumoulin FRA 2017
36-139 Julien Simon FRA 2022
Meeste ritzeges
Aantal Coureur Nat Periode
2 Nairo Alexander Quintana Rojas COL 2020 - 2022
2 Jonathan Hivert FRA 2018 - 2018
2 Samuel Dumoulin FRA 2011 - 2017
2 Rolf Golz DUI 1987 - 1987
1 Ethan Vernon GBR 2024 - 2024
1 Benoît Cosnefroy FRA 2024 - 2024
1 Aurélien Paret-Peintre FRA 2023 - 2023
1 Kévin Vauquelin FRA 2023 - 2023
1 Mattias Skjelmose Jensen DEN 2023 - 2023
1 Caleb Ewan AUS 2022 - 2022
Jongste ritwinnaar
Leeftijd Coureur Nat Jaar
21-297 Kévin Vauquelin FRA 2023
22-145 Mattias Skjelmose Jensen DEN 2023
23-175 Ethan Vernon GBR 2024
23-178 Romain Hardy FRA 2012
24-065 Giulio Ciccone ITA 2019
24-132 Carlos Alberto Betancur Gomez COL 2014
24-143 Rolf Golz DUI 1987
24-144 Rolf Golz DUI 1987
25-089 Luis Leon Sanchez Gil SPA 2009
26-234 Tom-Jelte Slagter NED 2016
Oudste ritwinnaar
Leeftijd Coureur Nat Jaar
36-182 Samuel Dumoulin FRA 2017
35-029 Thor Hushovd NOR 2013
34-131 Michael Woods CDN 2021
34-085 Bauke Mollema NED 2021
33-183 Gianluca Brambilla ITA 2021
32-332 Jonathan Hivert FRA 2018
32-331 Jonathan Hivert FRA 2018
32-148 Rinaldo Nocentini ITA 2010
32-021 Amaël Moinard FRA 2014
32-016 Nairo Alexander Quintana Rojas COL 2022
Meeste leiderstruien
Aantal Coureur Nat Periode
3 Kévin Vauquelin FRA 2023 - 2023
3 Nairo Alexander Quintana Rojas COL 2020 - 2022
3 Arthur Vichot FRA 2013 - 2017
2 Jonathan Hivert FRA 2018 - 2018
2 Samuel Dumoulin FRA 2011 - 2017
2 Ben Gastauer LUX 2015 - 2015
2 Carlos Alberto Betancur Gomez COL 2014 - 2014
2 Thomas Voeckler FRA 2009 - 2011
1 Benoît Cosnefroy FRA 2024 - 2024
1 Ethan Vernon GBR 2024 - 2024
Jongste leider
Leeftijd Coureur Nat Jaar
21-297 Kévin Vauquelin FRA 2023
23-175 Ethan Vernon GBR 2024
23-178 Romain Hardy FRA 2012
24-065 Giulio Ciccone ITA 2019
24-083 Arthur Vichot FRA 2013
24-132 Carlos Alberto Betancur Gomez COL 2014
25-089 Luis Leon Sanchez Gil SPA 2009
26-234 Tom-Jelte Slagter NED 2016
27-055 Jonathan Tiernan-Locke GBR 2012
27-087 Arthur Vichot FRA 2016
Oudste leider
Leeftijd Coureur Nat Jaar
36-182 Samuel Dumoulin FRA 2017
35-029 Thor Hushovd NOR 2013
34-131 Michael Woods CDN 2021
34-085 Bauke Mollema NED 2021
33-183 Gianluca Brambilla ITA 2021
32-332 Jonathan Hivert FRA 2018
32-148 Rinaldo Nocentini ITA 2010
32-016 Nairo Alexander Quintana Rojas COL 2022
31-243 Thomas Voeckler FRA 2011
30-285 Tim Wellens BEL 2022