Tour de Vendee

Tour de Vendee 2023
01 Oct 2023
Pos Coureur Nat Team Leeftijd
1 FRA Arnaud Démare FRA Arkéa Samsic 32-036
2 FRA Paul Penhoët FRA Groupama - FDJ 21-277
3 FRA Sandy Dujardin FRA TotalEnergies 26-125
4 FRA Bryan Coquard FRA Cofidis 31-159
5 FRA Clément Venturini FRA AG2R Citroën 29-350
6 FRA Alexandre Delettre FRA Cofidis 25-341
7 FRA Jérémy Leveau FRA Van Rysel - Roubaix Lille Métropole 31-170
8 NED Bram Welten NED Groupama - FDJ 26-186
9 SVK Peter Sagan SVK TotalEnergies 33-248
10 SPA Gotzon Martin Sanz SPA Euskaltel - Euskadi 27-229
11 FRA Jason Tesson FRA TotalEnergies 25-265
12 FRA Franck Bonnamour FRA AG2R Citroën 28-103
13 FRA Thomas Boudat FRA Van Rysel - Roubaix Lille Métropole 29-219
14 SPA Xabier Berasategi Garmendia SPA Euskaltel - Euskadi 23-176
15 SPA Angel Fuentes Paniego SPA Burgos-BH Pro Cycling Team 26-330
16 FRA Donavan Vincent Grondin FRA Arkéa Samsic 23-005
17 FRA Emilien Jeanniere FRA TotalEnergies 25-005
18 ITA Andrea Peron (1988) ITA Team Novo Nordisk 34-338
19 FRA Clément Russo FRA Arkéa Samsic 28-254
20 SPA Antonio Angulo Sampedro SPA Burgos-BH Pro Cycling Team 31-226
21 ZWI Fabian Lienhard ZWI Groupama - FDJ 30-028
22 FRA Olivier Le Gac FRA Groupama - FDJ 30-035
23 FRA Joris Delbove FRA St Michel - Mavic - Auber 93 23-078
24 FRA Eddy Finé FRA Cofidis 25-315
25 GRD Red Walters GRD X-Speed United Continental 24-255
26 NED Jetse Bol NED Burgos-BH Pro Cycling Team 34-023
27 FRA Léo Danes FRA CIC - U Nantes Atlantique 26-296
28 FRA Damien Girard FRA Nice Métropole Côte d'Azur 21-291
29 SPA Rodrigo Alvarez SPA Burgos-BH Pro Cycling Team 24-038
30 FRA Clément Alleno FRA Burgos-BH Pro Cycling Team 22-358
31 SPA Alex Jaime Fernandez SPA Equipo Kern Pharma 25-002
32 GBR Oliver Knight GBR 22-249
33 FRA Valentin Retailleau FRA AG2R Citroën 23-105
34 FRA Yaël Joalland FRA CIC - U Nantes Atlantique 23-011
35 POR Antonio Ferreira Carvalho POR ABTF Betão - Feirense 33-341
36 FRA Enzo Paleni FRA Groupama - FDJ 21-124
37 MON Victor Langellotti MON Burgos-BH Pro Cycling Team 28-116
38 FRA Julien Simon FRA TotalEnergies 37-362
39 FRA Pierre-Luc Périchon FRA Cofidis 36-270
40 FRA Anthony Delaplace FRA Arkéa Samsic 34-020
41 FRA Tristan Delacroix FRA Nice Métropole Côte d'Azur 29-111
42 FRA Nans Peters FRA AG2R Citroën 29-203
43 FRA Célestin Guillon FRA Van Rysel - Roubaix Lille Métropole 27-177
44 FRA Jordan Labrosse FRA AG2R Citroën 21-016
45 NOR Kristian Klevgard NOR X-Speed United Continental 30-016
46 FRA Théo Delacroix FRA St Michel - Mavic - Auber 93 24-222
47 FRA Fabien Grellier FRA TotalEnergies 28-335
48 FRA Nicolas Debeaumarche FRA St Michel - Mavic - Auber 93 25-219
49 SPA Unai Cuadrado SPA Euskaltel - Euskadi 26-005
50 SPA Andoni Lopez de Abetxuko SPA Euskaltel - Euskadi 24-059
51 CZE Matyas Kopecky CZE Team Novo Nordisk 20-255
52 SPA Enekoitz Azparren SPA Euskaltel - Euskadi 21-057
53 FRA Tom Mainguenaud FRA Van Rysel - Roubaix Lille Métropole 23-049
54 FRA Cyril Barthe FRA Burgos-BH Pro Cycling Team 27-230
55 FRA Paul Hennequin FRA Nice Métropole Côte d'Azur 20-296
56 FRA Jonathan Couanon FRA Nice Métropole Côte d'Azur 26-176
57 FRA Thomas Champion FRA Cofidis 24-023
58 NED Danny van der Tuuk NED Equipo Kern Pharma 23-331
59 FRA Flavien Maurelet FRA St Michel - Mavic - Auber 93 32-199
60 FRA Romain Cardis FRA St Michel - Mavic - Auber 93 31-050
61 FRA Laurent Pichon FRA Arkéa Samsic 37-074
62 GBR Daniel McLay GBR Arkéa Samsic 31-272
63 FRA Clément Davy FRA Groupama - FDJ 25-076
64 LUX Larry Valvasori LUX Nice Métropole Côte d'Azur 27-124
65 SPA Ibon Ruiz Sedano SPA Equipo Kern Pharma 24-244
66 FRA Maël Guegan FRA CIC - U Nantes Atlantique 25-255
67 FRA Thomas Gachignard FRA St Michel - Mavic - Auber 93 23-045
68 FRA Lucas Dauge FRA Team Novo Nordisk 26-277
69 GBR George Radcliffe GBR
Tour de Vendee 2023
Datum Rit Winnaar Leider Punten Berg
01.10 Eindstand Arnaud Démare
Startlijst Tour de Vendee 2023
Coureur Nat Geboortedatum Team Deelnames
Oliver Knight GBR 25 Jan 2001 1
Clément Venturini FRA 16 Oct 1993 AG2R Citroën 2
Franck Bonnamour FRA 20 Jun 1995 AG2R Citroën 3
Jordan Labrosse FRA 15 Sep 2002 AG2R Citroën 1
Nans Peters FRA 12 Mar 1994 AG2R Citroën 1
Valentin Retailleau FRA 18 Jun 2000 AG2R Citroën 1
Anthony Delaplace FRA 11 Sep 1989 Arkéa Samsic 1
Arnaud Démare FRA 26 Aug 1991 Arkéa Samsic 2
Clément Russo FRA 20 Jan 1995 Arkéa Samsic 1
Daniel McLay GBR 03 Jan 1992 Arkéa Samsic 1
Donavan Vincent Grondin FRA 26 Sep 2000 Arkéa Samsic 1
Laurent Pichon FRA 19 Jul 1986 Arkéa Samsic 2
Flavien Maurelet FRA 16 Mar 1991 St Michel - Mavic - Auber 93 1
Joris Delbove FRA 15 Jul 2000 St Michel - Mavic - Auber 93 1
Nicolas Debeaumarche FRA 24 Feb 1998 St Michel - Mavic - Auber 93 1
Romain Cardis FRA 12 Aug 1992 St Michel - Mavic - Auber 93 1
Théo Delacroix FRA 21 Feb 1999 St Michel - Mavic - Auber 93 1
Thomas Gachignard FRA 17 Aug 2000 St Michel - Mavic - Auber 93 1
Angel Fuentes Paniego SPA 05 Nov 1996 Burgos-BH Pro Cycling Team 1
Antonio Angulo Sampedro SPA 18 Feb 1992 Burgos-BH Pro Cycling Team 1
Clément Alleno FRA 08 Oct 2000 Burgos-BH Pro Cycling Team 1
Cyril Barthe FRA 14 Feb 1996 Burgos-BH Pro Cycling Team 2
Jetse Bol NED 08 Sep 1989 Burgos-BH Pro Cycling Team 1
Rodrigo Alvarez SPA 24 Aug 1999 Burgos-BH Pro Cycling Team 1
Victor Langellotti MON 07 Jun 1995 Burgos-BH Pro Cycling Team 1
Antonio Ferreira Carvalho POR 25 Oct 1989 ABTF Betão - Feirense 1
Alexandre Delettre FRA 25 Oct 1997 Cofidis 1
Bryan Coquard FRA 25 Apr 1992 Cofidis 4
Eddy Finé FRA 20 Nov 1997 Cofidis 1
Pierre-Luc Périchon FRA 04 Jan 1987 Cofidis 2
Thomas Champion FRA 08 Sep 1999 Cofidis 1
Alex Jaime Fernandez SPA 29 Sep 1998 Equipo Kern Pharma 1
Danny van der Tuuk NED 05 Nov 1999 Equipo Kern Pharma 1
Ibon Ruiz Sedano SPA 30 Jan 1999 Equipo Kern Pharma 1
Andoni Lopez de Abetxuko SPA 03 Aug 1999 Euskaltel - Euskadi 1
Enekoitz Azparren SPA 05 Aug 2002 Euskaltel - Euskadi 1
Gotzon Martin Sanz SPA 15 Feb 1996 Euskaltel - Euskadi 1
Unai Cuadrado SPA 26 Sep 1997 Euskaltel - Euskadi 1
Xabier Berasategi Garmendia SPA 08 Apr 2000 Euskaltel - Euskadi 1
Bram Welten NED 29 Mar 1997 Groupama - FDJ 2
Clément Davy FRA 17 Jul 1998 Groupama - FDJ 1
Enzo Paleni FRA 30 May 2002 Groupama - FDJ 1
Fabian Lienhard ZWI 03 Sep 1993 Groupama - FDJ 2
Olivier Le Gac FRA 27 Aug 1993 Groupama - FDJ 2
Paul Penhoët FRA 28 Dec 2001 Groupama - FDJ 1
Damien Girard FRA 14 Dec 2001 Nice Métropole Côte d'Azur 1
Jonathan Couanon FRA 08 Apr 1997 Nice Métropole Côte d'Azur 1
Larry Valvasori LUX 30 May 1996 Nice Métropole Côte d'Azur 1
Paul Hennequin FRA 09 Dec 2002 Nice Métropole Côte d'Azur 1
Tristan Delacroix FRA 12 Jun 1994 Nice Métropole Côte d'Azur 1
Emilien Jeanniere FRA 26 Sep 1998 TotalEnergies 1
Fabien Grellier FRA 31 Oct 1994 TotalEnergies 1
Jason Tesson FRA 09 Jan 1998 TotalEnergies 1
Julien Simon FRA 04 Oct 1985 TotalEnergies 3
Peter Sagan SVK 26 Jan 1990 TotalEnergies 1
Sandy Dujardin FRA 29 May 1997 TotalEnergies 2
Andrea Peron (1988) ITA 28 Oct 1988 Team Novo Nordisk 1
Lucas Dauge FRA 28 Dec 1996 Team Novo Nordisk 1
Matyas Kopecky CZE 19 Jan 2003 Team Novo Nordisk 1
Léo Danes FRA 09 Dec 1996 CIC - U Nantes Atlantique 1
Maël Guegan FRA 19 Jan 1998 CIC - U Nantes Atlantique 2
Yaël Joalland FRA 20 Sep 2000 CIC - U Nantes Atlantique 1
Célestin Guillon FRA 07 Apr 1996 Van Rysel - Roubaix Lille Métropole 1
Jérémy Leveau FRA 14 Apr 1992 Van Rysel - Roubaix Lille Métropole 1
Thomas Boudat FRA 24 Feb 1994 Van Rysel - Roubaix Lille Métropole 2
Tom Mainguenaud FRA 13 Aug 2000 Van Rysel - Roubaix Lille Métropole 1
Kristian Klevgard NOR 15 Sep 1993 X-Speed United Continental 1
Red Walters GRD 19 Jan 1999 X-Speed United Continental 1
Erelijst
Jaar Datum UCI Eerste Tweede Derde
2023 01.10 1.1 FRA Arnaud Démare FRA Paul Penhoët FRA Sandy Dujardin
2022 02.10 1.1 FRA Bryan Coquard FRA Arnaud Démare ITA Luca Mozzato
2021 09.10 1.1 NED Bram Welten SPA Eduard Prades Reverter OOS Sebastian Schönberger
2019 06.10 1.1 FRA Marc Sarreau FRA Christophe Laporte FRA Bryan Coquard
2018 06.10 1.1 DUI Nico Denz BEL Lennert Teugels ZWI Gian Friesecke
2017 01.10 1.1 FRA Christophe Laporte FRA Justin Jules ZWI Fabian Lienhard
2016 02.10 1.1 FRA Nacer Bouhanni FRA Samuel Dumoulin FRA Bryan Coquard
2015 04.10 1.1 FRA Christophe Laporte BLR Yauheni Hutarovich BEL Thomas Sprengers
2014 05.10 1.1 FRA Armindo Fonseca FRA Olivier Le Gac FRA Thomas Voeckler
2013 06.10 1.HC FRA Nacer Bouhanni FRA Samuel Dumoulin FRA Steven Tronet
2012 14.10 1.HC NED Wesley Kreder FRA Jonathan Hivert FRA Sébastien Hinault
2011 02.10 1.HC ITA Marco Marcato SPA Pello Bilbao Lopez de Armentia FRA Maxime Bouet
2010 26.09 1.HC SPA Koldo Fernandez de Larrea ITA Davide Appollonio FRA Jonathan Hivert
2009 04.10 1.1 RUS Pavel Brutt FRA Mathieu Ladagnous FRA Thomas Voeckler
2008 05.10 1.1 SPA Koldo Fernandez de Larrea BEL Kristof Goddaert FRA Anthony Geslin
2007 01.05 1.1 SPA Mikel Gaztañaga Etcheverria AUS Mark Renshaw FRA Mathieu Drujon
2006 25.05 1.1 SPA Mikel Gaztañaga Etcheverria FRA Jimmy Casper FRA Sébastien Hinault
2005 22.05 1.1 ZWE Jonas Ljungblad HUN Laszlo Bodrogi FRA Stéphane Pétilleau
2004 18.04 1.3 NOR Thor Hushovd EST Jaan Kirsipuu FRA Sébastien Hinault
2003 20.04 1.3 EST Jaan Kirsipuu FRA Carlos Da Cruz FRA Jérôme Pineau
2002 28.04 1.3 FRA Franck Bouyer FRA Walter Bénéteau BEL Geert Omloop
2001 29.04 1.3 FRA Didier Rous FRA Benoît Salmon FRA Patrice Halgand
2000 23.04 1.3 EST Jaan Kirsipuu AUS Jay Sweet BEL Ludovic Capelle
1999 25.04 1.3 EST Jaan Kirsipuu DEN Lars Michaelsen GBR David Millar
1998 26.04 1.3 ITA Marco-Antonio Di Renzo FRA Laurent Desbiens EST Jaan Kirsipuu
1997 27.04 1.3 EST Jaan Kirsipuu FRA Gilles Maignan BEL Steve De Wolf
1996 28.04 1.3 FRA Philippe Gaumont FRA Jacky Durand FRA François Simon
1995 23.04 1.4 BEL Mario De Clercq BEL Jo Planckaert FRA Laurent Davion
1994 24.04 1.4 BEL Patrick Van Roosbroeck BEL Mario De Clercq BEL Peter Spaenhoven
1993 25.04 1.4 RUS Dimitri Jdanov FRA Bruno Thibout BEL Bart Leysen
1992 26.04 1.4 FRA Bruno Cornillet FRA Pascal Lance FRA Laurent Bezault
1991 24.04 1.4 BEL Fabrice Naessens BEL Edwin Bafcop FRA Thierry Marie
1990 22.04 1.4 FRA François Lemarchand FRA Philippe Casado BEL Ronny Van Holen
1989 23.04 Cat 4 FRA Laurent Bezault NOR Atle Kvalsvoll BEL Johan Bruyneel
1988 24.04 SPA Alberto Leanizbarrutia Abaunza ITA Pierangelo Bincoletto BEL Marnix Lameire
1987 26.04 FRA Jean-Claude Colotti FRA Philippe Louviot BEL Dirk De Wolf
1986 27.04 FRA Francis Castaing DEN Sören Lilholt FRA Eric Caritoux
1985 28.04 FRA Michel Bibollet FRA Dominique Gaigne FRA Philippe Leleu
1984 27.04 FRA Claude Moreau FRA Alain Bondue GBR Sean Yates
1983 24.04 FRA Pierre Bazzo ZWE Hakan Jensen FRA Raymond Martin
1982 25.04 FRA Serge Beucherie FRA Bernard Becaas FRA Maurice Le Guilloux
1981 27.04 FRA Bernard Bourreau FRA Maurice Le Guilloux FRA Marc Madiot
1980 27.04 FRA Jean-René Bernaudeau FRA Roger Legeay FRA Christian Seznec
Meeste zeges
Aantal Coureur Nat Periode
4 Jaan Kirsipuu EST 1997 - 2003
2 Christophe Laporte FRA 2015 - 2017
2 Nacer Bouhanni FRA 2013 - 2016
2 Koldo Fernandez de Larrea SPA 2008 - 2010
2 Mikel Gaztañaga Etcheverria SPA 2006 - 2007
1 Arnaud Démare FRA 2023 - 2023
1 Bryan Coquard FRA 2022 - 2022
1 Bram Welten NED 2021 - 2021
1 Marc Sarreau FRA 2019 - 2019
1 Nico Denz DUI 2018 - 2018
Meeste podiumplaatsen
Aantal Coureur Nat Periode
6 Jaan Kirsipuu EST 1997 - 2004
3 Bryan Coquard FRA 2016 - 2022
3 Christophe Laporte FRA 2015 - 2019
3 Sébastien Hinault FRA 2004 - 2012
2 Arnaud Démare FRA 2022 - 2023
2 Nacer Bouhanni FRA 2013 - 2016
2 Samuel Dumoulin FRA 2013 - 2016
2 Thomas Voeckler FRA 2009 - 2014
2 Jonathan Hivert FRA 2010 - 2012
2 Koldo Fernandez de Larrea SPA 2008 - 2010
Meeste keren gefinished
Aantal Coureur Nat Periode
7 Jaan Kirsipuu EST 1997 - 2004
4 Bryan Coquard FRA 2016 - 2023
3 Franck Bonnamour FRA 2019 - 2023
3 Julien Simon FRA 2019 - 2023
3 Christophe Laporte FRA 2015 - 2019
3 Jonathan Hivert FRA 2010 - 2019
3 Sébastien Hinault FRA 2004 - 2012
3 Ludovic Capelle BEL 1999 - 2001
2 Arnaud Démare FRA 2022 - 2023
2 Bram Welten NED 2021 - 2023
Jongste winnaar
Leeftijd Coureur Nat Jaar
21-344 Wesley Kreder NED 2012
22-035 Michel Bibollet FRA 1985
22-132 Fabrice Naessens BEL 1991
22-297 Christophe Laporte FRA 2015
23-046 Laurent Bezault FRA 1989
23-065 Philippe Gaumont FRA 1996
23-073 Nacer Bouhanni FRA 2013
23-187 Dimitri Jdanov RUS 1993
23-293 Jean-René Bernaudeau FRA 1980
24-125 Patrick Van Roosbroeck BEL 1994
Oudste winnaar
Leeftijd Coureur Nat Jaar
33-277 Jaan Kirsipuu EST 2003
32-036 Arnaud Démare FRA 2023
30-280 Jaan Kirsipuu EST 2000
30-223 Didier Rous FRA 2001
30-160 Bryan Coquard FRA 2022
29-282 Jaan Kirsipuu EST 1999
29-238 Bernard Bourreau FRA 1981
29-171 François Lemarchand FRA 1990
29-097 Pierre Bazzo FRA 1983
29-077 Bruno Cornillet FRA 1992
Meeste deelnames
Aantal Coureur Nat Periode
7 Jaan Kirsipuu EST 1997 - 2004
4 Bryan Coquard FRA 2016 - 2023
3 Franck Bonnamour FRA 2019 - 2023
3 Julien Simon FRA 2019 - 2023
3 Christophe Laporte FRA 2015 - 2019
3 Jonathan Hivert FRA 2010 - 2019
3 Sébastien Hinault FRA 2004 - 2012
3 Ludovic Capelle BEL 1999 - 2001
2 Arnaud Démare FRA 2022 - 2023
2 Bram Welten NED 2021 - 2023
Jongste deelnemer
Leeftijd Coureur Nat Jaar
20-217 Sören Lilholt DEN 1986
20-255 Matyas Kopecky CZE 2023
20-296 Paul Hennequin FRA 2023
21-016 Jordan Labrosse FRA 2023
21-039 Olivier Le Gac FRA 2014
21-057 Enekoitz Azparren SPA 2023
21-096 Carlos Canal SPA 2022
21-116 Davide Appollonio ITA 2010
21-124 Enzo Paleni FRA 2023
21-158 Alexandre Balmer ZWI 2021
Oudste deelnemer
Leeftijd Coureur Nat Jaar
38-245 Sébastien Hinault FRA 2012
37-362 Julien Simon FRA 2023
37-074 Laurent Pichon FRA 2023
36-363 Julien Simon FRA 2022
36-270 Pierre-Luc Périchon FRA 2023
36-217 Cyril Lemoine FRA 2019
36-043 Samuel Dumoulin FRA 2016
35-305 Ignatas Konovalovas LTU 2021
35-141 Niki Terpstra NED 2019
35-138 Edvald Boasson Hagen NOR 2022
Meeste ritzeges
Aantal Coureur Nat Periode
Jongste ritwinnaar
Leeftijd Coureur Nat Jaar
Oudste ritwinnaar
Leeftijd Coureur Nat Jaar
Meeste ritzeges in één jaar
Aantal Coureur Nat Jaar
Meeste leiderstruien
Aantal Coureur Nat Periode
Jongste leider
Leeftijd Coureur Nat Jaar
Oudste leider
Leeftijd Coureur Nat Jaar