Liège - Bastogne - Liège

Liège - Bastogne - Liège 2012
22 Apr 2012
Pos Coureur Nat Team Leeftijd
1 KAZ Maxim Iglinskiy KAZ Astana 31-004
2 ITA Vincenzo Nibali ITA Liquigas - Cannondale 27-159
3 ITA Enrico Gasparotto ITA Astana 30-031
4 FRA Thomas Voeckler FRA 32-305
5 IRL Daniel Martin IRL Garmin - Barracuda 25-245
6 NED Bauke Mollema NED Rabobank 25-147
7 SPA Samuel Sanchez Gonzalez SPA Euskaltel 34-076
8 ITA Michele Scarponi ITA Lampre - ISD 32-210
9 CDN Ryder Hesjedal CDN Garmin - Barracuda 31-134
10 BEL Jelle Vanendert BEL Lotto - Belisol 27-062
11 ITA Rinaldo Nocentini ITA AG2R - La Mondiale 34-209
12 FRA Pierre Rolland FRA 25-194
13 SPA Daniel Moreno Fernandez SPA Katusha 30-229
14 CRO Robert Kiserlovski CRO Astana 25-256
15 SPA Joaquin Pascual Rodriguez Oliver SPA Katusha 32-346
16 BEL Philippe Gilbert BEL BMC Racing Team 29-291
17 POR Rui Alberto Costa Faria POR Movistar 25-199
18 FRA Julien Simon FRA 26-200
19 AUS Simon Gerrans AUS GreenEdge 31-341
20 NOR Lars Petter Nordhaug NOR Team Sky 27-343
21 FRA Arthur Vichot FRA FDJ - BigMat 23-147
22 NED Johnny Hoogerland NED Vacansoleil - DCM 28-345
23 LUX Fränk Schleck LUX RadioShack - Nissan 32-007
24 SPA Oscar Freire Gomez SPA Katusha 36-067
25 NED Karsten Kroon NED Saxo Bank 36-084
26 ITA Mauro Santambrogio ITA BMC Racing Team 27-197
27 BEL Maxime Monfort BEL RadioShack - Nissan 29-098
28 BEL Dries Devenyns BEL Omega Pharma - Quick Step 28-275
29 COL Sergio Luis Henao Montoya COL Team Sky 24-134
30 BEL Pieter Serry BEL 23-152
31 DEN Chris Anker Sörensen DEN Saxo Bank 27-229
32 RUS Yury Trofimov RUS Katusha 28-087
33 FRA Benoît Vaugrenard FRA FDJ - BigMat 30-107
34 FRA Pierrick Fédrigo FRA FDJ - BigMat 33-143
35 ITA Damiano Cunego ITA Lampre - ISD 30-215
36 ZWE Thomas Lövkvist ZWE Team Sky 28-018
37 BEL Jürgen Van Den Broeck BEL Lotto - Belisol 29-080
38 ITA Daniele Pietropolli ITA Lampre - ISD 31-285
39 FRA Jean-Marc Marino FRA 28-248
40 BLR Vasil Kiryienka BLR Movistar 30-298
41 FRA Rémi Cusin FRA 26-078
42 FRA Mikaël Cherel FRA AG2R - La Mondiale 26-036
43 BEL Sander Armée BEL 26-133
44 DUI Dominik Nerz DUI Liquigas - Cannondale 22-240
45 BEL Francis De Greef BEL Lotto - Belisol 27-079
46 DEN Nicki Sörensen DEN Saxo Bank 36-344
47 USA Alex Howes USA Garmin - Barracuda 24-112
48 FRA Christophe Le Mével FRA Garmin - Barracuda 31-223
49 BEL Bert De Waele BEL 36-337
50 LUX Andy Schleck LUX RadioShack - Nissan 26-316
51 FRA Hubert Dupont FRA AG2R - La Mondiale 31-160
52 DUI Fabian Wegmann DUI Garmin - Barracuda 31-306
53 FRA Alexandre Geniez FRA 24-006
54 USA Peter Stetina USA Garmin - Barracuda 24-258
55 ITA Damiano Caruso ITA Liquigas - Cannondale 24-193
56 POL Maciej Paterski POL Liquigas - Cannondale 25-222
57 NED Robert Gesink NED Rabobank 25-326
58 BEL Jan Bakelants BEL RadioShack - Nissan 26-067
59 BEL Kevin De Weert BEL Omega Pharma - Quick Step 29-330
60 ITA Moreno Moser ITA Liquigas - Cannondale 21-118
61 USA Tejay Van Garderen USA BMC Racing Team 23-253
62 DEN Mads Christensen DEN Saxo Bank 28-016
63 NED Laurens ten Dam NED Rabobank 31-160
64 SPA Luis Leon Sanchez Gil SPA Rabobank 28-150
65 ITA Giovanni Visconti ITA Movistar 29-099
66 NED Dirk Bellemakers NED 28-094
67 BEL Serge Pauwels BEL Omega Pharma - Quick Step 28-153
68 BEL Davy Commeyne BEL 31-343
69 SPA Mikel Nieve Iturralde SPA Euskaltel 27-331
70 SPA Egoi Martinez de Esteban SPA Euskaltel 33-342
71 FRA Vincent Jérôme FRA 27-147
72 FRA David Le Lay FRA 32-114
73 BEL Greg Van Avermaet BEL BMC Racing Team 26-340
74 ITA Manuele Mori ITA Lampre - ISD 31-256
75 ZWI Michael Albasini ZWI GreenEdge 31-123
76 NED Wout Poels NED Vacansoleil - DCM 24-204
77 FRA Brice Feillu FRA 26-270
78 ITA Diego Ulissi ITA Lampre - ISD 22-281
79 SPA Angel Vicioso Arcos SPA Katusha 35-009
80 ITA Dario Cataldo ITA Omega Pharma - Quick Step 27-036
81 NED Rob Ruijgh NED Vacansoleil - DCM 25-161
82 DUI Paul Martens (DUI) DUI Rabobank 28-179
83 POL Tomasz Marczynski POL Vacansoleil - DCM 28-047
84 BEL Preben Van Hecke BEL 29-287
85 BEL Kévyn Ista BEL 27-148
86 FRA Anthony Delaplace FRA 22-223
87 FRA Jérémy Roy FRA FDJ - BigMat 28-305
88 ITA Alessandro Bazzana ITA 27-280
89 ITA Matteo Carrara ITA Vacansoleil - DCM 33-028
90 NED Steven Kruijswijk NED Rabobank 24-320
91 FRA Matthieu Sprick FRA 30-205
92 POR Bruno Pires POR Saxo Bank 30-342
93 DUI Johannes Fröhlinger DUI 26-317
94 ZWI Rubens Bertogliati ZWI 35-348
95 NOR Vegard Stake Laengen NOR 23-074
96 FRA Romain Sicard FRA Euskaltel 24-112
97 UKR Andriy Grivko UKR Astana 28-259
98 SPA Xavier Florencio Cabre SPA Katusha 32-118
99 UZB Sergey Lagutin UZB Vacansoleil - DCM 30-190
100 SPA Xavier Zandio Echaide SPA Team Sky 35-036
101 SPA Imanol Erviti Ollo SPA Movistar 28-159
102 KAZ Dimitriy Fofonov KAZ Astana 35-250
103 RUS Evgeni Petrov RUS Astana 33-332
104 CDN Christian Meier CDN GreenEdge 27-060
105 IRL Nicolas Roche IRL AG2R - La Mondiale 27-293
106 FRA Cyril Gautier FRA 24-209
107 ITA Simone Stortoni ITA Lampre - ISD 26-289
108 ITA Salvatore Puccio ITA Team Sky 22-234
109 FRA Fabrice Jeandesboz FRA 27-139
110 ZAF Daryl Impey ZAF GreenEdge 27-137
111 BEL Stijn Devolder BEL Vacansoleil - DCM 32-237
112 AUS Simon Clarke AUS GreenEdge 25-278
113 BEL Dennis Vanendert BEL Lotto - Belisol 23-299
DNF SPA Alberto Losada Alguacil SPA Katusha 30-053
DNF SPA Alejandro Valverde Belmonte SPA Movistar 31-362
DNF ITA Alessandro Spezialetti ITA Lampre - ISD 37-098
DNF FRA Amaël Moinard FRA BMC Racing Team 30-079
DNF SPA Angel Madrazo Ruiz SPA Movistar 23-266
DNF FRA Anthony Charteau FRA 32-323
DNF FRA Anthony Roux FRA FDJ - BigMat 25-004
DNF NED Arnoud van Groen NED 28-133
DNF BEL Arthur Van Overberghe BEL 22-074
DNF BEL Bart De Clercq BEL Lotto - Belisol 25-239
DNF LUX Ben Gastauer LUX AG2R - La Mondiale 24-160
DNF USA Brent Bookwalter USA BMC Racing Team 28-066
DNF NED Brian Bulgac NED Lotto - Belisol 24-015
DNF USA Chris Horner USA RadioShack - Nissan 40-182
DNF FRA Christophe Riblon FRA AG2R - La Mondiale 31-095
DNF ITA Daniele Ratto ITA Liquigas - Cannondale 22-199
DNF AUS David Tanner AUS Saxo Bank 27-204
DNF ITA Davide Appollonio ITA Team Sky 22-324
DNF ITA Davide Malacarne ITA 24-286
DNF RUS Eduard Vorganov RUS Katusha 29-136
DNF BEL Eliot Lietaer BEL 21-250
DNF BEL Evert Verbist BEL 27-299
DNF ITA Federico Canuti ITA Liquigas - Cannondale 26-235
DNF ITA Francesco Gavazzi ITA Astana 27-264
DNF FRA Franck Bouyer FRA 38-036
DNF BEL Frédéric Amorison BEL 34-069
DNF JPN Fumiyuki Beppu JPN GreenEdge 29-012
DNF BEL Gaëtan Bille BEL Lotto - Belisol 24-016
DNF OOS Georg Preidler OOS 21-309
DNF BEL Gert Dockx BEL Lotto - Belisol 23-292
DNF BEL Gilles Devillers BEL 27-069
DNF SPA Gorka Izagirre Insausti SPA Euskaltel 24-198
DNF BEL Grégory Habeaux BEL 29-184
DNF SPA Igor Anton Hernandez SPA Euskaltel 29-051
DNF SPA Javier Megias Leal SPA 28-205
DNF BEL Jelle Wallays BEL 22-346
DNF DUI Jens Voigt DUI RadioShack - Nissan 40-218
DNF FRA Jérôme Pineau FRA Omega Pharma - Quick Step 32-111
DNF NED Joost Posthuma NED RadioShack - Nissan 31-045
DNF SPA Jorge Azanza Soto SPA Euskaltel 29-310
DNF SPA José Joaquin Rojas Gil SPA Movistar 26-318
DNF FRA Julien Antomarchi FRA 27-341
DNF FRA Julien El Farès FRA 26-325
DNF FRA Kenny Elissonde FRA FDJ - BigMat 20-275
DNF FRA Kévin Réza FRA 23-339
DNF BEL Kevin Van Melsen BEL 25-021
DNF BEL Klaas Lodewyck BEL BMC Racing Team 24-029
DNF BEL Koen Barbé BEL 31-092
DNF BEL Kurt Hovelynck BEL 30-324
DNF NED Lars Boom NED Rabobank 26-113
DNF BEL Laurens De Vreese BEL 23-205
DNF LUX Laurent Didier LUX RadioShack - Nissan 27-277
DNF FRA Laurent Mangel FRA 30-335
DNF ITA Leonardo Bertagnolli ITA Lampre - ISD 34-104
DNF NED Lieuwe Westra NED Vacansoleil - DCM 29-223
DNF GBR Luke Rowe GBR Team Sky 22-043
DNF ZWI Martin Kohler ZWI BMC Racing Team 26-279
DNF IRL Matthew Brammeier IRL Omega Pharma - Quick Step 26-319
DNF FRA Maxime Bouet FRA AG2R - La Mondiale 25-170
DNF POL Michal Kwiatkowski POL Omega Pharma - Quick Step 21-324
DNF NED Michel Kreder NED Garmin - Barracuda 24-251
DNF UKR Oleg Chuzhda UKR 26-349
DNF SPA Pablo Lastras Garcia SPA Movistar 36-093
DNF BEL Pieter Jacobs BEL 25-320
DNF NED Reinier Honig NED 28-177
DNF FRA Rémi Pauriol FRA FDJ - BigMat 30-018
DNF COL Rigoberto Uran Uran COL Team Sky 25-086
DNF SPA Ruben Perez Moreno SPA Euskaltel 30-174
DNF FRA Sandy Casar FRA FDJ - BigMat 33-079
DNF FRA Sébastien Minard FRA AG2R - La Mondiale 29-314
DNF POR Sergio Miguel Paulinho Moreira POR Saxo Bank 32-027
DNF DUI Simon Geschke DUI 26-040
DNF ITA Simone Ponzi ITA Astana 25-095
DNF BEL Sjef De Wilde BEL 30-327
DNF BEL Staf Scheirlinckx BEL 33-041
DNF NED Stef Clement NED Rabobank 29-210
DNF ITA Stefano Agostini ITA Liquigas - Cannondale 23-109
DNF FRA Sylvain Chavanel FRA Omega Pharma - Quick Step 32-297
DNF FRA Thomas Damuseau FRA 23-035
DNF NED Thomas Dekker NED Garmin - Barracuda 27-228
DNF NED Tom Dumoulin NED 21-162
DNF AUS Travis Meyer AUS GreenEdge 22-318
DNF DEN Troels Ronning Vinther DEN Saxo Bank 25-057
DNF AUS Wesley Sulzberger AUS GreenEdge 25-184
DNF FRA Yann Huguet FRA 27-355
DNF FRA Yannick Talabardon FRA 30-290
DNF JPN Yukihiro Doi JPN 28-217
Liège - Bastogne - Liège 2012
Datum Rit Winnaar Leider Punten Berg
22.04 Eindstand Maxim Iglinskiy
Startlijst Liège - Bastogne - Liège 2012
Coureur Nat Geboortedatum Team Deelnames
Alessandro Bazzana ITA 16 Jul 1984 1
Alexandre Geniez FRA 16 Apr 1988 2
Anthony Charteau FRA 04 Jun 1979 1
Anthony Delaplace FRA 11 Sep 1989 1
Arnoud van Groen NED 11 Dec 1983 2
Arthur Van Overberghe BEL 07 Feb 1990 1
Bert De Waele BEL 21 May 1975 2
Brice Feillu FRA 26 Jul 1985 1
Cyril Gautier FRA 26 Sep 1987 1
David Le Lay FRA 30 Dec 1979 2
Davide Malacarne ITA 11 Jul 1987 1
Davy Commeyne BEL 14 May 1980 2
Dirk Bellemakers NED 19 Jan 1984 2
Eliot Lietaer BEL 15 Aug 1990 1
Evert Verbist BEL 27 Jun 1984 1
Fabrice Jeandesboz FRA 04 Dec 1984 2
Franck Bouyer FRA 17 Mar 1974 1
Frédéric Amorison BEL 12 Feb 1978 1
Georg Preidler OOS 17 Jun 1990 1
Gilles Devillers BEL 12 Feb 1985 1
Grégory Habeaux BEL 20 Oct 1982 2
Javier Megias Leal SPA 30 Sep 1983 1
Jean-Marc Marino FRA 18 Aug 1983 2
Jelle Wallays BEL 11 May 1989 1
Johannes Fröhlinger DUI 09 Jun 1985 2
Julien Antomarchi FRA 16 May 1984 1
Julien El Farès FRA 01 Jun 1985 2
Julien Simon FRA 04 Oct 1985 1
Kévin Réza FRA 18 May 1988 1
Kevin Van Melsen BEL 01 Apr 1987 2
Kévyn Ista BEL 25 Nov 1984 1
Koen Barbé BEL 20 Jan 1981 1
Kurt Hovelynck BEL 02 Jun 1981 1
Laurens De Vreese BEL 29 Sep 1988 2
Laurent Mangel FRA 22 May 1981 2
Matthieu Sprick FRA 29 Sep 1981 2
Oleg Chuzhda UKR 08 May 1985 1
Pierre Rolland FRA 10 Oct 1986 1
Pieter Jacobs BEL 06 Jun 1986 2
Pieter Serry BEL 21 Nov 1988 2
Preben Van Hecke BEL 09 Jul 1982 2
Reinier Honig NED 28 Oct 1983 2
Rémi Cusin FRA 03 Feb 1986 2
Rubens Bertogliati ZWI 09 May 1976 1
Sander Armée BEL 10 Dec 1985 2
Simon Geschke DUI 13 Mar 1986 2
Sjef De Wilde BEL 30 May 1981 1
Staf Scheirlinckx BEL 12 Mar 1979 2
Thomas Damuseau FRA 18 Mar 1989 2
Thomas Voeckler FRA 22 Jun 1979 2
Tom Dumoulin NED 11 Nov 1990 1
Vegard Stake Laengen NOR 07 Feb 1989 1
Vincent Jérôme FRA 26 Nov 1984 1
Yann Huguet FRA 02 May 1984 1
Yannick Talabardon FRA 06 Jul 1981 2
Yukihiro Doi JPN 18 Sep 1983 1
Ben Gastauer LUX 14 Nov 1987 AG2R - La Mondiale 1
Christophe Riblon FRA 17 Jan 1981 AG2R - La Mondiale 2
Hubert Dupont FRA 13 Nov 1980 AG2R - La Mondiale 1
Maxime Bouet FRA 03 Nov 1986 AG2R - La Mondiale 1
Mikaël Cherel FRA 17 Mar 1986 AG2R - La Mondiale 2
Nicolas Roche IRL 03 Jul 1984 AG2R - La Mondiale 2
Rinaldo Nocentini ITA 25 Sep 1977 AG2R - La Mondiale 2
Sébastien Minard FRA 12 Jun 1982 AG2R - La Mondiale 1
Andriy Grivko UKR 07 Aug 1983 Astana 2
Dimitriy Fofonov KAZ 15 Aug 1976 Astana 2
Enrico Gasparotto ITA 22 Mar 1982 Astana 2
Evgeni Petrov RUS 25 May 1978 Astana 1
Francesco Gavazzi ITA 01 Aug 1984 Astana 2
Maxim Iglinskiy KAZ 18 Apr 1981 Astana 2
Robert Kiserlovski CRO 09 Aug 1986 Astana 1
Simone Ponzi ITA 17 Jan 1987 Astana 2
Amaël Moinard FRA 02 Feb 1982 BMC Racing Team 2
Brent Bookwalter USA 16 Feb 1984 BMC Racing Team 1
Greg Van Avermaet BEL 17 May 1985 BMC Racing Team 2
Klaas Lodewyck BEL 24 Mar 1988 BMC Racing Team 1
Martin Kohler ZWI 17 Jul 1985 BMC Racing Team 2
Mauro Santambrogio ITA 07 Oct 1984 BMC Racing Team 2
Philippe Gilbert BEL 05 Jul 1982 BMC Racing Team 4
Tejay Van Garderen USA 12 Aug 1988 BMC Racing Team 2
Egoi Martinez de Esteban SPA 15 May 1978 Euskaltel 2
Gorka Izagirre Insausti SPA 07 Oct 1987 Euskaltel 1
Igor Anton Hernandez SPA 02 Mar 1983 Euskaltel 3
Jorge Azanza Soto SPA 16 Jun 1982 Euskaltel 1
Mikel Nieve Iturralde SPA 26 May 1984 Euskaltel 1
Romain Sicard FRA 01 Jan 1988 Euskaltel 1
Ruben Perez Moreno SPA 30 Oct 1981 Euskaltel 1
Samuel Sanchez Gonzalez SPA 05 Feb 1978 Euskaltel 5
Anthony Roux FRA 18 Apr 1987 FDJ - BigMat 1
Arthur Vichot FRA 26 Nov 1988 FDJ - BigMat 1
Benoît Vaugrenard FRA 05 Jan 1982 FDJ - BigMat 2
Jérémy Roy FRA 22 Jun 1983 FDJ - BigMat 2
Kenny Elissonde FRA 22 Jul 1991 FDJ - BigMat 1
Pierrick Fédrigo FRA 30 Nov 1978 FDJ - BigMat 2
Rémi Pauriol FRA 04 Apr 1982 FDJ - BigMat 1
Sandy Casar FRA 02 Feb 1979 FDJ - BigMat 1
Christian Meier CDN 21 Feb 1985 GreenEdge 1
Daryl Impey ZAF 06 Dec 1984 GreenEdge 1
Fumiyuki Beppu JPN 10 Apr 1983 GreenEdge 1
Michael Albasini ZWI 20 Dec 1980 GreenEdge 2
Simon Clarke AUS 18 Jul 1986 GreenEdge 1
Simon Gerrans AUS 16 May 1980 GreenEdge 3
Travis Meyer AUS 08 Jun 1989 GreenEdge 1
Wesley Sulzberger AUS 20 Oct 1986 GreenEdge 1
Alex Howes USA 01 Jan 1988 Garmin - Barracuda 1
Christophe Le Mével FRA 11 Sep 1980 Garmin - Barracuda 2
Daniel Martin IRL 20 Aug 1986 Garmin - Barracuda 2
Fabian Wegmann DUI 20 Jun 1980 Garmin - Barracuda 2
Michel Kreder NED 15 Aug 1987 Garmin - Barracuda 1
Peter Stetina USA 08 Aug 1987 Garmin - Barracuda 2
Ryder Hesjedal CDN 09 Dec 1980 Garmin - Barracuda 2
Thomas Dekker NED 06 Sep 1984 Garmin - Barracuda 2
Alberto Losada Alguacil SPA 28 Feb 1982 Katusha 1
Angel Vicioso Arcos SPA 13 Apr 1977 Katusha 3
Daniel Moreno Fernandez SPA 05 Sep 1981 Katusha 2
Eduard Vorganov RUS 07 Dec 1982 Katusha 2
Joaquin Pascual Rodriguez Oliver SPA 12 May 1979 Katusha 4
Oscar Freire Gomez SPA 15 Feb 1976 Katusha 2
Xavier Florencio Cabre SPA 26 Dec 1979 Katusha 1
Yury Trofimov RUS 26 Jan 1984 Katusha 2
Alessandro Spezialetti ITA 14 Jan 1975 Lampre - ISD 2
Damiano Cunego ITA 19 Sep 1981 Lampre - ISD 6
Daniele Pietropolli ITA 11 Jul 1980 Lampre - ISD 2
Diego Ulissi ITA 15 Jul 1989 Lampre - ISD 2
Leonardo Bertagnolli ITA 08 Jan 1978 Lampre - ISD 2
Manuele Mori ITA 09 Aug 1980 Lampre - ISD 2
Michele Scarponi ITA 25 Sep 1979 Lampre - ISD 3
Simone Stortoni ITA 07 Jul 1985 Lampre - ISD 1
Damiano Caruso ITA 12 Oct 1987 Liquigas - Cannondale 2
Daniele Ratto ITA 05 Oct 1989 Liquigas - Cannondale 1
Dominik Nerz DUI 25 Aug 1989 Liquigas - Cannondale 2
Federico Canuti ITA 30 Aug 1985 Liquigas - Cannondale 1
Maciej Paterski POL 12 Sep 1986 Liquigas - Cannondale 2
Moreno Moser ITA 25 Dec 1990 Liquigas - Cannondale 1
Stefano Agostini ITA 03 Jan 1989 Liquigas - Cannondale 1
Vincenzo Nibali ITA 14 Nov 1984 Liquigas - Cannondale 3
Bart De Clercq BEL 26 Aug 1986 Lotto - Belisol 1
Brian Bulgac NED 07 Apr 1988 Lotto - Belisol 1
Dennis Vanendert BEL 27 Jun 1988 Lotto - Belisol 1
Francis De Greef BEL 02 Feb 1985 Lotto - Belisol 2
Gaëtan Bille BEL 06 Apr 1988 Lotto - Belisol 1
Gert Dockx BEL 04 Jul 1988 Lotto - Belisol 2
Jelle Vanendert BEL 19 Feb 1985 Lotto - Belisol 2
Jürgen Van Den Broeck BEL 01 Feb 1983 Lotto - Belisol 2
Alejandro Valverde Belmonte SPA 25 Apr 1980 Movistar 4
Angel Madrazo Ruiz SPA 30 Jul 1988 Movistar 1
Giovanni Visconti ITA 13 Jan 1983 Movistar 1
Imanol Erviti Ollo SPA 15 Nov 1983 Movistar 1
José Joaquin Rojas Gil SPA 08 Jun 1985 Movistar 2
Pablo Lastras Garcia SPA 20 Jan 1976 Movistar 1
Rui Alberto Costa Faria POR 05 Oct 1986 Movistar 2
Vasil Kiryienka BLR 28 Jun 1981 Movistar 2
Dario Cataldo ITA 17 Mar 1985 Omega Pharma - Quick Step 2
Dries Devenyns BEL 22 Jul 1983 Omega Pharma - Quick Step 2
Jérôme Pineau FRA 02 Jan 1980 Omega Pharma - Quick Step 2
Kevin De Weert BEL 27 May 1982 Omega Pharma - Quick Step 1
Matthew Brammeier IRL 07 Jun 1985 Omega Pharma - Quick Step 2
Michal Kwiatkowski POL 02 Jun 1990 Omega Pharma - Quick Step 1
Serge Pauwels BEL 21 Nov 1983 Omega Pharma - Quick Step 1
Sylvain Chavanel FRA 30 Jun 1979 Omega Pharma - Quick Step 2
Bauke Mollema NED 26 Nov 1986 Rabobank 2
Lars Boom NED 30 Dec 1985 Rabobank 1
Laurens ten Dam NED 13 Nov 1980 Rabobank 2
Luis Leon Sanchez Gil SPA 24 Nov 1983 Rabobank 2
Paul Martens (DUI) DUI 26 Oct 1983 Rabobank 2
Robert Gesink NED 31 May 1986 Rabobank 2
Stef Clement NED 24 Sep 1982 Rabobank 1
Steven Kruijswijk NED 07 Jun 1987 Rabobank 1
Andy Schleck LUX 10 Jun 1985 RadioShack - Nissan 5
Chris Horner USA 23 Oct 1971 RadioShack - Nissan 3
Fränk Schleck LUX 15 Apr 1980 RadioShack - Nissan 6
Jan Bakelants BEL 14 Feb 1986 RadioShack - Nissan 2
Jens Voigt DUI 17 Sep 1971 RadioShack - Nissan 4
Joost Posthuma NED 08 Mar 1981 RadioShack - Nissan 1
Laurent Didier LUX 19 Jul 1984 RadioShack - Nissan 1
Maxime Monfort BEL 14 Jan 1983 RadioShack - Nissan 2
Bruno Pires POR 15 May 1981 Saxo Bank 1
Chris Anker Sörensen DEN 05 Sep 1984 Saxo Bank 2
David Tanner AUS 30 Sep 1984 Saxo Bank 1
Karsten Kroon NED 29 Jan 1976 Saxo Bank 1
Mads Christensen DEN 06 Apr 1984 Saxo Bank 2
Nicki Sörensen DEN 14 May 1975 Saxo Bank 2
Sergio Miguel Paulinho Moreira POR 26 Mar 1980 Saxo Bank 2
Troels Ronning Vinther DEN 24 Feb 1987 Saxo Bank 1
Davide Appollonio ITA 02 Jun 1989 Team Sky 1
Lars Petter Nordhaug NOR 14 May 1984 Team Sky 2
Luke Rowe GBR 10 Mar 1990 Team Sky 1
Rigoberto Uran Uran COL 26 Jan 1987 Team Sky 2
Salvatore Puccio ITA 31 Aug 1989 Team Sky 1
Sergio Luis Henao Montoya COL 10 Dec 1987 Team Sky 1
Thomas Lövkvist ZWE 04 Apr 1984 Team Sky 2
Xavier Zandio Echaide SPA 17 Mar 1977 Team Sky 2
Johnny Hoogerland NED 13 May 1983 Vacansoleil - DCM 2
Lieuwe Westra NED 11 Sep 1982 Vacansoleil - DCM 2
Matteo Carrara ITA 25 Mar 1979 Vacansoleil - DCM 1
Rob Ruijgh NED 12 Nov 1986 Vacansoleil - DCM 1
Sergey Lagutin UZB 14 Oct 1981 Vacansoleil - DCM 2
Stijn Devolder BEL 29 Aug 1979 Vacansoleil - DCM 2
Tomasz Marczynski POL 06 Mar 1984 Vacansoleil - DCM 1
Wout Poels NED 01 Oct 1987 Vacansoleil - DCM 2
Erelijst
Jaar Datum UCI Eerste Tweede Derde
2023 23.04 1.WT BEL Remco Evenepoel GBR Thomas Pidcock COL Santiago Buitrago Sanchez
2022 24.04 1.WT BEL Remco Evenepoel BEL Quinten Hermans BEL Wout Van Aert
2021 25.04 1.WT SLO Tadej Pogacar FRA Julian Alaphilippe FRA David Gaudu
2020 04.10 1.WT SLO Primoz Roglic ZWI Marc Hirschi SLO Tadej Pogacar
2019 28.04 1.WT DEN Jakob Fuglsang ITA Davide Formolo DUI Maximilian Schachmann
2018 22.04 1.WT LUX Bob Jungels CDN Michael Woods FRA Romain Bardet
2017 23.04 1.WT SPA Alejandro Valverde Belmonte IRL Daniel Martin POL Michal Kwiatkowski
2016 24.04 1.WT NED Wout Poels ZWI Michael Albasini POR Rui Alberto Costa Faria
2015 26.04 1.WT SPA Alejandro Valverde Belmonte FRA Julian Alaphilippe SPA Joaquin Pascual Rodriguez Oliver
2014 27.04 1.WT AUS Simon Gerrans SPA Alejandro Valverde Belmonte POL Michal Kwiatkowski
2013 21.04 1.WT IRL Daniel Martin SPA Joaquin Pascual Rodriguez Oliver SPA Alejandro Valverde Belmonte
2012 22.04 1.WT KAZ Maxim Iglinskiy ITA Vincenzo Nibali ITA Enrico Gasparotto
2011 24.04 1.WT BEL Philippe Gilbert LUX Fränk Schleck LUX Andy Schleck
2010 25.04 1.HIS KAZ Alexandre Vinokourov RUS Alexandr Kolobnev BEL Philippe Gilbert
2009 26.04 1.HIS LUX Andy Schleck SPA Joaquin Pascual Rodriguez Oliver ITA Davide Rebellin
2008 27.04 1.HIS SPA Alejandro Valverde Belmonte ITA Davide Rebellin LUX Fränk Schleck
2007 29.04 1.PT ITA Danilo Di Luca SPA Alejandro Valverde Belmonte LUX Fränk Schleck
2006 23.04 1.PT SPA Alejandro Valverde Belmonte ITA Paolo Bettini ITA Damiano Cunego
2005 24.04 1.PT KAZ Alexandre Vinokourov DUI Jens Voigt NED Michael Boogerd
2004 25.04 CDM ITA Davide Rebellin NED Michael Boogerd KAZ Alexandre Vinokourov
2003 27.04 CDM USA Tyler Hamilton SPA Iban Mayo Diez NED Michael Boogerd
2002 21.04 CDM ITA Paolo Bettini ITA Stefano Garzelli ITA Ivan Basso
2001 22.04 CDM ZWI Oscar Camenzind ITA Davide Rebellin SPA David Etxebarria Alkorta
2000 16.04 CDM ITA Paolo Bettini SPA David Etxebarria Alkorta ITA Davide Rebellin
1999 18.04 CDM BEL Frank Vandenbroucke NED Michael Boogerd NED Maarten den Bakker
1998 19.04 CDM ITA Michele Bartoli FRA Laurent Jalabert ITA Rodolfo Massi
1997 20.04 CDM ITA Michele Bartoli FRA Laurent Jalabert ITA Gabriele Colombo
1996 21.04 CDM ZWI Pascal Richard USA Lance Armstrong ZWI Mauro Gianetti
1995 16.04 CDM ZWI Mauro Gianetti ITA Gianni Bugno ITA Michele Bartoli
1994 17.04 CDM RUS Evgeni Berzin USA Lance Armstrong ITA Giorgio Furlan
1993 18.04 CDM DEN Rolf Sörensen ZWI Tony Rominger ITA Maurizio Fondriest
1992 19.04 CDM BEL Dirk De Wolf NED Steven Rooks FRA Jean-François Bernard
1991 21.04 CDM ITA Moreno Argentin BEL Claude Criquielion DEN Rolf Sörensen
1990 15.04 CDM BEL Eric Van Lancker FRA Jean-Claude Leclercq NED Steven Rooks
1989 16.04 CDM IRL Sean Kelly FRA Fabrice Philipot AUS Phil Anderson
1988 17.04 CDM NED Adri van der Poel BEL Michel Dernies GBR Robert Millar
1987 19.04 HC ITA Moreno Argentin IRL Stephen Roche BEL Claude Criquielion
1986 20.04 HC ITA Moreno Argentin NED Adri van der Poel NOR Dag Erik Pedersen
1985 21.04 HC ITA Moreno Argentin BEL Claude Criquielion IRL Stephen Roche
1984 15.04 HC IRL Sean Kelly AUS Phil Anderson USA Greg Lemond
1983 17.04 HC NED Steven Rooks ITA Giuseppe Saronni FRA Pascal Jules
1982 11.04 HC ITA Silvano Contini BEL Alfons De Wolf ZWI Stefan Mutter
1981 19.04 ZWI Josef Fuchs ZWI Stefan Mutter X
1980 20.04 FRA Bernard Hinault NED Hennie Kuiper BEL Ronny Claes
1979 22.04 DUI Dietrich Thurau FRA Bernard Hinault BEL Daniël Willems
1978 23.04 BEL Joseph Bruyere DUI Dietrich Thurau ITA Francesco Moser
1977 24.04 FRA Bernard Hinault BEL Andre Dierickx DUI Dietrich Thurau
1976 18.04 BEL Joseph Bruyere BEL Freddy Maertens BEL Frans Verbeeck
1975 20.04 BEL Eddy Merckx FRA Bernard Thevenet BEL Walter Godefroot
1974 21.04 BEL Georges Pintens BEL Walter Planckaert X
1973 22.04 BEL Eddy Merckx BEL Frans Verbeeck BEL Walter Godefroot
1972 20.04 BEL Eddy Merckx NED Wim Schepers BEL Herman Vanspringel
1971 25.04 BEL Eddy Merckx BEL Georges Pintens BEL Frans Verbeeck
1970 17.04 BEL Roger De Vlaeminck BEL Frans Verbeeck BEL Eddy Merckx
1969 22.04 BEL Eddy Merckx BEL Victor Van Schil GBR Barry Hoban
1968 28.04 BEL Valère Van Sweevelt BEL Walter Godefroot FRA Raymond Poulidor
1967 01.05 BEL Walter Godefroot BEL Eddy Merckx BEL Willy Monty
1966 02.05 FRA Jacques Anquetil BEL Victor Van Schil BEL Willy In 't Ven
1965 02.05 ITA Carmine Preziosi ITA Vittorio Adorni BEL Martin Van Den Bossche
1964 03.05 BEL Willy Bocklant BEL Georges Vanconingsloo ITA Vittorio Adorni
1963 05.05 BEL Frans Melckenbeeck BEL Pino Cerami (1922) ITA Vittorio Adorni
1962 06.05 BEL Jozef Planckaert DUI Rolf Wolfshohl FRA Claude Colette
1961 15.05 BEL Rik Van Looy FRA Marcel Rohrbach BEL Armand Desmet
1960 08.05 NED Ab Geldermans FRA Pierre Everaert BEL Jozef Planckaert
1959 26.04 BEL Alfred De Bruyne BEL Frans Schoubben BEL Frans De Mulder
1958 27.04 BEL Alfred De Bruyne BEL Johannes "Jan" Zagers BEL Joseph Theuns
1957 05.05 BEL Frans Schoubben
BEL Germain Derijcke
BEL Marcel Buys
1956 06.05 BEL Alfred De Bruyne BEL Richard Van Genechten BEL Alex Close
1955 01.05 BEL Stan Ockers BEL Raymond Impanis BEL Jean Brankart
1954 09.05 LUX Marcel Ernzer BEL Raymond Impanis ZWI Ferdi Kübler
1953 03.05 BEL Alois De Hertog FRA Maurice Diot FRA Raoul Remy
1952 11.05 ZWI Ferdi Kübler BEL Henri "Kwik" Van Kerckhove FRA Jean Robic
1951 22.04 ZWI Ferdi Kübler BEL Germain Derijcke NED Wout Wagtmans
1950 23.04 BEL Prosper Depredomme BEL Jean Bogaerts BEL Edward Van Dijck
1949 01.05 FRA Camille Danguillaume BEL Adolf Verschueren BEL Roger Gyselinck (1920)
1948 02.05 BEL Maurice Mollin BEL Raymond Impanis FRA Louis Caput
1947 20.04 BEL Richard Depoorter BEL Raymond Impanis BEL Florent Mathieu
1946 05.05 BEL Prosper Depredomme BEL Albert Hendrickx BEL Triphon Verstraeten
1945 05.08 BEL Jean Engels BEL Edward Van Dijck BEL Joseph Moerenhout
1943 27.06 BEL Richard Depoorter BEL Joseph Didden BEL Stan Ockers
1939 14.05 BEL Albert Ritserveldt BEL Cyrille Van Overberghe BEL Edward Vissers
1938 15.05 BEL Alphonse Deloor BEL Marcel Kint BEL Félicien Vervaecke
1937 11.04 BEL Eloi Meulenberg BEL Gustave Deloor BEL Julien Heernaert
1936 26.04 BEL Albert Beckaert BEL Gilbert Levae BEL Jozef "Kemper" Horemans
1935 07.04 BEL Alfons Schepers BEL Frans Bonduel BEL Louis Hardiquest
1934 13.05 BEL Theo Herckenrath BEL Mathieu Cardeynaels BEL Joseph Moerenhout
1933 25.05 BEL François Gardier BEL Roger Dewolf BEL Albert Bolly
1932 05.05 BEL Maurice Houyoux BEL Leopold Roosemont BEL Gérard Lambrechts
1931 14.05 BEL Alfons Schepers BEL Maurice Houyoux BEL Jules Deschepper
1930 29.05 DUI Hermann Buse BEL Georges Laloup BEL François Gardier
1929 09.05 BEL Alfons Schepers BEL Gustave Hombroeckx BEL Maurits Raes
1928 13.05 BEL Ernest Mottard BEL Maurits Raes BEL Emile Van Bellen
1927 01.05 BEL Maurits Raes BEL Jean Hans BEL Joseph Siquet
1926 02.05 BEL Dieudonné Smets BEL Joseph Siquet BEL Alexis Macar
1925 14.06 BEL Georges Ronsse BEL Gustave Van Slembroucke BEL Lode Eelen
1924 10.08 BEL René Vermandel BEL Adelin Benoît BEL Jules-Richard Matton
1923 03.06 BEL René Vermandel BEL Jean Rossius BEL Félix Sellier
1922 07.05 BEL Louis Mottiat BEL Albert Jordens BEL Laurent Seret
1921 29.05 BEL Louis Mottiat BEL Marcel Lacour BEL Jean Rossius
1920 06.06 BEL Léon Scieur BEL Lucien Buysse (Buyze) BEL Jacques Coomans
1919 28.09 BEL Léon Devos BEL Henri Hanlet BEL Arthur Claerhout
1913 06.07 BEL Maurice Moritz BEL Alphonse Fonson BEL Hubert Noël
1912 . BEL Dieudonné Gauthy
BEL Jean Rossius
BEL Alfons Lauwers
1912 15.09 BEL Omer Verschoore BEL Jacques Coomans BEL André Blaise
1911 12.06 BEL Jos Van Daele BEL Armand Lenoir BEL Victor Kraenen
1909 16.05 BEL Victor Fastre BEL Eugene Charlier BEL Paul Deman
1908 30.08 FRA André Trousselier BEL Alfons Lauwers BEL François Dubois
1894 26.08 BEL Léon Houa BEL Louis Rasquinet BEL René Nulens
1893 28.05 BEL Léon Houa BEL Michel Borisowski BEL Charles Collette
1892 29.05 BEL Léon Houa BEL Leon Lhoest BEL Louis Rasquinet
Meeste zeges
Aantal Coureur Nat Periode
5 Eddy Merckx BEL 1969 - 1975
4 Alejandro Valverde Belmonte SPA 2006 - 2017
4 Moreno Argentin ITA 1985 - 1991
3 Alfred De Bruyne BEL 1956 - 1959
3 Alfons Schepers BEL 1929 - 1935
3 Léon Houa BEL 1892 - 1894
2 Remco Evenepoel BEL 2022 - 2023
2 Alexandre Vinokourov KAZ 2005 - 2010
2 Paolo Bettini ITA 2000 - 2002
2 Michele Bartoli ITA 1997 - 1998
Meeste podiumplaatsen
Aantal Coureur Nat Periode
7 Alejandro Valverde Belmonte SPA 2006 - 2017
7 Eddy Merckx BEL 1967 - 1975
5 Davide Rebellin ITA 2000 - 2009
4 Michael Boogerd NED 1999 - 2005
4 Moreno Argentin ITA 1985 - 1991
4 Frans Verbeeck BEL 1970 - 1976
4 Walter Godefroot BEL 1967 - 1975
4 Raymond Impanis BEL 1947 - 1955
3 Joaquin Pascual Rodriguez Oliver SPA 2009 - 2015
3 Fränk Schleck LUX 2007 - 2011
Meeste keren gefinished
Aantal Coureur Nat Periode
11 Mikaël Cherel FRA 2012 - 2023
11 Alejandro Valverde Belmonte SPA 2006 - 2022
11 Philippe Gilbert BEL 2009 - 2022
10 Bauke Mollema NED 2011 - 2023
10 Rudy Molard FRA 2014 - 2023
10 Jakob Fuglsang DEN 2011 - 2022
10 Michal Kwiatkowski POL 2013 - 2022
10 Vincenzo Nibali ITA 2008 - 2022
10 Jelle Vanendert BEL 2011 - 2021
10 Samuel Sanchez Gonzalez SPA 2003 - 2017
Jongste winnaar
Leeftijd Coureur Nat Jaar
18-362 Victor Fastre BEL 1909
19-102 Georges Ronsse BEL 1925
20-094 Maurits Raes BEL 1927
21-013 Valère Van Sweevelt BEL 1968
21-178 Jos Van Daele BEL 1911
21-256 Alfons Schepers BEL 1929
21-295 Theo Herckenrath BEL 1934
21-299 Carmine Preziosi ITA 1965
22-090 Remco Evenepoel BEL 2022
22-161 Bernard Hinault FRA 1977
Oudste winnaar
Leeftijd Coureur Nat Jaar
36-363 Alejandro Valverde Belmonte SPA 2017
36-221 Alexandre Vinokourov KAZ 2010
35-088 Stan Ockers BEL 1955
35-001 Alejandro Valverde Belmonte SPA 2015
34-037 Jakob Fuglsang DEN 2019
33-346 Simon Gerrans AUS 2014
32-327 Sean Kelly IRL 1989
32-305 Louis Mottiat BEL 1922
32-292 Ferdi Kübler ZWI 1952
32-269 Josef Fuchs ZWI 1981
Meeste deelnames
Aantal Coureur Nat Periode
13 Alejandro Valverde Belmonte SPA 2006 - 2022
12 Michal Kwiatkowski POL 2012 - 2023
12 Mikaël Cherel FRA 2011 - 2023
12 Rui Alberto Costa Faria POR 2011 - 2023
11 Daryl Impey ZAF 2012 - 2023
11 Simon Geschke DUI 2011 - 2023
11 Philippe Gilbert BEL 2009 - 2022
11 Jelle Vanendert BEL 2011 - 2021
11 Paul Martens (DUI) DUI 2011 - 2021
10 Bauke Mollema NED 2011 - 2023
Jongste deelnemer
Leeftijd Coureur Nat Jaar
17-194 Eugene Charlier BEL 1909
18-362 Victor Fastre BEL 1909
19-039 Ben Tulett GBR 2020
19-102 Georges Ronsse BEL 1925
19-109 Charles Deruyter BEL 1909
19-190 Matej Mohoric SLO 2014
19-242 Ben Tulett GBR 2021
19-253 Jef Demuysere BEL 1927
19-286 Otto Vergaerde BEL 2014
19-317 Joseph Somers BEL 1937
Oudste deelnemer
Leeftijd Coureur Nat Jaar
41-364 Alejandro Valverde Belmonte SPA 2022
41-038 Pino Cerami (1922) BEL 1963
41-000 Alejandro Valverde Belmonte SPA 2021
40-218 Jens Voigt DUI 2012
40-182 Chris Horner USA 2012
40-097 Franco Pellizotti ITA 2018
40-010 Angel Vicioso Arcos SPA 2017
40-003 Raymond Poulidor FRA 1976
39-293 Philippe Gilbert BEL 2022
39-288 Michael Albasini ZWI 2020
Meeste ritzeges
Aantal Coureur Nat Periode
Jongste ritwinnaar
Leeftijd Coureur Nat Jaar
Oudste ritwinnaar
Leeftijd Coureur Nat Jaar
Meeste leiderstruien
Aantal Coureur Nat Periode
Jongste leider
Leeftijd Coureur Nat Jaar
Oudste leider
Leeftijd Coureur Nat Jaar